Переглядів: 626

Не всякий цвіт радує

На жаль, останніми роками територією нашої області дедалі більше поширюється дуже небезпечний алергенний, карантинно-шкідливий бур’ян — амброзія полинолиста. Це, зокрема, підтверджують і відповідні звернення та скарги громадян до відділу карантину рослин ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

У спеціальній літературі можна знайти опис понад 40 видів цієї рослини. В Україні амброзію полинолисту було ідентифіковано у 1925 році, в передмісті Києва. Під час Другої світової війни її ареал значно розширився, а в повоєнні роки розповсюдження цієї, можна сказати, напасті набуло характеру екологічного вибуху.

На Одещині масові сходи амброзії полинолистої зазвичай з’являються на початку травня і впродовж усього літа, особливо після випадання дощів. Цвіте вона у липні — жовтні, а плоди дозрівають починаючи із серпня. Щоб подолати амброзію, необхідно кілька разів за літо її скошувати, не даючи можливості зацвісти. А найкращий варіант боротьби з цим небезпечним бур’яном — виривати його з корінням і використовувати фітоценотичний метод — висівати на таких ділянках багаторічні злаково-бобові травосуміші чи газонні трави або ж розстилати газонні рулони, що пригнічуватиме ріст рослини-шкідника.

Як ми вже не раз наголошували, в тому числі і на шпальтах «Чорноморських новин», амброзія полинолиста згубно впливає на здоров’я людей і є одним з головних ворогів сільського господарства. Про негативний вплив цієї рослини можна розповідати дуже багато, та більшість про це, переконані, і так добре знає. Якщо ж виникнуть якісь запитання, телефонуйте у відділ карантину рослин управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області за номером (048) 725-32-32. З-поміж головних завдань нашого відділу — виявлення, локалізація та ліквідація карантинних шкідливих організмів, запобігання їх поширенню, а також контроль за виконанням приписів та накладання штрафів на осіб, які своїми діями допустили поширення регульованих шкідливих організмів.

Нагадаємо також, що згідно зі статтею 152 Кодексу про адміністративні правопорушення України, «порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів (340—1360 грн), а на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 таких мінімумів (850—1700 грн).

Ольга БУБЛИК,
головний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки, контролю
в сфері насінництва і розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net