Переглядів: 624

Робимо історію популярною!

Під таким гаслом, як уже повідомляли «ЧН», 29—30 листопада в Одесі відбудеться презентація діяльності Українського інституту національної пам’яті та його Південного представництва, яке починає тут свою діяльність. На одеситів чекають зустрічі з відомими істориками, презентації резонансних видань УІНП і знайомство з їхніми авторами та героями, а також розмова про сучасне українське кіно та велика українська вечірка, де виступлять відомі виконавці.

Популяризація української історії — одне з головних завдань Українського інституту національної пам’яті. І не лише в столиці, а й у регіонах. Лише за останні два роки в Запоріжжі, Ужгороді та Сєвєродонецьку відбулися фестивалі «Історія:UA», регулярними є засідання усного історичного клубу та методичні семінари, презентації видань УІНП, випуски відеолекцій, живе спілкування з читачами.

«Ми шукаємо нові форми для популяризації нашої історії, залучаючи до наших заходів щоразу більше людей. 29—30 листопада будемо віч-на-віч спілкуватися з українським Півднем. Сподіваюся, що це стане стартом нашої плідної роботи в Одесі», — зазначила перший заступник голови Українського інституту національної пам’я-ті Аліна Шпак.

Цього року в Українського інституту національної пам’яті відкрилися регіональні представництва. Південне міжрегіональне відділення УІНП, яке об’єднає Одеську, Миколаївську, Херсонську області та Крим, очолив відомий громадський діяч, історик і ветеран російсько-української війни Сергій Гуцалюк.

«Роботи у нас — непочатий край. По-перше, — це ретрансляція загальноукраїнської політики пам’яті, як-от вшанування пам’яті жертв голодоморів чи інших знакових подій у нашій історії. А по-друге, це популяризація живої історії Півдня України в загальноукраїнському масштабі, адже тут є про що говорити. Наприклад, про Одеську «Просвіту», яка на початку ХХ століття була потужнішою за Київську і настільки активною, що у 1905 році її навіть заборонили. Про історію Визвольних змагань, про маловідомі, але знакові для України постаті, як, скажімо, останній кошовий Запорізької Січі Петро Калнишевський, меценат «Просвіти» Євген Чикаленко, військові діячі Всеволод Змієнко, Михайло Білинський, Іван та Юрій Липи. Ну і, звичайно, налагодження співпраці з науковими колами, з громадськими організаціями — з військовими, волонтерськими, ветеранським середовищем. І наші заходи — перший крок до налагодження такої активної взаємодії з усіма, хто любить свій край і хоче знати про його історію більше», — наголосив Сергій Гуцалюк.

Детальніше майбутні плани будуть озвучені на пресконференції з нагоди презентації діяльності Південного міжрегіонального відділення УІНП, що відбудеться 30 листопада о 12.00 в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського (вулиця Троїцька, 49/51).

Там же пройде й низка інших цікавих заходів: презентація настільних ігор «Українська революція» та «УПА — відповідь нескореного народу» (остання вже не перший рік є об’єктом прискіпливої уваги російських пропагандистських каналів), брошури «2014: початок російсько-української війни», книжок «Дівчата зрізають коси», «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» (1, 2 частини), «Люди сірої зони» (про російську анексію і репресії в Криму), «По той бік себе» (про психотравми як наслідок Голодомору).

Напередодні ж, 29 листопада, в приміщенні Одеської ОДА відбудеться семінар для педагогів і краєзнавців, де методисти Українського інституту національної пам’яті розповідатимуть про виховні можливості освітніх проєктів та «круглий стіл» «Національна пам’ять Півдня України».

30 листопада о 19.00 у конгрес-холі готелю «Марлін» (Польський узвіз, 13) відбудеться показ фільму «Іловайськ 2014» та зустріч з його головним героєм Тарасом Костанчуком, бійцем батальйону «Донбас», який у стрічці зіграв самого себе. На зустрічі буде присутній й автор пісні, яка звучить у фільмі, — колишній музикант гуртів «ВВ» і «Борщ» Юрій Здоренко.

А завершиться ближче знайомство Одеси з Українським інститутом національної пам’яті великою українською вечіркою в конгрес-холі готелю «Марлін». На ній виступлять поп-хаус виконавець Ivan Navi, поп-денс співачка Sonya Kay та електро-фолк гурт «Go-A». Початок — о 20.00.

Вхід на всі заходи вільний.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net