Щастя й добробут самі не приходять
Моя розповідь — про молоду гарну жінку, матір трьох дітей, вправну господиню, спортсменку, дипломованого економіста Надію Сергіївну Васильченко (у дівоцтві — Зайцева), яка працює менеджером по роботі з пайовиками в аграрно-рибогосподарському кооперативі «Придунайська нива», а віднедавна — ще й директоркою новоствореного підприємства «Ізмаїл-Агролідер».
Зазвичай вважається, що аграрне виробництво — то царина чоловіків. Пані Надія вщент розвінчує цей стереотип, адже робота просто має бути зробленою, незважаючи на те, чоловік ти чи жінка, бо кожен, каже, однаково відповідає за свою сферу обов’язків. А ще власним прикладом вона переконує сільську молодь, що зробити кар’єру, стати справжнім організатором і господарником, лідером, керівником можна і вдома, у рідному селі, якщо маєш таке бажання-мету і багато вчишся й працюєш. Добре, звісно, якщо тебе підтримує родина. У неї така підтримка є. Щастя й добробут, стверджує, самі не приходять, для цього потрібно багато думати, а ще більше трудитися, цінуючи й наповнюючи світлом перемог, нехай і невеличких, кожен день свого єдиного й неповторного життя.
Що вона лідерка, добропорядна й відповідальна людина, пані Надія довела, працюючи менеджером по роботі з пайовиками, яких у кооперативі кілька сотень. До кожного — з повагою і відповідальністю — такий її принцип. Серед пайовиків — чимало людей поважного віку, яким треба все доступно й терпляче розповісти, пояснити, грамотно оформити належну документацію. Втім, часто до неї йдуть не лише з господарськими справами, а й зі своїми життєвими проблемами, питають поради, шукають підтримки.
Аграрна специфіка їй до душі, а на посаді керівника дуже знадобилася економічна освіта. Уміння орієнтуватися в цифрах, нормативних документах, розуміти взаємозв’язок різних показників, здатність швидко знайти потрібну інформацію — це про неї. А ще — принциповість. Твердо стоїть на тому, що шахраям, пройдисвітам, п’яницям і ледарям нема місця в трудовому колективі, в якому люди заробляють на життя.
Надія Сергіївна переконана, що аграрний сектор, виробництво та переробка сільськогосподарської продукції — провідний напрямок економіки країни, який потребує розвитку, а отже — капіталовкладень, сприятливого інвестиційного клімату. Інвестори ж не вкладають гроші в сільське господарство, бо країна занадто корумпована. Роблять це лише одиниці, справжні патріоти свого краю, своєї держави.
Без догляду, шанобливого ставлення земля-годувальниця виснажуватиметься, а щоб нею належно опікуватися, потрібні немалі інвестиції, совісні власники. Бо якщо земля потрапить до рук хапуг, то вони витиснуть з неї все до останньої зернини й полишать напризволяще, безплідну та занедбану. Нині, на жаль, не бракує таких «землеробів», від злочинних дій яких пайовики плачуть: витруїли землю гербіцидами, що й полин на ній не росте, і пішли далі дурити людям голови. А селянам що робити зі своїми спустошеними наділами?
У багатьох сільських жителів більше нічого нема, крім наділу, заробленого тяжкою працею, як правило, кількох поколінь трударів. А скільки розвелося охочих прихопити собі те останнє!
Пані Надія переконана, що за такої корупції в країні не ринок землі врятує селян від катастрофічного її виснаження, а підтримка держави, нормальне законодавство, чесні й єдині для всіх правила ведення сільськогосподарського бізнесу. Треба, каже, щоб держава стимулювала таких порядних інвесторів і власників сільськогосподарських підприємств та гнала подалі від землі тих, у кого вже заблищали очі від прибутків за будь-яку ціну.
Надія Сергіївна Васильченко — велика трудівниця й оптимістка. Вона вірить у світле майбутнє нашої України, в те, що буде нарешті наведено лад в аграрному секторі, що саме сумлінні господарники незабаром стануть справжніми ліде-рами аграрної галузі Придунав’я. Для цього вона і такі, як вона, й живуть та самовіддано працюють.
Петро ХАДЖІ-ІВАН.
Ізмаїльський район.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206