Переглядів: 2420

Музей, облрада і Феміда

Минулої суботи перед будівлею обласної ради, що на проспекті Шевченка, 4, відбулася акція на підтримку директора Художнього музею Олександра Ройтбурда, звільнити якого, розглядаючи попередні ухвали, постановив Одеський апеляційний суд.

На акції одесити вимагали не тільки залишити Олександра Ройтбурда на посаді, а й надати Одеському художньому музею статусу національного, щоб він перейшов із підпорядкування обласної ради до Кабінету міністрів.

Передісторія конфлікту така. У вересні 2019-го обласна рада достроково (передусім стараннями фракції «ОПЗЖ») розірвала контракт з директором Художнього музею. У лютому цього року Приморський райсуд визнав те звільнення незаконним. Тепер же, 2 червня, ухвалу Приморського райсуду незаконною визнав Одеський апеляційний суд, постановивши відмовити Олександрові Ройтбурду в задоволенні його позову проти рішення облради.

На захист директора музею виступив нинішній голова облдержадміністрації Максим Куций, запевнивши, що підтримує відомого художника: «Олександр має намір оскаржувати рішення суду. Одеська ОДА надасть всю можливу юридичну допомогу та виступить третьою стороною на боці позивача. Контракт із Ройтбурдом розірвано не буде. Таке рішення має базуватися на результатах роботи, а Олександр як керівник закладу, на мою думку, перетворив занедбаний музей на популярне та знакове місце».

Із плакатами на підтримку Олександра Ройтбурда, попри вихідний і передсвятковий день, зібралися десятки одеситів.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua