№ 46 (22164) субота 13 червня 2020 року

Переглядів: 416

Замість 490 — 129

Учора, 12 червня, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні вирішив ліквідувати в Україні 490 районів й утворити натомість 129.

«Зараз на мапі маємо 490 районів. Пропонується їх укрупнити й створити втричі менше. До речі, існуючі райони України були сформовані ще при СРСР, у першій половині минулого століття, і вони не відповідають сучасним стандартам за дуже багатьма критеріями. Крім того, у нас є райони, де проживає трохи більше 5 тисяч людей, а є райони, де проживає більше 180 тисяч людей. Через це є великі перекоси і виникають складнощі в управлінні. Відповідальність у таких районів однакова, а навантаження різне, і тому це, звичайно, теж треба виправляти», — наголосив на засі-данні прем’єр-міністр Денис Шмигаль, додавши, що суспільний консенсус щодо питань децентралізації та внесення відповідних змін до Конституції є вкрай важливими: «Таке публі-чне обговорення має узгодити всі спірні питання та максимально врахувати принципи Європейської хартії місцевого самоврядування».

Переглядів: 391

Що в голові у Президента

Про відставку Авакова

Президент Володимир Зеленський не пропонував Арсену Авакову піти у відставку з посади міністра внутрішніх справ після подій у Кагарлику та Броварах. Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді». «Ні, я не пропонував. Він хотів зі мною зустрітися. Тому я з ним зустрінусь, ми це проговоримо», — відповів він на запитання журналіста.

Водночас на питання, чи змінив він думку про Авакова «як потужного міністра» після подій у Кагарлику та Броварах, зауважив, що це питання «дуже складне й неоднозначне», але додав, що «культура інших країн показує, що якщо є такі випадки в країні... за такі речі повинен нести відповідальність сам міністр».

Переглядів: 374

Пішов на карантин. Повернеться?

Різні види транспорту, що «пішли» на карантин із середини березня, нині поволі повертаються у нашу реальність. Але повернутися одразу до повноцінного функціонування — не так просто. Все рухається повільно, з короткостроковим плануванням, бо ж передбачити, хто й куди поїде через місяць, наразі неможливо.

Із 22 травня в Одесі частково запустили приміські й міжміські електропоїзди, з 1 червня відновився рух трьох пасажирських потягів — на Київ, Харків та Дніпро, а також «Інтерсіті» до столиці. Рух залізничного транспорту здійснюється за умови регулярної дезінфекції, і це стосується не лише вагонів, а й вокзалів та станцій. Купувати квитки, заходити у потяг можна лише в масці, дотримуючись соціальної дистанції. Вагони, переважно, заповнюються лише наполовину, хоча у поїзді «Одеса — Харків» квитки продаються на всі місця — це дозволено, якщо рівень захворюваності в обох регіонах низький.

Переглядів: 2306

Політична пандемія

У річницю давньої перемоги варто згадати про те, як радянський маршал Жуков ділився з американським генералом Ейзенхауером досвідом наступу через мінні поля. Потрібно наказати піхоті йти вперед, начебто мін нема. Піхота підірветься, загине. Зате утворяться проходи. Через них вперед підуть інші бійці.

Хто виграє від істерії

Досвід Жукова через 75 років став у нагоді у війні з COVID-19. Долати мінні поля зарази найлегше, уявляючи, що коронавірусу не існує. Так, хтось помре. Але у тих, хто одужав, в організмі утворюються антитіла. Люди з імунітетом виживуть і зможуть «взяти Берлін». Тобто оживити світову економіку, підняти літаки в повітря, наповнити холодильники і набити грошима спорожнілі гаманці.

Переглядів: 586

Солдат не пропав безвісти

Доброго дня, шановна редакціє!

Із 2007-го я займаюся темою військовополонених-запоріжців, які загинули у полоні в 1941—1945 роках. За цей час вдалося розшукати родини майже 400 загиблих військовополонених, більшість з яких вважалися зниклими безвісти або їхні прізвища взагалі були відсутні у Книгах Пам’яті, передати родинам копії табірних документів загиблих, докладно розповісти, де, коли і як загинули їхні рідні, де поховані. Багато хто отримав і фото вже полонених їхніх рідних — останні їхні фото у житті...

Мої друзі з Норвегії Ханс і Грета Крістіансони розповіли мені історію про уродженця Іванівського району на Одещині В.К. Салоіда. Мене ця розповідь дуже зацікавила, бо в документах Подольського архіву він вважається зниклим безвісти, і саме таку інформацію, я впевнений, отримали рідні солдата про його долю.

Відтак прошу редакцію знайти можливість надрукувати матеріал про В.К. Салоіда як пам’ять про солдата і в надії знайти його рідних. Додаю фото першої сторінки «Персональної картки 1» військовополоненого і місця, де був застрелений бранець.

Усе далі й далі від нас події війни з нацистською Німеччиною 1941-1945 років… І, мабуть, важко знайти в Україні родину, в якій, згадуючи про ту війну, перш за все не згадували б своїх рідних, що згинули в її пеклі.

Переглядів: 2651

Міст є, а річки — нема

Водойми Одещини: проблеми, перспективи збереження та відновлення

У перший спекотний день нинішнього літа, 6 червня, у день свого професійного свята група журналістів відвідала південно-західну частину Одещини — найпосушливіший регіон області. Маршрут проліг дорогами Овідіопольського, Білгород-Дністровського, Саратського, Арцизького, Татарбунарського, Кілійського, Ізмаїльського та Ренійського районів і територією Республіки Молдова поблизу села Паланка.

Українська Бессарабія — регіон, який природно має низький рівень забезпечення питною водою та водою для господарських і побутових потреб населення, тому є найвразливішим під час посухи. Об’єктами нашої уваги були річки, озера та водосховища краю.

Ініціювала поїздку Лілія Гричулевич, начальник Басейнового управління річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю. Вона розповідала про роботу водогосподарської галузі, показувала об’єкти, знайомила з працівниками. На Одещині у цій сфері задіяні майже 1800 фахівців. Ця велика армія господарників забезпечує подачу води в домівки людей та на поля.

Переглядів: 579

Чому Десна ліворуч?

Літопису невелемовний звіт
Вкриває порох сотень літ,
Але під пилом цим горять слова,
Що їхня правда й дотепер жива.

      Микола БАЖАН. «Данило Галицький».

Риторичне запитання: «Чому Десна ліворуч?» виникло у мене ще у далекі шкільні роки, коли вчитель географії пояснював нам, що одна з найбільших річок України — Десна є лівою притокою славетного Дніпра. І я не звернув би на це особливої уваги (ліва — то й ліва), якби не вчитель української мови та літератури, незабутній Іван Ісакович Романенко, який після позакласного прочитання нами поеми Миколи Бажана «Данило Галицький», розтлумачив, як слід розуміти історизми у творі.

Переглядів: 1262

Американський білий метелик

Американський білий метелик (Hyphantriacunea Drury) (АБМ) — багатоїдний шкідник, що пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур, особливо полюбляючи шовковицю, клен ясенелистий, волоський горіх, плодові дерева.

Гусениці АМБ об’їдають листя, утворюючи павутинні гнізда. Живлячись, вони можуть призвести до часткової або й повної втрати деревом листя (дефоліації). За спалаху розмноження гусениць посадки дерев взагалі стають голими й обплутаними білим павутинням. Утрата ж листя провокує порушення процесів обміну речовин у рослинах, їх ослаблення, позбавляє захисної, декоративної, естетичної функцій, знижує врожайність. Якщо гусениць дуже багато, ослаблені дерева гинуть.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net