Переглядів: 1338

Зернятко до зернятка...

Кодимська художниця створила найбільшу в Україні картину з насіння

Робота художниці й учительки образотворчого мистецтва із селища Слобідки Кодимського району Світлани Нані «Свята Трійця» занесена до Національного реєстру рекордів України як «Найбільша картина з насіння».

Полотно-рекордсмен 34-річна майстриня створила у техніці флоромозаїки (флористики) із зерен, насіння сільськогосподарських та декоративних рослин. На це у неї пішло десятки кілограмів матеріалу й вісім місяців копіткої праці.

Щодо матеріалу, то це аж 17 видів різних зернин-насінин: кунжуту, маку, розмарину, червоного перцю, квасолі, чечевиці, жита, пшениці, гірчиці, льону, ріпаку, дині, а також просо та суха аджика зеленого й червоного кольорів. Уся ця дрібнота завдяки таланту мисткині склалася у картину на біблійний сюжет. «Свята Трійця» має розмір 244 на 125 сантиметрів і є наразі найбільшим художнім твором, виготовленим з насіння, що й підтвердила керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.

Зараз художниця готує полотно на виставку, яка відбудеться у Києві. Згодом дізнаємося, який храм прикрасить полотно нашої землячки.

Робота флоромозаїків дуже копітка, ба навіть ювелірна. Щоб створити фрагмент невеликого образу, зазвичай потрібно відібрати сотні чи й тисячі зерен та насінин, закріпити їх одне до одного на полотні, враховуючи забарвлення, фактуру та розмір. Такі природні матеріали тонко передають усі гами кольорів та відтінків. Здається, сама природа допомагає митцеві у роботі над його образами.

Хоча флористика — молодий жанр, вона здобуває дедалі більшу популярність і серед художників, і серед шанувальників мистецтва. У тренді — натуральні засоби, за допомогою яких створюється все те, що тішить наш зір: букети, панно, композиції, портрети і цілі сюжети.

Цей мистецький напрямок став домінуючим у творчості Світлани Нані, вчителем і наставником якої був відомий художник-флорист Петро Козловський. Саме він, до речі, першим створив у техніці флоромозаїки іконостас, який встановлений у церкві Дмитрія Солунського в рідному селі митця — Сербах.

Свої пейзажі, натюрморти, портрети, тематичні картини Світлана створює без пензля і фарб — лише з комбінацій квітів, листя, трав, соломи, насіння, моху, березової кори та інших природних матеріалів. Перед тим, як збирати їх, читає молитву і просить, щоб квіти-трави стали у нагоді, множили добро.

Як і її вчитель, віддає перевагу релігійній тематиці. Займається також графікою, створює обереги, високохудожню біжутерію, топіарії, віночки, жіночі аксесуари тощо, пише портрети. А надихнув на активну творчість екоетно«Кодимафест», де на «Ярмарку майстрів» виставила понад сотню виробів: стилізовані горнятка, підкови, обереги, ікони та картини з символікою фестивалю.

Нині роботи Світлани Нані прикрашають багато культурологічних заходів як в Україні, так і за кордом, де відзначаються грамотами й дипломами (скажімо, в експозиціях мистецького проєкту «Військово-польовий АРТ» Павла Ротара, що об’ї-хав Україну від заходу до сходу). Не з меншим успіхом проходять і персональні виставки, як-от в Одеському історико-краєзнавчому музеї, Центрі української культури та мистецтва в Києві, «Барви світу» в Словаччині тощо.

Світлана Нані увійшла до каталогу «Я — Митець», є дипломанткою премії «Творча молодь Одещини-2019» у номінації «Художник року». Підхопили естафету й учні наставниці. Тож чекаємо нових шедеврів і нових рекордів.

Віра ТИХОНОВА.

м. Кодима.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua