Переглядів: 774

Стіна пам’яті про героїв

У день захисника України в Одесі біля кафедрального собору Різдва Христового Православної Церкви України відкрили «Стіну пам’яті» про загиблих учасників АТО/ООС.

Реалізувати унікальний проєкт вшанування пам’яті воїнів, які поклали своє життя за нашу Батьківщину, вдалося за сприяння громадських активістів та управління Одеської єпархії ПЦУ.

На церемонії відкриття «Стіни пам’яті» були присутні учасники бойових дій, родини загиблих воїнів, військовослужбовці, волонтери, представники органів місцевого самоврядування, одесити.

«Це символічно, що «Стіну пам’яті» зі світлинами українських добровольців, військовослужбовців та представників українських силових структур, які загинули, захищаючи Україну під час російсько-української війни, розміщено саме на стіні головного храму Української православної церкви в Одесі, куди ми часто приходимо. Від того, що на тебе дивляться хлопці, яких ти знав особисто, щемить серце, але хочеться вірити, що всі вони тепер воїни небесного легіону», — зазначив керівник комунального підприємства «Одеський обласний центр допомоги ветеранам війни» Михайло Вершигора.

Під час урочистостей були вручені почесні відзнаки міського голови тим, хто плідно працює у напрямку розвитку ветеранського руху Одеси та стоїть на захисті прав ветеранів у медичній та соціальній сферах.

Після того, як священнослужителі звершили освячення «Стіни пам’яті» та відправили заупокій-ну літію за полеглими воїнами, присутні хвилиною мовчання вшанували героїв і під виконання української траурної народної пісні «Плине кача» поклали квіти до стіни.

Слід зазначити: якщо в нашій області є близько 20 офіційних меморіалів пам’яті полеглим захисникам, то в самій Одесі такого і дотепер нема. «Стіна пам’яті», яку було відкрито, — це ініціатива Церкви й волонтерів. Уже не один рік одесити вшановують загиблих воїнів-земляків біля пам’ятного каменя поблизу будівлі обласної державної адміністрації, бо, на жаль, процедура проєктування, фінансування та встановлення пам’ятника й досі перебуває на етапі обговорення. Це неабияк обурює ветеранську спільноту.

«У країні сьомий рік іде війна. А одесити й досі покладають квіти до каменя, а не до пам’ятника. Це просто неприпустимо», — із жалем сказала мати загиблого героя, очільниця громадської організації «Серця матерів Одещини» Світлана Кирилова.

За матеріалами risu.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua