Стань телефонним другом!
В Україні стартувала ініціатива дружньої підтримки та інформування людей, що опинилися на самоті.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Українська волонтерська служба (УВС) запустили проєкт «Мій телефонний друг», щоб підтримати тих, хто в умовах карантинних обмежень залишився відрізаним від світу, ба навіть спілкування. Волонтери, здебільшого молодь, телефонуватимуть самотнім людям літнього віку, людям з інвалідні-стю, багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією та підтримати у нелегкій ситуації.
Пандемія COVID-19 не лише висвітлила проблему самотності, а й загострила її. Виходити на вулицю та зустрічатися зі знайомими — для багатьох ризиковано, адже, попри пом’якшення карантинних заходів, небезпечний коронавірус не зник та становить загрозу. «Мій телефонний друг» кидає виклик зростаючій самотності й надає молоді ще одну можливість долучитися до боротьби з наслідками пандемії. Кожен і кожна може стати співрозмовником, якого самотнім іноді вкрай бракує, та джерелом перевіреної інформації про COVID-19 і шляхи захисту від інфікування.
«Подолати самотність і стати ближчими в період, який вимагає дистанціювання, — це справді безпрецедентний виклик, з яким наодинці не впорається жодна організація. Саме тому ми звертаємося за допомогою до української молоді. Ми сподіваємося, що цей проєкт стане однією з ефективних відповідей на наслідки COVID-19 та покладе початок успішній традиції телефонного волонтерства в Україні», — зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.
«Телефонне волонтерство виконує два завдання — індивідуальне та суспільне. З одного боку, «Мій телефонний друг» покликаний покращити життя конкретних людей, які завдяки спілкуванню відчуватимуть свою причетність і потрібність, отримуватимуть інформацію не тільки «з телевізора» та легше проживатимуть кризові періоди. Водночас телефонне волонтерство є інструментом підвищення соці-альної довіри, а також руйнування стереотипів. Наприклад, про те, що незнайомці не готові допомагати безкорисливо», — розповідає координаторка ініціативи Анна Бондаренко.
Український проєкт за основу для своєї діяльності взяв успішний міжнародний досвід. Так, схожа ініціатива у Великій Британії вже зібрала 250 тисяч волонтерів, які підтримують людей віком 60+, що почуваються самотніми під час карантину.
Якщо вам або близькій вам людині може бути цікавим регулярне спілкування телефоном з молодою людиною, яка поділиться корисною інформацією або просто складе компанію, зверніться на «гарячу лінію» за номером 0 800 202 147 (з понеділка по п’ятницю з 12.00 до 20.00).
Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі Мій телефонний друг та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.
Партнерами проєкту вже стали Міністерство молоді та спорту, соціальні служби, молодіжний рух U-Report та багато інших організацій.
Ініціатива реалізується в рамках національної кампанії солідарності ЮНІСЕФ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206