Переглядів: 350

Тотальна вакцинація?

На ранок 24 липня в Україні зафіксовано 62 823 випадки COVID-19. За добу — 972 нових інфікованих пацієнтів, з яких аж 255 госпіталізовано, а це — найбільша добова шпиталізація з початку епідемії.

Найбільше випадків захворювання на COVID-19 виявлено на Львівщині — 126, у Києві — 118, у Рівненській області — 96, Івано-Франківській — 87, Харківській — 74. Нових випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано у Кіровоградській та Херсонській областях. За минулу добу в країні зафіксували 20 летальних випадків. Одужали 886 пацієнтів. Загалом хворобу вже подолали 34 886 осіб. На жаль, 1571 людину врятувати не вдалося. Такі дані опубліковані на офіційному сайті РНБО.

У середу, 22 липня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду заявив, що адаптивний карантин продовжено до 31 серпня. «Ми всі бачимо, що наразі такий формат, підхід до карантинних заходів дає свої результати і дозволяє нам контролювати рівень захворюваності. Тобто робота на рівні окремих регіонів, робота на локальному рівні довела свою ефективність, тому ми будемо практикувати і продовжувати такі підходи для контролю рівня захворюваності, для недопущення піків або перевантажень системи охорони здоров’я», — сказав він.

Зі свого боку керівник МОЗ Максим Степанов нагадав, що коронавірусну хворобу важко переносять люди похилого віку та ті, хто має супутні захворювання, зокрема ниркову недостатність, серцево-судинні недуги, цукровий діабет. Він укотре закликав дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції та користуватися антисептиками.

Звідусіль надходять повідомлення про винайдення та клінічні випробовування вакцини від коронавірусу.

Зокрема, в інтерв’ю «Українському радіо» головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що вакцина від коронавірусу COVID-19, яка розробляється китайською компанією, орієнтовно коштуватиме тисячу гривень, уточнивши, що одна її доза обійдеться у 500 гривень, але її потрібно вводити двічі.

«Сьогодні ще ніхто не підписує договори, сьогодні тільки розміщується так зване замовлення на можливу вакцину. Нам також надіслали певну комерційну пропозицію. Ми вже бодай знаємо, скільки орієнтовно може коштувати вакцина. Першою, хто озвучив ціну, — компанія з Китаю, вакцина якої вже на третій клінічній стадії випробування і перша в списку Всесвітньої організації охорони здоров’я серед розробників… Я ще не можу сказати — через тиждень, через два чи через місяць закінчаться клінічні дослідження, коли препарат буде зареєстрований. Але ми вже знаємо, що орієнтовно десь 1000 гривень знадобиться для того, щоб захистити людину в Україні», — наголосив пан Ляшко. За його словами, варто було б вакцинувати 100% населення, але існують певні обмеження, у тому числі й медичні протипоказання. Він також уточнив, що спершу вакцинуватимуть лікарів, співробітників силових структур, літніх людей та людей із хронічними захворюваннями.

Яна СТАСІНА.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net