Переглядів: 435

Було два, а є вже дев’ять

Уже три місяці в повному обсязі працює Програма медичних гарантій — пацієнти отримують безкоштовну медичну допомогу, за яку медзакладам платить Національна служба здоров’я України.

Одещина — на п’ятому місці за кількістю таких виплат: 90 закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу, отримали 736 775 189 грн. Найбільше коштів серед спеціалізованих закладів області переказано Одеському онкодиспансеру — майже 80 млн за три місяці. Загальна сума договору цього закладу із НСЗУ на дев’ять місяців 2020-го — 259 млн грн. Це вп’ятеро більше, ніж за медичною субвенцією минулого року: тоді фінансування онкодиспансеру становило 51,3 млн грн.

Зі змінами в системі охорони здоров’я кошти від держави за надання медичної допомоги пацієнтам отримують і приватні заклади. Так, в Одеській області договори з НСЗУ уклали три таких заклади. У них у рамках програми пацієнтам надають такі послуги:

• лікування інфаркту (до речі, тільки у травні за програмою медичних гарантій приватні заклади виконали 11 стентувань);

• послуги з інструментального виявлення онкології;

• медична реабілітація пацієнтів з ураженням нервової системи;

• медична реабілітація з ураженням опорно-рухового апарату.

Дмитро Самофалов, заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ:

— Одне з найважливіших питань надання якісної медичної допомоги — маршрути пацієнта. На Одещині розробили справді якісні маршрути пацієнтів з інфарктом міокарда та інсультом. Заклад, який лікує такого хворого повинен мати інсультний блок, де працює мультидисциплінарна команда фахівців.

Сьогодні на Одещині дев’ять таких закладів: обласна клінічна, одеські міські лікарні №1, 10 та 11, Білгород-Дністровська міська, Любашівська, Поді-льська, Арцизька та Біляївська ЦРЛ. У всіх цих лікарнях пацієнтові з інсультом проведуть комп’ютерну томографію. А ще рік тому можливість зробити безоплатну КТ в області мали тільки два заклади.

Альона Горошко, директорка департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ:

— Програма медичних гарантій наближає нас до універсального медичного охоплення — робить медичну допомогу доступнішою для пацієнта і захищає його від катастрофічних витрат на лікування з власної кишені. Реформа дає можливість пацієнтові обирати лікування у кращих, на його погляд, медичних закладах, а також лікуватися у приватних закладах за державні гроші.

Сергій Горищак, директор КНП «Міська дитяча полі-клініка»:

— Зміни відбуваються для того, щоб пацієнтові стало простіше отримати медичну допомогу — запроваджуються чіткі правила та гарантії. Пацієнт може вільно обирати лікаря, а медики, в свою чергу, отримали стимул бути орієнтованими на потреби людеи?. Як змінюється система в інтересах пацієнтів, відчули ті, хто обирає лікування у нашому медзакладі, бо той, хто перебуває в системі наших координат, отримає потрібну увагу. Нова медична реальність вимагає відкритої та чесної комунікації з пацієнтом і дискусії у пошуку оптимальних рішень.

Світлана Галич, акушер-гінеколог, професор, доктор медичних наук:

— Я працюю у першому пологовому будинку Одеси. Директорка цього закладу — надзвичайно новаторська керівниця. Вона кілька років мотивувала, стимулювала та готувала до змін наш колектив. А з 1 квітня ми надаємо пологову допомогу за договором з НСЗУ. З досвіду можу з упевненістю сказати, що наші пацієнтки вже відчули зміни. Адже для них пологи є безоплатними. Як нормальні, так і ускладнені. Та й у мене як у лікаря є все необхідне, щоб надати якісну медичну допомогу. Тепер ми можемо не хвилюватися, коли у пацієнтки нема коштів на медикаменти. Звичайно, на перших кроках виникають проблеми, але вони стосуються переважно наших власних міжмедичних комунікацій та внутрішніх питань співпраці з НСЗУ, які, сподіваємося, спільними зусиллями вирішимо.

Кожна пацієнтка може вільно обирати будь-який заклад для пологів з тих, що мають договір з НСЗУ. Однак важливо зазначити, що заклад може відмовити пацієнтці, якщо вона потребує високоспеціалізованої допомоги, не передбаченої у цьому закладі. Наприклад, якщо у пацієнтки є супутні соматичні патології — захворювання серця, цукровий діабет тощо. Такі пацієнтки скеровуються в обласний перинатальний центр. Медичні показання — єдина підстава для відмови та скерування до іншого закладу. Тож закликаю пацієнток дотримуватися певних правил і довіряти своїм лікарям.

За матеріалами НСЗУ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net