Переглядів: 415

Плекаємо дослідників історичної правди

Звернення до голів районних державних адміністрацій, керівників об’єднаних територіальних громад, лідерів національних спільнот

Безперечно, історія — могутній фактор формування повноцінних громадян. Вона виховує любов до рідного села, селища, міста, району, області, малої і великої Батьківщини.

Комуністичний режим боявся своєї історії: він знищив класи, що існували за царської імперії, скоїв цілу низку масштабних злочинів, як-от ліквідація найпродуктивніших сил селянства, так званих куркулів, штучні голодомори, геноцид українського і кримськотатарського народів, репресії, переслідування інакомислячих тощо. Відтак залишив після себе сфальсифіковану, приховану, таку, що виправдовує ці злочини, історію.

Незалежна Україна відкрила шлюзи правдивої історії. Завдання істориків — дослідити і дати суспільству реальні знання свого минулого. Особливо важливо озброїти громадян розумінням життєвих шляхів попередніх поколінь, сприйняттям свого родоводу, своєї національної спільноти не тільки радісного, а й часто трагічного. Для цього у кожній місцевості, в кожній школі маємо тепер вчителів історії. Але бракує науково-організаційного фахівця, який зміг би очолити істориків і власним прикладом показувати відданість пошукам історичної правди. До нас звертаються за допомогою з районів. Звісно, ми відгукуємося на ці звернення по суті, але у нас значні посадові навантаження, тож не можемо глибоко, як хотілося б, занурюватися у суть порушених тем.

Колектив кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету, який підготував не один десяток кандидатів історичних наук, перший в Україні отримав ліцензію Міністерства освіти і науки на підготовку фахівців за освітньо-науковою (магістерською) програмою «Регіональні історії України» — «Історії національних спільнот», які, крім викладання історії, отримують підготовку наукових керівників, організаторів, наукових консультантів з написання місцевої історії, родоводу, видатних особистостей, минулого своєї національності, етносів, що проживають на півдні та південному-заході України, а також ґрунтовну фахову підготовку для роботи у відділах освіти, в музеях, архівах, туристичних структурах.

Вступати до магістратури мають право бакалаври незалежно від спеціальності. Термін навчання — рік і десять місяців. Маємо держбюджетні і контрактні місця.

За довідками звертайтеся на сайти Міністерства освіти і науки України, приймальної комісії ОНПУ та за телефонами:

(048) 722-19-94 — приймальна комісія ОНПУ;

(048) 705- 83-14 — кафедра історії та етнографії України;

+380-67-55-728-55 — доцент Кучерук Марина Сергіївна.

Григорій ГОНЧАРУК,
завідувач кафедри історії та етнографії України ОНПУ,
доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net