Переглядів: 481

Кілійська прописка гімалайської ягоди

Особливу ягоду — гібрид ожини і малини, родом із Гімалаїв, яку ще називають малиною «Мяо-Мяо» або «Червоною шапочкою», вирощує у своєму господарстві фермер із села Шевченкове Кілійського району Дмитро Євдокимов.

Про цю непересічну людину і про його захоплення екзотичними рослинами часто розповідають місцеві онлайн- і друковані видання.

Родина Дмитра займається фермерством уже більше 13 років. Ще його батько, Олег Євдокимов, заклав сади інтенсивного типу, в яких вся сім’я працювала над розведенням фруктових та ягідних культур — яблук, слив, груш, малини та ожини. Згодом, пізнаючи справу, глибше занурюючись у її тонкощі, син Дмитро зрозумів, що, крім вирощування «класичних» видів плодово-ягідної продукції, варто поекспериментувати і з новими культурами.

Фермер охоче розповідає про своїх «підшефних», серед яких чимало диковинок. Як-от й оця гімалайська (на знімку).

За словами Дмитра Євдокимова, «ожиномалина» — не зовсім інноваційний гібрид. Якщо ви коли-небудь куштували малину з великими ягодами (близько 5 грамів), то, найімовірніше, тут не обійшлося без ожини.

Як зазначає фермер, гібрид досить невибагливий у вирощуванні. Ягода велика (4—5 см), з приємною кислинкою і ненав’язливою солодкістю, що є безсумнівною умовою дієтичного харчування. Крім цього, плоди практично не деформуються при збиранні і відрізняються гарною транспортабельністю. Як зазначає, саджанці незвичайного гібриду достатньо дорогі, але в перспективі рентабельність вирощування «ожиномалини» може зрівнятися з популярною нині лохиною.

Як зізнається фермер, причин, що спонукали розширити асортимент вирощуваної продукції, було кілька. Зокрема, минула аномальна зима стала справжнім кошмаром для всіх садівників України. Різко вдарили морози, в січні доходило до —12 градусів, відтак доводилося зігрівати дерева усіма можливими способами, але марно. Потім же, на зміну морозам, прийшла посуха, яка добила наміри й очікування. Як результат — кісточкові постраждали на 90%. Відтак ледве вистачило, щоб ними поласувала родина, а про продаж черешень чи абрикосів не було й мови.

Отак примхлива погода спонукала фермера-селекціонера, справжнього аграрія-дослідника зацікавитися іншими культурами, більш зимостійкими, посухостійкими і врожайними.

Сьогодні родина Євдокимових доволі успішно налагоджує також продаж саджанців, відтак на власному прикладі демонструє, як не опускати руки через норов погоди чи інші недобрі обставини, вижити й утримати на плаву бізнес.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net