Переглядів: 470

Катя МИКИТЮК: «Важливо дати аудиторії те, що їй найбільше потрібно»

Відома українка Катерина Микитюк, головна редакторка Creative Head Media, креативна редакторка, експродюсерка телеканалу СТБ, зараз живе і працює в Лос-Анджелесі (про її враження від життя у США, про можливості для українців працевлаштуватися там «ЧН» писали в номері за 20 серпня). В активі Катерини — робота в інноваційному музичному лейблі Younk, управління контентом для дитячого мобільного додатка з доповненою реальністю Little Blue Dragon і співпраця з брендом, який створює квіткові композиції для знаменитої Опри Вінфрі, Зендаї та інших голлівудських зірок.

— Ще чотири роки тому ти працювала в Києві на телеканалі СТБ. Що привело тебе в Лос-Анджелес?

— Зараз мені здається, що за ці чотири роки я прожила ще одне маленьке життя. Коли я пішла з посади керівника діджитал-департаменту і головного редактора сайта stb.ua, мені запропонували займатися контентом для просування кінофільмів. Перед цим у мене була запланована відпустка в Каліфорнії. Й ось 4 липня о дев’ятій вечора у нас посадка в Лос-Анджелесі. У кожному дворі — салют. Ви собі не уявляєте, як це було красиво! По-моєму, в той момент я закохалася в це місто. Через кілька тижнів я зустріла продюсера з Warner Brothers, і він почав запрошувати мене гостем на зйомки різних шоу. Мені було дуже цікаво, адже тут усе по-іншому…

Але полетіла назад до Європи, управляла контентом для двох великих фінансових проєктів, один з них був у Швейцарії. Потім мене запросили консультувати музичний лейбл Younk, який базувався в Лос-Анджелесі. Спочатку я робила це онлайн, а потім прилетіла, побачила команду наживо і зрозуміла, що хочу зробити для цього бренду ще більше. Тому зібрала документи для візи О-1, отримала її й тепер живу в Лос-Анджелесі.

— Чому ти несподівано погодилася змінити телебачення на музичний лейбл?

— По-перше, одним з творців лейбла Younk став Дон Грірсон. Ця людина першою привезла «Бітлз» в США і відкрила світові Селін Діон. Мені було дуже цікаво створювати нове разом з ним. На жаль, у січні 2019-го Дона не стало, але ті місяці, які ми проводили в онлайн-зустрічах у Zoom, дали мені новий погляд на індустрію музики в США. Другий творець лейбла — це Павло Єлізаров, співвласник і продюсер «Свободи Слова» Савіка Шустера. Його гнучкий розум, яскраві ідеї і бажання змінити індустрію не просто привабили мене — я відчула, що мій досвід і знання будуть дуже доречні для розвитку нового напрямку музичних лейблів у США.

— А чим цей лейбл відрізняється від існуючих?

— Передусім, Younk — це громадський музичний лейбл. Це означає, що слухачі вирішують, який трек стане хітом. Технологія така: артист завантажує трек на платформу, меломани слухають і голосують, раз у два тижні три кращих треки потрапляють на стадію фінансування. Тут продюсери і слухачі можуть підтримати артиста, купивши частку в його треку. За зібрані гроші продюсери в Лос-Анджелесі записують трек у студії, знімають кліп, розміщують матеріал на платформах і вкладають гроші, що залишилися, в маркетинг. Тільки-но пісня починає приносити прибуток, він розподіляється між усіма акціонерами. Для артиста це дуже класно тим, що він не підписує багаторічний контракт, а укладає договір про співпрацю з одним конкретним треком. І в лейбла багато різних артистів, і самі артисти залишаються вільними в подальших діях та концертах. А для слухачів це чудова можливість, практично єдина, стати співвласником пісні й долучитися до музичної індустрії.

— Розкажи докладніше про те, як відбувається процес підбору артистів.

— Моя контент-команда розробила цілу стратегію з навчання аудиторії та роз’яснення принципів роботи музичного лейбла Younk. Зараз такий час, що постійно з’являються нові технології і головною метою контенту стає навчання.

Ще в 2012-у, коли я стала одним з творців форматного проєкту «Все буде добре» на СТБ, серед наших головних завдань було саме навчання глядача, розвінчання міфів і подача складного матеріалу простою мовою. У мене вже виробився рефлекс: якщо розумію, що для когось тема нова, відразу шукаю порівняння і пояснюю простою мовою. Тому ми робили графічні відеоролики, знімали розмовні відео і постійно додавали веселощів, навіть придумали свою внутрішню мову для тих, хто в темі.

Артистів ми шукали точково і вручну. На це йшло багато часу, але ми, вважаю, досягли крутих результатів.

— А як ти почала займатися контентом для дитячого мобільного додатка?

— Павло Єлізаров взявся втілювати ідею доповненої реальності і запросив мене допомагати з просуванням. І мій унікальний підхід з навчанням та креативним контентом знову знадобився.

Додаток Little Blue Dragon побудовано навколо історій про маленького блакитного дракончика, й у нього навіть є своя колискова. Цей музичний твір оформили артисти з лейбла Younk — вокал Kosi Jah, а аранжування зробив композитор Дмитро Гордон. Текст написала Олена Єлізарова, дружина Павла. У них четверо чудових діток, і вона точно знала, як повинна звучати ідеальна колискова. В результаті наприкінці 2019-го колискова отримала Global Music Awards, увійшла в ТОП-плейлисти Spotify та Apple Music, а відеоряд, який ми зробили для YouTube-глядачів з колискової, набрав понад три мільйони переглядів.

— Чи відрізняється підхід американських редакторів і маркетологів до створення контенту від того, як працюєш ти?

— Безумовно! Я завжди починаю з того, що розбираю тему до дрібниць, аби збагнути всі можливі проблеми і нерозуміння з боку клієнта. Мені важливо знайти і дати аудиторії те, що їй найбільше потрібне. Тому для проєктів я завжди стаю такою-собі паличкою-виручалочкою. Мені подобається ділитися досвідом з американськими продюсерами — вони вивчають мою методику створення голосу бренду, смислів у контенті, підхід до візуалізації і, в підсумку, впроваджують цей підхід у своїх компаніях. Для мене це дуже приємно, бо мій досвід і бачення корисні багатьом людям.

— Крім основних проєктів, ти співпрацюєш з окремими брендами. Як встигаєш?

— У мене в крові — бажання бути корисною й інтерес до нового. Із січня я співпрацюю з брендом J’Adore Les Fleurs — це мережа квіткових бутиків в Лос-Анджелесі та Лас-Вегасі, яка створює унікальні й шалено красиві композиції для більшості американських телезірок та актрис Голлівуду. Мене захоплює те, що вони роблять, і я рада бути частиною команди, вкладаючи свої знання і вміння. А ще я постійно створюю контент для американських брендів одягу, салонів краси і готелів. Мені хочеться максимально ділитися своїм талантом і відкривати для бізнесів їх нові грані через контент.

Кіра ГІРЖЕВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net