Переглядів: 942

Соняшникова терапія

Підвищена втомлюваність, артрит, депресія, порушення кровообігу, випадіння волосся — ці хворобливі стани ніби й різняться між собою, але один з вирішальних чинників їх виникнення — нестача піридоксину, або вітаміну В6. Так-от, одним з багатих джерел натурального піридоксину є соняшникове насіння.

У наш час, коли збільшилися нервові навантаження та стреси, потреба у цих чудодійних зернятках істотно зросла: вони забезпечують рівномірне постачання клітин глюкозою, що дає організму енергію, заспокоюють нервову систему, сприяють оптимістичному настрою. Крім того, через вади сучасного харчування (вироби з очищеного зерна, солодощі, смажені чи швидкого приготування продукти) людство потерпає від нестачі піридоксину, що є причиною поганого засвоєння їжі, яка стає баластом, і так званих хвороб порушеного обміну речовин.

Отже, соняшникове насіння — це профілактика й лікування таких хвороб, як цукровий діабет, гнійничкові захворювання шкіри (зокрема юнацькі вугри), ожиріння, артрити, подагра, суглобовий ревматизм, захворювання нервової системи, невралгіч-ний біль, авітаміноз та ін. (дослідники нараховують їх близько сотні).

Бажано вживати сире (сушене) насіння: по 2 ст. л. двічі на день. А ще корисніше проросле (літом воно прокльовується за добу). Як приправу до сиру, салатів — по 1— 2 ст. л. (можна висушити і стерти на порошок).

Крім насіння, в народній медицині здавна використовували всю рослину.

У разі надмірної пітливості, нейродерміту, дерматиту, фурункульозу, проти зубного і головного болю, для поліпшення роботи печінки та нирок допомагає настій сухих пелюсток: (1 ст. л. залити склянкою окропу, настояти 2 години). Вжити за три заходи за 30 хвилин до їди.

Із листя, зібраного на початку цвітіння рослини (необхідно, щоб залишався черешок не більше 3 см), готують настій

(1 ст. л. залити склянкою окропу) для зниження температури тіла.

Для зниження артеріального тиску вживають настій з листя соняшнику та сухоцвіту болотяного (1:1): 1 ст. л. суміші залити склянкою окропу, настояти годину, процідити, випивати по третині склянки за 20—30 хвилин до їди.

Стебло рослини (як і молоді квіткові кошики) можна використовувати в їжу та для лікування. Для задавненого сухого кашлю готують такий відвар: 2—3 ст. л. серцевини стебла залити 0,5 л окропу, потримати на слабкому вогні кілька хвилин, охолодити й процідити. Вжити протягом доби за кілька прийомів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net