Переглядів: 409

Оцифрована спадщина

Культурна спадщина вирушає у цифровий світ, і це дуже тішить, адже ми знаємо, що матеріальна культура, зокрема, старовинні будівлі, пам’ятки архітектури, в Україні у важкому стані. Настав час її оцифрувати.

В Одесі та Харкові за підтримки Українського культурного фонду розпочинається мистецька програма «Дуже цифрові резиденції». Її мета — переосмислення культурної спадщини цих міст через нові медіа та цифрове виробництво. Організатори та виконавці проєкту — громадські організації «Піксельні реалії» та «Гвара Медіа».

Засновник і голова ГО «Піксельні реалії» Федір Бойцов — архітектор за фахом. Має 12 років досвіду роботи з 3D-технологіями. Читає лекції та проводить семінари із 3D-сканування та моделювання у сфері культурної спадщини, причому не лише не лише будівель, а й будь-якого нематеріального надбання.

— У рамках проєкту ми хочемо передати ті знання у 3D-технологіях, які ми вже накопичили, — розповідає Федір. — Ми прагнемо об’єднати людей, які цікавляться цією темою, дати їм можливість використовувати сучасні інструменти для оцифрування культурної спадщини.

Дмитро Докунов, співзасновник цієї ж громадської організації, професійний оператор, художник, спеціаліст з фотограмметрії, учасник «ГогольФест-2017», де створював павільйон з доповненою реальністю, доповнює:

— Ми вже реалізували в Індії проєкт, пов’язаний з переосмисленням португальського впливу на цю країну. Ми сканували будівлі у португальському стилі у Гоа, їх вікна та двері, ті особливості, які португальці внесли в архітектуру Індії, і згодом перетворювали цей матеріал на сувенірну продукцію.

Керівниця проєкту Яна Бойцова зауважує:

— Ми хочемо перезапустити творчу тусовку в Одесі, поєднати її з іншими містами, бо ж у кожному місті є шановані творчі люди, але вони перебувають у власних інформаційних бульбашках. Ми маємо намір розірвати ті бульбашки, познайомити митців один з одним, об’єднатися навколо спільної справи.

Проєкт втілюватиметься у формі резиденцій. Це не зовсім навчальний формат, а, скоріше, об’є-днання для митців, професіоналів, які хочуть розширити свої можливості, перейти з однієї сфери до іншої, знайти команду, щоб працювати разом у цій сфері...

Як можна податися на резиденції в Одесі?

Потрібно любити мистецтво і хотіти розвиватися у сфері 3D-анімації. Команда проэкту запрошує художників, скульпторів, професійних фотографів, які мають певні навички, творчий потенціал і хочуть їх посилити.

Подати заявку можна на сайті ініціативи https://www.notion.so.

Із претендентів виберуть 10—15 осіб. Щотижня резиденти матимуть три сесії спільно з кураторами онлайн і самостійно скануватимуть об’єкти на вулицях міста. З кожним із учасників проводитиметься як персональна робота, так і в групах. Потім будуть створені невеличкі команди по три особи, які працюватимуть над моделями культурної спадщини Одеси у «Синьому крабі» разом з куратором Аркадієм Маршаком. Створені у вигляді 3D-моделей прототипи втілюватимуться у життя у майстерні «Синього краба».

Результатом проєкту стануть міждисциплінарні виставки, спільно підготовлені митцями двох міст, де будуть представлені оцифровані об’єкти, скульптури з нових матеріалів, інноваційні медійні та архітектурні інсталяції.

«Дуже цифрові резиденції» триватимуть із 31 липня до 10 вересня.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net