№ 83 (22201) четвер 29 жовтня 2020 року

Переглядів: 768

Радіодиктант національної єдності

9 листопада о 9.00 усі платформи Суспільного мовлення транслюватимуть ювілейний XX Радіодиктант національної єдності.

Професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України. наукова консультантка радіодиктанту Лариса Масенко порадила, як підготуватися до Радіодиктанту національної єдності. Вона озвучила список літератури, що варто почитати, аби успішно написати радіодиктант, повідомляє пресслужба Суспільного.

Переглядів: 2669

Як ми проголосували

(Поки що за результатами екзитполів)

Явка на місцевих виборах становила 36,88% — ЦВК

Явка виборців на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року становила 36,88%, повідомляє «Укрінформ» (www.ukrinform.ua/) з посиланням на відділ взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК.

Так, у наведеній на сайті ЦВК таблиці зазначається, що відомості про явку надали 1488 ТВК по всій Україні, при цьому кількість виборців в уточнених списках ТВК становить 28 622 004 особи, а кількість виборців, які отримали бюлетені, — 10 556 621. Відтак, за попередніми даними, явка виборців станом на 11:00 26 жовтня становить 36,88%.

Переглядів: 648

Тест на... емпатію

Місцеві вибори та несусвітня метушня довкруж них відсунули на задній план тему коронавірусу, хоча підступна хвороба нікуди не поділася та ще більше завдає людям проблем.

На ранок середи, 28 жовтня, в Україні підтверджено 7474 нових випадків COVID-19, про що свідчать дані системи моніторингу апарату РНБО. Найбільшу кількість, услід за Харківською, виявили в Одеській області (567).

Переглядів: 652

Тепло дійшло й до Теплодара

Місто Теплодар, яке з’явилося на мапі Одещини 39 років тому, нарешті отримало власний газопровід.

«Проєкт газофікації Теплодара, який розроблено за ініціативи Одеської облдержадміністрації, нарешті повністю завершено», — наголосив керівник ОДА Максим Куций, прибувши до міста з робочим візитом.

Переглядів: 599

Перший аудит парламенту

Рахункова палата завершила перший за всю історію незалежності України аудит Верховної Ради.

«Це перший аудит в історії — Верховна Рада не перевірялася жодного разу за часи незалежності нашої держави. Ми охопили сім років — 2013-й

Переглядів: 616

Не без інцидентів, але...

Отже, ми пережили цей день — 25 жовтня, день місцевих виборів в Україні. Принаймні, перший тур.

Експерти громадянської мережі «Опора» Анастасія Матвієнко й Анатолій Бойко поді-лилися із журналістами своїми враженнями від виборчого дня та підрахунку голосів.

Переглядів: 617

Євген ГОЛОВАХА: «Якщо інтелектуальна еліта складе руки...»

«Щастя можна знайти навіть у темні часи, якщо не забувати звертатися до світла», казав професор Дамблдор Гаррі Поттеру. Коли мені бракує світла, я йду до заступника директора Інституту соціології НАН України Євгена Головахи. Відомий соціолог із багатолітнім стажем, філософ і психолог завжди добре знає середню температуру по українській палаті. Але дивним чином його точні діагнози ніколи не лунають як смертні вироки, залишаючи місце надії, що важко, повільно, задкуючи, ми все-таки рухаємося вперед. Головне — не здаватися й не опускати рук хай нечисленній, але все ще наявній у нас інтелектуальній еліті. І в це дуже хочеться вірити.

Із Євгеном Головахою ми говорили про мету оголошеного президентом Зеленським всеукраїнського опитування в день виборів, про сьогодення і майбутнє української та світової демократії, а також про те, чому більшість українців продовжують безтурботно ставитися до пандемії коронавірусу.

Переглядів: 638

Цікавий світ «Гендерних студій»

Час плине: наче вчора, а насправді рік тому у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація нового культурно-просвітницького проєкту «Гендерні студії», ініційованого обласною Радою миру у співпраці з ОННБ.

Згадаймо як це було. Культурно-просвітницький проєкт «Гендерні студії» потужно стартував лагідного дня 17 жовтня 2019-го. Подія викликала значний суспільний інтерес. Її не оминув увагою і перший Президент України, Герой України, Леонід Кравчук. Із 1997-го він очолює Українську раду миру.

Переглядів: 605

Музика як мова миру

Фільм-концерт до ювілею ООН за участі Національного одеського філармонійного оркестру

23 жовтня, напередодні 75-річчя заснування глобальної міжнародної Організації Об’єднаних Націй, вийшов фільм з концертною інтернаціональною програмою «За мир і солідарність» Національного одеського філармонійного оркестру, присвячений цій події. Запис відбувся 6 жовтня на локації біля фонтану поблизу Одеської опери. Режисер стрічки — головний диригент та художній керівник НОФО, народний артист України Хобарт Ерл. Він же під час зйомок був і за диригентським пультом.

Оркестр представила координаторка системи ООН в Україні, координатора з гуманітарних питань Оснат Лубрані (США). Дипломатка підкреслила, що зустріч з музикою відбувається у дуже непростих умовах для одеситів, для українців та всього світу, які потерпають від пандемії, а Україна ще й від викликів, пов’язаних з єдністю країни. «ООН пишається цим співробітництвом, — наголосила пані Лубрані, — і сподівається, що воно продовжуватиметься й надалі. Це святкування з музикою, з музикантами, що гармонійно музикують, для нас є символом того, як перебороти пандемію».

Переглядів: 628

Музей Голокосту у Прохоровському сквері

Нещодавно одеситам презентували проєкт благоустрою Прохоровського скверу. Реалізувати його планується найближчим часом за рахунок міського бюджету. На території скверу запропоновано розташувати і новий двоповерховий Музей Голокосту, адже саме тут починалася «дорога смерті» — місце, звідки одеських євреїв відправляли у концтабори. Проєктанти впевнені, що споруда органічно впишеться в ансамбль невисоких старовинних будівель, оскільки перший поверх нового музею буде підземним.

Голова Асоціації євреїв-в’язнів гетто й німецьких концтаборів Роман Шварцман розповів, що будівля, яку зведуть за кошти міжнародних організацій, буде оригінальною архітектурною спорудою з підсвічуванням у вигляді палаючих смолоскипів.

Переглядів: 593

Северина ПИСАРЕНКО: «Прагнемо стати кращими за нас сьогоднішніх»

Чи можна звичайну загальноосвітню школу перетворити на інноваційний освітній центр, у якому дитина оточена любов’ю й турботою? Авжеж, якщо вкладати у цю справу частинку своєї душі.

Як очільникові школи стати ефективним менеджером і водночас надихати колектив на нові творчі звершення, — про це наша розмова з директоркою Одеської загальноосвітньої школи №80 Севериною Писаренко.

Переглядів: 2577

Маленький пам’ятник великому Буніну

На вулиці Княжій в Одесі днями з’явився невеликий пам’ятник великому письменнику, лауреатові Нобелівської премії Івану Буніну. Пам’ятник розташований біля будинку №27, поруч зі входом у музей-квартиру «Парадна Буковецького».

На початку ХХ століття у квартирі, де мешкав одеський художник Євген Буковецький, частенько збиралися письменники й митці — Олександр Купрін, Олексій Толстой, Корній Чуковський, Кіріак Костанді, Василь Кандинський, Петро Нілус…

Переглядів: 2602

Сурмач на ратуші і фотоподорож у минуле

Здається, вже канули в Лету ті часи, коли можна було, взявши квиток на літак, за годину опинитися десь у Будапешті чи Берліні. У нинішніх реаліях навіть поїздка в межах України виглядає надзвичайною пригодою. І все ж, якщо, звісно, не забороняють карантинні обмеження, ми можемо відкривати для себе сповнені власних історій українські міста та села.

А в них, повірте, — чимало цікавого…

От що, наприклад, ми, одесити, знаємо про Хмельницький? Що там великий промтоварний ринок? Нещодавно довелося майже цілий день провести у Хмельницькому і переконатися, що це гарне, охайне та затишне місто. Може, не таке розкручене для туристів, як Львів чи Одеса, але має власні неповторні родзинки, заради яких варто тут побувати.

Через весь центр Хмельницького пролягає Проскурівська вулиця (стара назва міста — Проскурів), на якій розташовані затишні кафе й ресторанчики. Прогулюючись, побачила, як на балкон ратуші (колишнє пожежне депо) виходить сурмач. Він повертається у різні боки, ніби оглядаючи місто, піднімає сурму — й лунає мелодія. Цей сурмач, якого місцеві вже охрестили Андрієм, — насправді годинникова лялька, або жакемар. У його репертуарі — «Проскурів-ський вальс», «Червона калина», Гімн України, записані профе-сійним музикантом. Зріст Андрія — 180 сантиметрів. Коли він, елегантний, у костюмі й капелюсі, виходить на публіку і грає на сурмі, почуваєшся, ніби раптом опинився десь у Ліможі, адже саме у старовинних містах Західної Європи можна побачити й почути таку дивину…

Переглядів: 677

Домашня екологія

Чи знаєте ви, яка екологія у вашому помешканні? Не цікавилися? Дарма. За оцінками деяких спеціалістів, є квартири, де концентрація забруднюючих речовин у багато разів вища, ніж на вулиці. Причина — нові будівельні та оздоблювальні матеріали, на вигляд комфортабельні й затишні предмети побуту: синтетичні паласи, лінолеум, килими, навіть одяг. Не кажучи вже про побутову хімію, куріння у приміщенні, випаровування при приготуванні їжі.

А чи можемо ми захистити своє житло, а відтак і здоров’я, від шкідливих речовин? Звісно, можемо!

Переглядів: 761

Чемпіон, який виховує чемпіонів

На чемпіонаті України із самбо серед майстрів спорту-ветеранів відомий одеський тренер, богатир Микола Пасічник уп’яте переміг у своїй ваговій категорії, виборовши золоту медаль, диплом і гетьманську булаву.

А нещодавно в залі боротьби ФСТ «Динамо» відбулася відкрита першість Одеси з багатоборства на честь ветерана спорту Петра Михайловича Стародуба. Організатором змагань, а також їх арбітром виступив Микола Антонович Пасічник, який запропонував провести цей турнір на честь свого шкільного вчителя фізкультури. П.М. Стародуб — почесний громадянин с. Шарівка на Хмельниччині, де народився й виріс майбутній одеський богатир, який добре пам’ятає уроки свого наставника, перші перемоги під його керівництвом.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua