№ 64 (22182) четвер 20 серпня 2020 року

Переглядів: 298

Чим безвідповідальніші, тим вразливіші

Допразникувалися. Через погіршення епідеміологічної ситуації з коронавірусу Одеса потрапила до так званої «жовтої» зони карантину. Це ще не катастрофа, однак і нічого доброго з того не маємо.

Заступник міського голови Павло Вугельман розповів одеситам, які карантинні обмеження із 17 серпня запроваджені у нас через небезпеку поширення COVID-19.

Переглядів: 314

Вишиванкове свято біля Дюка

Вишиванковий фестиваль запрошує відсвяткувати День Незалежності на Приморському бульварі

На честь Дня Державного прапора і Дня Незалежності на Приморському бульварі вже 12-й рік поспіль розгорнеться справжнє Вишиванкове свято.

Фестиваль стартує 21 серпня об 11.00 і триватиме чотири дні — до 24 серпня включно. У його програмі:

Переглядів: 298

За вашу і нашу свободу!

Знані українські філософи, економісти, історики, правозахисники, політики, політологи і публіцисти звернулися до учасників протестів у Білорусі зі словами підтримки.

Дорогі наші білоруські сестри і брати!

З сумішшю радості і тривоги спостерігаємо за подіями у вашій країні.

З радістю — бо бачимо, як прокидається ваш великий народ, а наш сусід і друг.

Переглядів: 332

«Україно! Ти для мене — диво!..»

З нагоди Дня Незалежності України» Одеська національна наукова бібліотека проводить у своєму головному читальному залі (вул. Пастера, 13) виставкову акцію.

Центральна подія — презентація книжково-ілюстративної виставки «Україно! Ти для мене — диво!..» — відбудеться сьогодні, 20 серпня (початок о 12.00). В експозиції представлені матеріали з фондів ОННБ, що висвітлюють історичні й культурні аспекти становлення України, особливості національної символіки, визначні події та знакові постаті боротьби за незалежність нашої держави. Значна частина експонатів розповідає про дивовижні куточки України, її самобутню культуру, звичаї і традиції нашого народу.

Переглядів: 391

А ви кажете: сьомий рік війни...

Російська Федерація використовує всі можливості для ведення торгово-економічної війни проти України. Йдеться про фінансовий тиск, енергетичний шантаж, транзитно-транспортну блокаду, витіснення українських товаровиробників із традиційних ринків збуту, дискредитацію наших підприємств на міжнародних ринках, інвестиційне проникнення на ринки України через підставні структури. На цьому наголосив голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк у статті для ZN.ua. За його словами, розвідка має дані, що в РФ сформовано перелік «больових точок» України, через які планують заподіяти якнайбільшої шкоди нашій економіці. Центральне місце у списках належить флагманам вітчизняної промисловості, портам і транспортній інфраструктурі, підприємствам паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів.

На думку колег-журналістів та експертів, складається враження, що в повсякденному житті таких загроз ми зовсім не помічаємо. Спокійно купуємо взуття та одяг у російських магазинах, користуємося послугами російських банків... Влада ж без проблем дозволяє росіянам купувати українські активи. Скажі-мо, громадяни держави-агресора напряму або через «зіц-представників» володіють частками (і навіть контрольними пакетами акцій) більшості українських обленерго. Загалом аналітики нарахували в Україні понад 13 тисяч пов’язаних із РФ бізнес-структур. Водночас десятки тисяч українців  спокійно займаються бізнесом у самій «матушкє-Рассєє»...

Переглядів: 348

Відважний. Новаторський. Грандіозний

Так коротко можна сказати про шостий міжнародний фестиваль ODESSA CLASSICS, який відбувається цими днями в Одесі

Проведення масштабної музичної події в умовах пандемії — це не просто виклик хворобі, що охопила планету, це цілком новий досвід, який отримують усі — і організатори, і виконавці, і глядачі. Понад 90% цьогорічних музичних фестивалів у Європі були скасовані зі зрозумілих причин. Організатори ODESSA CLASSICS пішли іншим шляхом — вони вирішили зробити все можливе, аби знакова для України музична подія таки пройшла в Одесі цього літа. І фестиваль відбувається, і він — особливий, бо відбувається всупереч усьому…

Проведення фестивалю стало випробуванням на міцність. І хоча, здається, все було передбачено, усе підготовлено, на організаторів чи не щодня чекали нові виклики.

Переглядів: 288

Випробування на хліборобську зрілість

Наш Причорноморський край завжди славився своїми хліборобськими здобутками. Та останнім часом природа, як то кажуть, не на жарт випробовує трудівників полів на їхню вмілість і зрілість. Урожай, в буквальному розумінні, їм доводиться виривати з міцних обіймів різних стихій. А нинішній сільськогосподарський рік за своїми вкрай несприятливими погодними умовами для вирощування зернових, бобових та технічних культур побив чи не всі рекорди.

Уже на початку осіннього засіву на території Лиманського району, втім, як і скрізь на Одещині, встановилася небачена за тривалістю посуха, далі була безсніжна зима, не порадували дощами весна та літо. Через примхи небесної канцелярії практично нанівець була зведена важка людська праця.

Переглядів: 299

На місці балки — парк

У Першотравневому, розповіла Лиманська агенція новин, планують розбити в місцевій балці парк.

Балка, яка ніби сперізує село, давно муляє людям очі: на фоні доглянутих садиб виглядає запущеною, та ще й дехто час від часу намагається звалити туди сміття.

Переглядів: 2308

Серед улюблених — українська

Шістьом юним ренійцям, випускникам місцевих гімназії, ліцею та ЗОШ №3, які продемонстрували глибокі знання предметів й отримали високі бали зі ЗНО (понад 190), вручені грошові премії від районної ради.

Артур Білобров отримав 194 бали з математики. Глибокі знання української мови й літератури засвідчили Софія Матей — 192,5 бала, Анастасія Гаджій — 192, Антон Гуцу — 191 і Любов Корнацька —190 балів. Лідеркою ж стала Анастасія Пумня, яка отримала 193 бали з української мови та літератури, стільки ж — з історії України та 189 балів — з англійської мови.

Переглядів: 263

Тепер ще і «Скіф» зі «Славутичем»...

У рамках реалізації бюджетної програми «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки й обладнання вітчизняного виробництва» Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розширило перелік української сільгосптехніки, частину вартості якої повертає держава.

«До переліку додано 1175 нових найменувань техніки та обладнання, — тепер їх 13719 від 183 (додалося два) заводів-виробників», — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. Зокрема, цей перелік поповнили трактори ХТЗ, ЮМЗ, ХТА, зернозбиральні комбайни «Скіф» і «Славутич», самоскиди-зерновози КрАЗ, самохідні обприскувачі, а також ґрунтообробна та посівна техніка, обладнання для утримання тварин тощо.

Переглядів: 273

У Затишші буде тихо

Щоб підвищити рівень безпеки громадян і звести до нуля криміногенну статистику, у селищі Затишшя монтують мережу відеоспостереження.

Наразі фахівці сервісної служби встановлюють перші 10 камер, чотири з яких розпізнають номери автотранспорту. Паралельно представники провайдера під’єднують їх до інтернет-мережі, щоб увесь відзнятий матеріал стікався на сервер підприємства, де записи зберігатимуться впродовж кількох місяців.

Переглядів: 306

Не легковажте з вогнем!

У минулі вихідні рятувальники Київського району Одеси двічі виїжджали на гасіння пожеж, що виникли через підпали сухої трави та сміття.

15 серпня о 12.18 до «Служби порятунку — 101» надійшло повідомлення про те, що в районі провулку Маячний на схилах морського узбережжя горить суха трава.

Переглядів: 439

Добра пам’ять — як продовження життя

Минув рік, як не стало Валентина Щегленка — колеги по газеті й за фахом, друга і товариша, чоловіка й батька та дідуся (от не ліпиться це слово до Валентина — завше тримав форму, виглядав моложаво, був бадьорий та повсякчас готовий до професійної, творчої роботи).

Ця нотатка, утім, не є некрологом. Це згадка про презентацію його книжок у літньому дворику Центральної міської бібліотеки ім. Івана Франка в рамках Всеукраїн-ського форуму «Українська книга на Одещині».

Пішов із життя, кажемо сумно, та чи завше замислюємося над глибоким драматизмом цього поняття, що є вже усталеною фразою, над безмірним горем близьких і рідних, печаллю друзів, колег… Над пам’яттю, зрештою, бо ж відомо: як довго пам’ятають про людину — так довго вона живе у серцях та спогадах.

Валентин Щегленко був фаховим журналістом. З тих, котрі зникли в надрах минулої епохи, що відійшла. Так, то був час, м’яко кажучи, не надто придатний для нормальної демократичної журналістики. Був шкідливим для творчого, психічного здоров’я чесних, порядних, а головне — правдивих журналістів. Для справжніх профі. Та немало було й таких, котрі тримали цю високу планку. Утім, слід зазначити в дужках, нинішній час, мабуть, є ще гіршим для людей високих фахових якостей — він розбещує, значно знижує та знецінює критерії. Ці твердження аж ніяк не є висловом жалю за тією епохою — боронь, Боже. Нинішньої пори колеги часом такі вихиляси дозволяють собі, що вже й не дивина. Правда для них — порожній звук, поняття чести, професійної гідности та порядности — архаїчні, незрозумілі слова; а вже про такі речі, як українськість (кордоукраїнськість — скажемо так), питання об’єктивности тощо, то й говорити не варто.

Переглядів: 523

Геннадій ЩИПКІВСЬКИЙ. ФАЦІЯТ

Новела

Льонько після армійської служби повернувся додому. На роботу не поспішав. А тут якраз бригада майстрів на заробітки на південь збиралася. Звідти вдарили телеграму: роботи неміряно. За старшого зголосився дядько Роман, татів брат.

— Поїхали з нами, добру копійчину заробиш. Бо як зв’яжешся з колгоспом, зашаргають як коня.

Переглядів: 278

Онлайн навчатися — що через скло цілуватися

Онлайн. Це слово на кожному кроці нашого небагатого життя. Набридло до чортиків! А тепер он причепилося ще й до освіти. Початкової, середньої, професійної, вищої. Скрізь — онлайн-навчання.

Якось мій колишній випускник мене запитав:

— Борисе Борисовичу, що то за навчання таке — без живого спілкування вчителя з дітьми?

Переглядів: 294

Геннадій ЩИПКІВСЬКИЙ. ГАПЛИК

Новела

Заздрість породила столітня грушка на сусідськім обійсті. Такої на магалі, та й у селі більше не було. Як грушки достигали, зривали бабі очі. Але з Кузьмою, через когута, горшки побила. То ходу через межу не мала. Вище зросту пліт загородив. І на хвіртку почепив колодку.

Баба Климиха підійде до межі, витягне шию як гуска, зведеться на пальці, дивиться і облизується; згадує, коли ще малою гралася з Кузьмою, як вони обоє днями там товклися. Тоді й звикла до них. Нині як перейдеш? Через пліт не перескочиш в подолок набрати. Оно, раз по раз гупають на землю, троюдять душу, але смакоту — не дістанеш.

Переглядів: 279

Жодних хабарів і розмов про особисте

Як я поїхала у США працювати з голлівудськими зірками

Зараз у мене за плечима 12 років продюсування і створення контенту як на телебаченні, так і в діджитал-сфері. Я — креативна редакторка, яка вивчає бізнес уздовж і впоперек, а потім видає модель і стратегію спілкування з аудиторією, що призводить не тільки до великої любові, а і до вражаючих продажів.

Мій кар’єрний шлях починався на найбільшому телеканалі України. Потім я опинилася у США. Зараз мені 29 і вже майже два роки я працюю з голлівудськими зірками та великими міжнародними брендами. З одного боку, звучить як утілена американська мрія, а з іншого — за цим стоять реалії переїзду в США, важка праця, різниця менталітетів тощо.

Переглядів: 2349

Заплутаний маршрут тепловізорів

В автівці іноземця, який мав намір через Україну потрапити до Туреччини, прикордонники Одеського загону виявили сховок з тепловізійними приладами на пів мільйона гривень.

У ніч проти 18 серпня для проходження прикордонного контролю і подальшого переміщення на теплоході у Чорноморський порт легковиком з грузинською реєстрацією прибув громадянин Узбекистану.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua