Переглядів: 2463

Від Бетховена до Сильвестрова

5 червня, у Всесвітній день навколишнього середовища, у Бетховенському будинку в Бонні (Beethoven-Haus Bonn) відбулася передпрем’єра нового твору класика української музики Валентина Сильвестрова. «Пасторалі 2020» — цикл із дев’яти п’єс для скрипки і фортепіано, написаний на замовлення Beethoven-Haus і фестивалю Odessa Classics.

Його презентація мала відбутися в Одесі, а виконувати «Пасторалі» планували президент Бетховенського будинку скрипаль Даніель Хоуп і президент Odessa Classics піаніст Олексій Ботвинов (на знімку). Однак пандемія коронавірусу і всесвітній карантин внесли в ці плани корективи. Частково нову музику представили двоє постійних учасників фестивалю — скрипаль Даніель Хоуп і піаніст Себастіан Кнауер. Повна ж прем’єра відбудеться таки в Одесі 15 серпня за участі Даніеля Хоупа та Олексія Ботвинова.

Валентин Сильвестров, композитор: «У наш час, коли головним завданням геополітики є не завоювання і не підкорення, а порятунок Землі від екологічних лих, знову виникає, як за часів Бетховена і Руссо, актуалізація Пасторалі як земного раю, який необхідно відновити. З такими думками я написав свою «Пастораль», присвячену Бетховену та його Пасторальній симфонії».

У Всесвітній день навколишнього середовища Бетховенський будинок готував цілу низку концертів у різних країнах. У рік 250-ліття Бетховена музичні колективи і солісти мали виконати не тільки 6-у, «пасторальну», симфонію композитора, а й сучасні «відповіді» на цю музику, яка стала вічною. Велику частину цих концертів через нові обставини скасували або перенесли. На щастя, часткова прем’єра «Пасторалей 2020» Валентина Сильвестрова відбулася, при чому з великим успіхом. За трансляцією на сайтах pastoralproject.org, https://www.bthvn2020.de, dw.com/culture та youtube.com/dwclassicalmusic стежили тисячі слухачів по всій планеті.

Даніель Хоуп, скрипаль, президент Beethoven-Haus Bonn: «Сильвестров — один з найбільших композиторів нашого часу. Й один з останніх представників великого покоління, до якого належать Альфред Шнітке та Арво Пярт — двоє моїх героїв. Я поки що не зустрічався з ним особисто, але це дуже зворушливо — грати його новий твір і знати, що він дивиться прем’єру в інтернеті. Це було дуже хвилююче. Новий твір написаний на замовлення Бетховенського ювілейного товариства і фестивалю Odessa Classics. Це прекрасний фестиваль в Україні. Ми із Себастіаном Кнауером приїжджаємо туди регулярно. Містер Сильвестров — один із найбільших українських композиторів. У якомусь сенсі нова музика — знак дружби між Україною і Німеччиною і між цими двома фестивалями».

Олексій Ботвинов: «Творчість Валентина Сильвестрова — надбання не тільки української, а й світової культури. Я дуже пишаюся, що проєкт відбувся, і його нове творіння народилася завдяки ініціативі фестивалю Odessa Classics, підтриманій Бетховенським будинком і почутий усією громадою в цьому унікальному проєкті глобального масштабу. Прем’єра мала відбутися 5 червня в Одесі на нашому фестивалі і стати сюрпризом для слухачів. Уперше ми попросили класика сучасної музики написати спеціально для фестивалю твір, і ми всі дуже щасливі, що передпрем’єру «Пасторалей» почула настільки величезна аудиторія. З нетерпінням чекаю на концерт в Одеській опері 15 серпня, де ми з генієм скрипки Даніелем Хоупом зможемо розділити наше захоплення цією особливою музикою з публікою фестивалю».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua