Переглядів: 398

Що в голові у Президента

Про відставку Авакова

Президент Володимир Зеленський не пропонував Арсену Авакову піти у відставку з посади міністра внутрішніх справ після подій у Кагарлику та Броварах. Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді». «Ні, я не пропонував. Він хотів зі мною зустрітися. Тому я з ним зустрінусь, ми це проговоримо», — відповів він на запитання журналіста.

Водночас на питання, чи змінив він думку про Авакова «як потужного міністра» після подій у Кагарлику та Броварах, зауважив, що це питання «дуже складне й неоднозначне», але додав, що «культура інших країн показує, що якщо є такі випадки в країні... за такі речі повинен нести відповідальність сам міністр».

Щодо можливих умов, за яких чинний очільник МВС може піти, глава держави сказав, що є «гучна справа», у якій багато зроблено. «Я дійсно хотів би побачити результат від справ Гандзюк і Шеремета. Шеремет — його (Авакова. — Ред.) особиста відповідальність. І я йому казав, що хочу побачити, як це закінчиться. Те, що я бачу, і суспільство це бачить, — там усе дуже неоднозначно. Я хочу, щоб він довів це, тому що це дуже гучна справа», — підкреслив глава держави.

Про Андрія Богдана

Володимир Зеленський спершу мав намір призначити Андрія Богдана генеральним прокурором, а не керівником свого Офісу, зараз вони не спілкуються.

«Я вважаю, що з самого початку у мене було неправильне рішення з ним (Богданом. — Ред.) через голову Офісу. Тому що з самого початку я вважав, що він сильний юрист, він хоче саджати, те, що він казав, і він повинен іти на генпрокурора. Я так вважав», — сказав Президент.

За його словами, влада «не корисна» для Богдана й сильно його змінює. «У нього є нормальні риси, професійні риси. І те, що я побачив, на жаль, він цього не бачив. З владою треба впоратись, треба не змінюватися як людина. Треба залишитися людиною і поважати інших, як зсередини команди, так і зовні. Не треба показувати свою владу там, де це неправильно. Треба іноді вмикати дипломатію, тому що він був у державі майже друга людина, ну я так вважаю», — підкреслив Зеленський.

Водночас він зазначив, що рішення про відставку Богдана з посади керівника ОП було прийнято через його конфліктність всередині команди: «У нас усередині команди був розкол. І ми не змогли в конфігурації з Андрієм працювати командою. Просто не змогли. І це дуже довго було, це почалося у вересні, чесно кажучи, потрішечки, потрішечки, потрішки». А ще додав, додав, що з Богданом нині не спілкується.

Нагадаємо, до призначення в Адміністрацію Президента (згодом реформовану в Офіс) Богдан працював адвокатом олігарха Ігоря Коломойського.

Про спілкування з Коломойським

Президент заявив, що іноді спілкується з бізнесменом Ігорем Коломойським, олігарх пише йому смс-повідомлення: «Іноді буває. Він мені може написати смску: «зверніть увагу на енергетичну ситуацію в країні», «треба щось зробити з тарифами». Ну, такий він є. Він не згоден із одним, з другим, з третім».

Володимир Зеленський зазначив, що олігарх є впливовою людиною, має 20—30 підприємств. «А у нас бізнес і політика — це речі, які, на жаль, одне без одного не можуть жити. Причому, на жаль, мені здається, це в кожній країні», — додав він. Водночас запевнив, що у фракції «Слуга народу» нема групи Коломойського, а є «депутати, які з ним у хороших відносинах».

Про Єрмака і Лероса

Володимир Зеленський вважає, що брат керівника Офісу Президента Андрія Єрмака Денис, який став фігурантом записів про можливу корупцію під час призначення на посади, грошей не брав і є «болтуном».

«Він точно нічого не взяв. Він не взяв грошей. Я не уявляю, що Єрмак собі б зробив, якби його брат десь щось взяв... А він нічого не брав. А як його затягнули… Він просто болтун. Я вважаю, болтун. Я вважаю, що це неправильно, що це його велика помилка», — зазначив Президент. А також запевнив, що Денис Єрмак завжди хотів «якось допомагати»: «Він (Денис Єрмак. — Ред.) же такий, знаєш, війна — побіг в АТО, воював там, допомагав, там він волонтер. Тут щось не те в «Укрзалізниці» — давай знайдемо нормальних людей. Ну він така людина».

Глава держави зазначив, що з керівником ОП Андрієм Єрмаком наразі має довірливі стосунки.

А от народного депутата Гео Лероса, який опублікував записи з нібито Денисом Єрмаком, назвав «аферистом». «Мені його (Лероса — ред.) привів Кирил (Тимошенко — ред.) з Богданом. Вони сказали, що нормальний парєнь. Я сказав — добре. Це про довіру. Ти ж запитував про довіру. Я довіряю, і Кирил йому дові-ряв», — прокоментував Зеленський те, що Лерос був його радником.

Зауважимо, наприкінці березня народний депутат від фракції «Слуга народу» Гео Лерос опублікував серію відео, де людина, схожа на рідного брата керівника ОП Дениса Єрмака, проводить переговори про нібито працевлаштування за хабар на різні високі посади невідомих людей.

Про Тігіпка та Хорошковського

«Валерія Івановича Хорошковського я знаю багато років, він нам вказав реальні «діри» на митниці. Він сказав, що реально Нефьодов ніколи не зможе це зробити, і час показав, що це правда. Я йому сказав: «Валерій Іванович, дивіться, ідіть на митницю, я можу це сказати уряду, запропонувати. Якщо ви берете на себе відповідальність, що ви збільшите». А він сказав, десь у два рази можна збільшити дохід в бюджет. Я йому сказав: «Ідіть, будь ласка», — розповів Володимир Зеленський.

За його словами, Хорошковський від такої пропозиції відмовився. Президент висловив думку, що експосадовець чекав іншої пропозиції, зокрема щодо посади Прем’єр-Міністра, але, за сказав, цієї посади йому не пропонували.

Глава держави також зазначив, що Тігіпку було запропоновано «сильну потужну робочу групу», яка мала працювати разом з урядом. Як пояснив Президент, цій групі надавалися повноваження дорадчого органу, й вона мала напрацьовувати стратегію: «Вони (у дорадчій групі. — Ред.) щось там пропонували уряду. Я не знаю, скільки тижнів вони працювали, але вони щось пропонували. Тобто ми зробили цю групу, вони створили там стратегію, вона повинна бути у Шмигаля».

Як відомо, Валерій Хорошковський був першим віцепрем’єр-міністром у 2012 році, міністром фінансів, головою СБУ у 2010—2012 роках та головою Державної митної служби (2007—2009).

Сергій Тігіпко обіймав посади віцепрем’єр-міністра — міністра соціальної політики (2010-2012), голови Нацбанку (2002—2004).

Про Саакашвілі

Володимир Зеленський пропонував ексголові Одеської ОДА та колишньому президентові Грузії Міхеілу Саакашвілі посаду радника з реформ, але він відмовився, а до ідеї щодо призначення його віцепрем’єр-міністром у фракції «Слуги народу» було різне ставлення.

«Ми зустрілися з Міхеілом Ніколозовичем, він сказав: «Я хочу допомагати». Зустрічей було декілька, він кілька разів приходив з різними порадами, адекватними. Він запитав: «Де ви мене бачите?». І я йому сказав: «Я хочу, щоб ви самі подумали, побачили свій статус». Я йому запропонував: «Можете йти до мене радником з реформ». Він каже: «Це не мій рівень», — розповів Зеленський.

За його словами, потім Саакашвілі сам зауважив, що бачить себе в уряді, на посаді віцепрем’єр-міністра з реформ. «Я йому відповів: «Віцепрем’єр так віцепрем’єр, але я поговорю з прем’єр-міністром, як воно буде і як ви зможете працювати», — зазначив Президент.

Водночас підкреслив, що Саакашвілі не став віцепрем’єр-міністром, бо у фракції «Слуга народу» було різне ставлення — «і різке, і різне». Після цього, зважаючи на бажання Саакашвілі займатися реформами, Зеленський запропонував йому іншу посаду.

Про інформаційний вакуум

Президент запевнив, що не перебуває в інформаційному вакуумі, все оточення каже йому правду.

«Ні-ні. Я ж говорю, ви мені ставите запитання, і я знаю, що відбувається. Це значить, що я не у вакуумі. І я точно не перебуваю в теплій ванні. Тут би хоч до душика дійти», — відповів він на запитання, чи не тримають його в інформаційному вакуумі.

На думку глави держави, всі люди з його оточення кажуть правду. Водночас, відповідаючи на питання про різницю між передвиборними гаслами його команди «Зробимо їх разом» та команди колишнього президента Петра Порошенка «Жити по-новому», Зеленський сказав: «Ми їх дійсно зробили. А вони жити по-новому не змогли».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net