Однакові загрози – однакові й підходи
Австралійські кліматологи закликають уряд своєї країни визнати, що пандемія і раніший чи пізніший вихід з неї можуть стати ключем до зупинення глобального потепління.
На думку фахівців дослідницького центру зі зміни клімату університету Нового Південного Уельсу, коронавірус становить серйозну небезпеку для мільйонів життів зараз, а глобальне потепління загрожуватиме ще більшій кількості людей протягом наступних п’яти десятиліть.
Через нинішню пандемію обсяги викидів у всьому світі значно знизилися, оскільки більшість проводить час вдома, а виробництво скорочується. Так, Китай у першому кварталі 2020-го зафіксував зменшення викидів парникових газів на 25 відсотків, а поширені в інтернеті фотографії ясного неба над Лос-Анджелесом, чистих каналів у Венеції та білосніжних Гімалаїв наочно демонструють, яких помітних результатів можна досягти, зменшенням техногенного навантаження на довкі-лля. Відтак австралійські кліматологи закликають: після пандемії, коли почнеться економічний бум, зробити цей процес максимально «зеленим», відмовившись від вуглецевої енергії.
Вони звертають увагу на те, що кількість жертв глобального потепління, яке, за інформацією ВООЗ, наступні 10 років становитиме близько 250000 осіб, цілком можна порівняти з кількістю тих, хто помре через коронавірус. Різниця у підходах до оцінки цих втрат не дає нам можливості адекватно реагувати на екологічні проблеми. Люди набагато пристосованіші оцінювати короткострокову перспективу, ніж довгострокову, і не помічають втрат, розтягнутих у часі на десятиліття.
Пандемія навчила уряди країн світу діяти спільно і показала, наскільки значним може бути результат такої роботи. Коронавірус змусив відмовитися від старих ідеологій і приймати дуже прагматичні рішення. Боротьба з глобальним потеплі-нням потребує такого ж підходу.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206