Переглядів: 563

Сонцесвіт Лариси Дем’янишиної

Мій світе, малювати хочу світлом,
Святих небес торкатися крилом.
Сплітати кольори у музику одвічну,
Єднати душі шовковим мостом…

                            Лариса ДЕМ’ЯНИШИНА.

Цими днями святкує гарний ювілей знана українська художниця, живописець, ілюстраторка, графік, член НСХУ і творчого об’єднання митців м. Южного «Новація», громадська діячка, багаторічна партнерка та користувачка Одеської національної бібліотеки Лариса Дем’янишина.

Народилася 1965 року в селі Селище Чернівецької області. Закінчила Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова і художньо-графічний факультет Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, удосконалювала фах в Одеській міжнародній академії мистецтв ім. Леонардо да Вінчі. Педагоги з фаху — В. Полно-бродський, О. Слешинський, О. Волошинов та інші.

Пані Лариса — активна учасниця міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок, пленерів. Живе і творить у затишному місті Южному. Із 2004-го очолює тамтешнє відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка.

Мисткиня працює у розмаїтих техніках — олійному й акварельному малярстві, пастелі, гуаші, рисунку пером та вугіллям, книжковій графіці. Письменники дуже часто звертаються до неї з проханням про художнє ілюстрування їхніх творів, бо вона «має рідкісний дар оформлювача». Серед графічного доробку Лариси Семенівни ілюстрації до збірок та окремих творів одеських майстрів слова Олекси Шеренгового, Геннадія Щипківського, Олекси Різникова, Віталія Березінського, Станіслава Конака, Володимира Гараніна, Валентина Мороза та інших. Кожна обкладинка книжки, оформлена її рукою, — то справжній витвір мистецтва.

Багато років поспіль пані Лариса творчо співпрацює з Одеською національною науковою бібліотекою. Зокрема, бере активну участь у масштабних Всеукраїнських виставках-форумах «Українська книга на Одещині» — як презентантка, як експертка на різних заходах і як дарувальниця видань до фонду книгозбірні.

У 2016-у у величних залах ОННБ експонувалася її персональна виставка графіки та живопису «Стояла я і слухала весну…», присвячена 145-річчю від дня народження Лесі Українки. У 2018-у в рамках «круглого столу» «Культурне розмаїття Південної України — вагомий чинник європейської інтеграції» усіх зачарували роботи народних майстрів нашого краю, надані обласним центром української культури (керівник — Валентина Вітос) для спільної експозиції «Багатонаціональна Одещина: територія толерантності та діалогу культур». Цю виставку прикрашали прекрасно оформлені пані Ларисою назви розділів. Маючи професійний смак, вона дуже тонко відчула й передала колорит українського Півдня.

Ми дякуємо Ларисі Семенівні, за те, що вона є надійним другом і партнеркою нашої бібліотеки, завжди щиро відгукується на наші ініціативи, підтримує наші проєкти, просвітницькі заходи, мистецькі акції та виставки, які популяризують українську культуру, літературу, мистецтво.

Наш невеликий колектив відділу краєзнавства «Одесика» ОННБ щиросердечно вітає вельмишановну пані Ларису з ювілеєм! Бажаємо Вам здоров’я через вінця, родинного затишку, сонячного настрою, творчого натхнення та щирих друзів на життєвому шляху. Нехай кожен день дарує Вам нові ідеї та цікаві проєкти на мистецькій ниві!

Тетяна ІВАНОВА,
Лія ВУКОВИЧ.
Відділ краєзнавства «Одесика» ОННБ.
НА СВІТЛИНІ: авторки з ювіляркою.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net