Переглядів: 571

Звідусіль

Сонячна черепиця миколаївського студента

Сонячна черепиця, спроєктована миколаївським інженером Павлом Рєкою, отримала нагороду від UNIDO — установи Організації Об’єднаних Націй (ООН), яка спеціалізується на просуванні міжнародного промислового співробітництва.

«Свої стартапи на конкурс представили понад 40 компаній з усієї України. Всі вони пройшли суворий відбір від досвідчених суддів. Нагороди отримали кращі, зокрема й унікальна сонячна черепиця від River Solar», — йдеться у повідомленні на сторінці кампанії Solar Service у Facebook.

Підсумки роботи з українськими компаніями UNIDO та GCIP (Глобальна інноваційна програма Cleantech) оприлюднили на міжнародному форумі Innovation Market 2019, який відбувся у листопада в Києві.

Слід зазначити, що унікальну черепицю, яка є елементом сонячної електростанції, Микола Рєка створив, ще будучи студентом миколаївського Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

Цей винахід — тема його дипломної роботи. Отримавши ступінь бакалавра, молодий інженер працює у фірмі, що займається встановленням сонячних панелей.

 

Бактерії проти антибіотиків

Міжнародна група вчених встановила причину, чому деякі види бактерій украй складно приборкати. З’ясувалося, що смертельні для людини мікроорганізми регулярно попереджають одне одного про антибіотики.

Науковці з Копенгагенського і Каліфорнійського університетів, досліджуючи бактерії Pseudomonas aeruginosa, здатні спричинити смерть людини, встановили, що при зіткненні з антибіотиками ці мікроорганізми посилають відповідний сигнал. Під час експерименту фахівці помітили, що основна частина бактерій починає рухатися навколо зони, куди потрапили лікарські препарати. Такий механізм дозволяє їм виживати, уникаючи впливу лікування.

Учені вважають, що для підвищення ефективності антибіотиків потрібно, щоб ці засоби були здатні або повністю нейтралізувати, або частково знизити радіус надсилання сигналів між бактеріями. Наразі вони не знають, як домогтися подібного результату, однак впевнені, що вирішення цього питання можна знайти.

 

Діагноз за почерком

Команда австралійських учених із Мельбурнського королівського технологічного університету запропонувала новаторський тест для діагностування хвороби Паркінсона на ранній стадії, заснований на скринінгу малюнків і почерку.

Як інформує портал Naked Science, сам тест включає сім різних завдань, які слід виконати на цифровому планшеті. Серед них – малювання спіралі шляхом з’єднання точок, просте письмо та письмо з навантаженням на па-м’ять. Після того як людина пройде тест, програма проаналізує отримані дані в режимі реального часу й видасть результат. При цьому програмне забезпечення сумісне з існуючими технологіями, відтак для скринінг-тесту потрібні лише ручка, папір і планшет.

Випробування показали 93-відсоткову точність діагностування захворювання на дуже ранніх стадіях, запевнили дослідники. Якщо все піде за планом, тестування стане доступним для всіх охочих уже 2022 року.

 

Хто захистить імператора?

Згідно з новим звітом Міністерства навколишнього середовища Японії, у країні приблизно на 40 відсотків скоротилася кількість поширених видів метеликів, повідомляє газета Mainichi.

Найбільше — аж на 90 відсотків — зменшилася популяція великого пурпурного імператора (Sasakia charonda), який є одним із символів Японії, та ще п’яти видів метеликів. Сьогодні всі вони опинилися під загрозою зникнення. Така ж невтішна доля може спіткати японських зайців, що водяться на луках і в альпійській зоні, японських куниць, коричневих жаб і два види світлячків.

Як вважають учені, причинами цього, ймовірно, є забруднення навколишнього середовища, пошкодження дерев та використання сільськогосподарських хімікатів. Існує побоювання, що зменшення кількості метеликів призведе і до скорочення кількості птахів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net