Переглядів: 3010

То скільки ще горітиме Одеса?

Внаслідок пожежі, яка спалахнула у середу в старовинній будівлі, що на розі Троїцької та Пушкінської вулиць, загинуло (за даними на момент здачі цього номера у друк) четверо осіб. Ще одинадцятеро — у списках зниклих безвісти.

Як інформує офіційний портал мерії, до медичних закладів Одеси звернулися 32 постраждалих, з-поміж яких 17 неповнолітніх та 15 дорослих, зокрема семеро співробітників ДСНС. Двоє пацієнтів — у важкому стані.

Про розмір матеріальних втрат, яких зазнала не тільки Одеса й Україна, але й світ (бо ж у будівлі, окрім знищеного вогнем коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, розташовувався також Інститут морської біології НАНУ, а відтак згоріли матеріали досліджень, цінні колекції), дізнаємося вже після проведення пошукових робіт і слідчих дій.

Ймовірно, попелом став і величезний масив документів на нерухомість, бо ж за адресою, яку нині вже знають усі, хто має вуха й очі, працювало також КП «Бюро технічної інвентаризації» Одеської міської ради. Воно, до речі, змінило режим роботи: для отримання документів за раніше оформленими замовленнями необхідно звертатися за телефонами: 094-93-11-574; 097-25-34-102 (з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до 15.00), а замовлення на виготовлення технічної документації тимчасово не приймаються. Про відновлення роботи КП «Бюро технічної інвентаризації» в повному обсязі буде повідомлено додатково.

За зміненими маршрутами курсує муніципальний транспорт, бо ж на прилеглих вулицях, розбираючи завали, цілодобово працюють спеціальні групи рятувальників у надії виявити людей, які могли опинитися в полоні стихії й нині числяться серед безвісти пропалих, а також криміналістів, котрі шукають сліди причини трагедії.

Волонтери з числа студентів коледжу і небайдужих містян, заклади громадського харчування надають посильну допомогу фахівцям, що працюють на місці трагедії, та близьким тих, хто, в очікуванні звісток по своїх рідних, днює й ночує на вулиці.

Учора на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів створили урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі. Виступаючи на ньому, прем’єр-міністр Олексій Гончарук висловив співчуття родинам загиблих та всім постраждалим і слушно наголосив: «Пожежі в Одесі стали не надзвичайними ситуаціями, а систематичними випадками, які забирають життя людей. Ми маємо встановити причину, чому так склалося», і запевнив, що винні будуть покарані за всією суворістю закону, незважаючи на їхні посади чи статус.

На жаль, такі запевнення ми чуємо дедалі частіше — Одеса раз-по-раз виринає в страшній статистиці масштабних пожеж зі значними людськими і матеріальними втратами: дитячий табір «Вікторія», готель «Токіо-Стар», тепер — коледж і низка інших підприємств та інституцій з Троїцької… Пожежі — дедалі страшніші, заяви — дедалі гучніші. А винних — нема?

Олег СОКІЛ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net