Переглядів: 476

А що з конфліктом інтересів?

У вівторок на черговому позачерговому засіданні Верховна Рада дала згоду на призначення генеральним прокурором України Ірини Венедиктової і призначила нового міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка.

Як зауважує zn.ua, новопризначений міністр пов’язаний з підприємцем Олегом Бахматюком, який наразі переховується від правоохоронців.

Оскільки Ігор Петрашко досі був заступником гендиректора українського агрохолдингу UkrLandFarming Олега Бахматюка, то в призначенні на цю міністерську посаду, на думку експертів, закладений конфлікт інтересів. Але це не завадило 243 народним депутатам проголосувати «за».

Нагадаємо, агрохолдинг UkrLandFarming — один з найбільших в Україні за величиною земельного балансу (понад 500 тисяч га). Сам Бахматюк, заступник якого став тепер міністром, був також власником збанкрутілих банків «Фінансова ініціатива» та VAB Банк.

Торік у листопаді НАБУ оголосило Олега Бахматюка у всеукраїнський розшук, підозрюючи його у причетності до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого VAB Банку Національним банком України в 2014 році. При цьому в НБУ заявляють, що підозрюваний винен державі 29,3 млрд грн.

Сам Олег Бахматюк, який відкидає звинувачення на свою адресу, після оголошення йому підозри в одному з інтерв’ю заявив буквально таке: «Я вважаю, що мене «замовив» Андрій Богдан — голова Офісу президента. Він диригував цими процесами...». Нині, як відомо, і сам Богдан, і згадувані у цьому ж контексті ексгенпрокурор Руслан Рябошапка, ексочільник НАБУ Артем Ситник та ціла низка інших посадовців уже не при владі, а відтак і ситуація навколо Бахматюка та його бізнесу, вочевидь, має шанс кардинально помінятися.

Та повернемося до новопризначеного міністра, у чиїй сфері впливу буде сільськогосподарська земля, яку, як відомо, у турборежимі наближають до продажу. З відкритих джерел відомо, що 45-річний Ігор Петрашко родом з Львівщини, закінчив Львівський національний політехнічний уні-верситет і бізнес-школу при університеті Вандербільта (США). Має ступінь бакалавра бізнес-адмі-ністрування та диплом юриста. Працював у різних американських, російських та українських компаніях, які надавали послуги з консалтингу, а також у сфері інвестиційних послуг. З квітня 2013-го — в агрохолдинзі UkrLandFarming.

У 2015-у Ігор Петрашко був серед претендентів на посаду керівника Державної фіскальної служби, пройшов до фіналу конкурсу, але тоді в те державне крісло сів не він, а Роман Насіров. Тепер же пан Петрашко входить у велику політику з міністерської посади.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net