Щуряча напасть
Приблизна чисельність популяції щурів у Парижі, за підрахунками експертів, сягає 3,5–4 мільйони, — тобто майже по два пацюки на кожного жителя французької столиці.
До того ж прогнозується, що надалі їх чисельність тільки зростатиме, зокрема й через глобальне потепління.
У зв’язку з муніципальними виборами тема небажаних сусідів парижан досить активно обговорюється у тамтешніх ЗМІ. Мер Парижа Анн Ідальго, яка бореться за переобрання на новий термін, в одному з недавніх інтерв’ю висловила своє здивування тим, що, як повідомили їй експерти, через зміни клімату пацюки у місті почали давати на один приплід у рік більше, причому кількість щурят в одному приплоді доходить до восьми.
Через кліматичні зміни виникає й ціла низка інших факторів, несприятливих для парижан. Так, завдяки теплій погоді гризуни частіше вилізають зі своїх схованок на поверхню, де знаходять вдосталь поживи, оскільки городяни й туристи охоче перекусують прямо на вулиці, гублячи крихти, а то й викидаючи недоїдене на землю.
За словами доктора біології Філіпа Ване, це створює у щурів відчуття комфортної обстановки, сигналізуючи їм про можливості активніше розмножуватися у такому місті. У будь-якій частині світу пацюки регулюють чисельність своєї популяції залежно від сприятливості навколишнього середовища. Скажімо, на Алясці у них лише два приплоди на рік, тоді як в інших регіонах — у середньому чотири. У Франції щури дедалі успішніше чинять опір усім спробам боротьби з ними: на них менше діють розмаїті отрути, вони обходять найхитріші пастки.
Із 2017-го в столиці Франції реалізується спеці-альна програма з дератизації міста та найближчих околиць. Щороку боротьба з пацюками обходиться паризькій мерії у 1,5 мільйона євро.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206