Журналісти проти епідемії
Цього року традиційний для НСЖУ творчий конкурс, приурочений до Дня журналіста, був присвячений єдиній темі — боротьбі з COVID-19. Загалом наді-йшло понад 130 заявок від редакцій та від окремих журналістів. Серед учасників — представники загальноукраїнських та місцевих ЗМІ, радіо, телебачення, газет та онлайн-медіа. Відтак журі випало зробити нелегкий вибір серед багатьох матеріалів, які викликали суспільний резонанс.
Кращим визнано документальний серіал «На варті» — про людей, які працюють під час карантину (Суспільне мовлення, автори — Наталя Гуменюк, Анна Цигима, Сергій Захарченко, Олена Зашко). Серія коротких 10-хвилинних телефільмів показує, як українці різних професій — лікарі, кур’єри, продавчині в супермаркетах, поліцейські в селі, листоноші — допомагають співгромадянам пережити пандемію коронавірусу.
Увагу журі особливо привернуло те, що доробок авторів «Суспільного» супроводжують спеціальні рекомендації для медіа щодо найдієвіших практик висвітлення теми боротьби з COVID-19. Їх розробили експерти Лабораторії суспі-льного інтересу на чолі з керівницею проєкту Наталією Гуменюк. При цьому поради аж ніяк не є «сухою» експертною теорією, відірваною від життя — їх попередньо апробовано в дослідженні думки глядачів, які знайомилися з реальними журналістськими матеріалами авторів проєкту. Отже, теорія, перевірена практикою, може бути взята на озброєння іншими редакційними колективами та окремими журналістами.
Кращою журналістською акцією стала ініціатива газети «Діалог» (Кропивницький, головний редактор — Анатолій Безтака). Якщо бути точним, то за два місяці карантину колектив провів кілька акцій: співробітники зібрали гроші і придбали продуктові набори для медсестер трьох інфекці-йних відділень у лікарнях міста; роздали набори продуктів окремим сім’ям у скрутному становищі та допомогли розширити потужності лабораторного центру, де роблять аналізи на COVID-19.
— Конкурсні роботи переконливо засвідчили: українські журналісти, опинившись на передовій боротьби з коронавірусом, гідно сприйняли непростий виклик, — підсумовує роботу журі голова НСЖУ, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко. — Колеги не просто з перших днів забезпечили читачів, слухачів і глядачів актуальними, оперативними новинами. Чимало редакційних колективів долучилися до благодійності, конкретними власними проєктами допомагаючи медикам, освітянам, соціально незахищеним землякам. І це при тому, що медійна галузь надзвичайно страждає економічно внаслідок карантинних обмежень. Отже, колеги ще раз конкретними матеріалами і конкретними справами засвідчили: журналісти — важливі.
Окрім головних, журі присудило й низку спеці-альних відзнак конкурсу. Серед переможців — журналістка «Чорноморських новин» Ніна Залевська, авторка тематичних публікацій «Вірус страху і недовіри», «Дистанція, яка об’єднує», «Із вилами на своїх», «Ковідофобія (?)», «Не здатися б на фініші», «Голод — не тітка, депутат — не всім кум», «Чи не зарано салютуємо?».
Переможці отримають дипломи та пам’ятні подарунки на спеціальному заході в НСЖУ, який за-плановано провести у липні (за фактом зняття карантинних обмежень).
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206