Переглядів: 3248

«Визирські сурми» почують і в Елладі

 Кращої нема, напевно, в світі,
 Музики, як грає духовий,
 Що підносить до небес щомиті
 І дарує настрій бойовий.
 Віталій НАЗАРУК

Зразковий дитячий духовий оркестр Визирського сільського будинку культури, до основного складу якого входять також учні місцевої філії Лиманської музичної школи, не випадково запросили на міжнародний фестиваль фольклору та інструментальної музики «Золота скарбничка», що проходив 14 грудня у Запоріжжі. «Визирські сурми» вже добре знаний в Україні колектив юних віртуозів.

Їхній черговий успішний виступ був передбачуваним, але, звісно, і цього разу колектив ретельно готувався. На репетиціях юні музиканти завжди уважно прислухаються до професійних порад свого наставника — вчителя-методиста, відмінника освіти, заслуженого працівника культури України Степана Степановича Скочипця. І це в підсумку позитивно позначається на мистецькій вправності дітей. Тож «Визирські сурми» заслужено стали лауреатом міжнародного фестивалю, отримавши диплом І-го ступеня і завоювавши право представляти Україну на подібному мистецькому заході в Греції.

Під час виступу духового оркестру в Запоріжжі глядачі неодноразово нагороджували талановитих визирців гучними оплесками, які є найвищою нагородою для кожного члена колективу та їх наставника.

 — Ми дуже ретельно готувалися до цього фестивалю. Наша мета — бути найкращими. І це не просто слова. Оркестр уже перемагав на творчиз змаганнях, що проходили свого часу у Львові, Черкасах, Одесі, інших містах України. Ми налаштовані на перемогу і на міжнародному фестивалі, який пройде влітку на землі древньої Еллади, — поділився намірами С.С. Скочипець

 Запорізькому мистецькому заходу передувала відповідальна участь юних музикантів у VІ Всеукраїнському багатожанровому фестивалі «Віват, витоки», який проходив

1 грудня в Одесі. Тоді «Визирські сурми» підкорили своєю грою одеських шанувальників духової музики й заслужено здобули перемогу.

 Слід зазначити, що запорукою успішної мистецької діяльності цього колективу є робота його керівника, професіонала своєї справи з великої літери, спрямована на досконале опанування музичної грамоти, гри на інструментах, поповнення оркестру обдарованими дітьми не лише з числа учнів Визирської філії музичної школи. Так, цього року до складу «Визирських сурм» увійшли вихованці музичного закладу Іван Гапоненко з Доброслава та Ярослав Калюжний з Курісового. Є в оркестрі й представники сіл Дмитрівни і Трояндового, селища Чорноморського і навіть Одеси.

 Окремо кілька слів хочу сказати про одного з музичних вундеркіндів — Івана Гапоненка (на знімку вгорі). Пам’ятаю, ще зовсім маленьким він почав відвідувати районну музичну школу. Здавалося, що навіть сопілка, з якої розпочинав, так би мовити свою музичну кар’єру, була для нього не з легких. Хлопець залюбки освоїв цей інструмент, а згодом опанував кларнет. У свої 12 Іванко Гапоненко як соліст — уже ветеран фестивального руху, має чимало почесних нагород. Тож запам’ятайте це ім’я. Не сумніваюся, що мине якийсь час і ми побачимо його серед відомих вітчизняних та зарубіжних музикантів.

 Музика завжди дарує насолоду, об’єднує, здружує дітей. Віртуози з Визирки не тільки разом працюють над удосконаленням майстерності, а разом відпочивають. Між виступами на згаданому фестивалі вони мали змогу ближче познайомитися з Запоріжжям, відвідати Запорізьку Січ, побувати на Хортиці, в музеях «Мотор Січ», «Фаетон» (ретро-автомобілів), подивитися футбольний поєдинок між командами «Шахтар» та «Зоря», який проходив на тамтешньому стадіоні.

 — Це дуже важлива подія в культурному житті Визирської громади. Наші діти доклали максимум зусиль і показали свою майстерність на рівні міжнародного мистецького фестивалю. Ми горді за своїх вихованців: вони талановиті, креативні, цілеспрямовані й найкращі, — підкреслила Яна Миколаївна Кулініченко, директорка Визирської ЗОШ І—ІІІ ступенів.

 Подорожі, виступи й перемоги додають нових сил і наснаги юним оркестрантам, впевненості у нових творчих звершеннях.

 І як тут не згадати добрим словом людину, яка постійно супроводжує юні дарування в поїздках, повсякчас дбає про їхнє самопочуття — ветерана медичної служби району Віктора Дмитровича Стоєва.

 Без сумніву, на щиру подяку заслуговують голова Визирської об’є-днаної територіальної громади Валерій Володимирович Стоілакі, місцеві депутати й просто небайдужі люди за постійну і всебічну підтримку колективу зразкового дитячого духового оркестру, за надану йому можливість уже не один рік гідно представляти Визирку, Лиманський район, Одеську область, а тепер уже й Україну на різних мистецьких заходах.

Іван РАФАЛЬСЬКИЙ.
Лиманський район.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua