Переглядів: 531

Чисті почуття — чисте мистецтво

Із 12 жовтня, як уже повідомляли «ЧН», в Одеському літературному музеї триває виставка живопису Наталії Бережної (на знімку).

Є такий живопис, який одразу пригортає нашу увагу, і ми не можемо одразу пояснити, чому. Чи то дивний колір, чи бездоганна композиція, чи внутрішня емоційність? А може, і перше, і друге, і третє разом?

Саме так, і навіть не з першого погляду, а з пів погляду, захоплює виставка Наталії Бережної. Жіночні, емоційні й вишукані роботи не копіюють реальність, а доповнюють та розширюють її. Реальний світ стає лише відправною точкою для подальшого творення. Ось натюрморти, де бачимо польові квіти, але вони, пропущені крізь серце та пензель мисткині, стають декоративними і стилізованими, ніби мозаїчні узори калейдоскопу.

Мозаїчні та декоративні мотиви не випадково з’являються на роботах Наталії, адже вона, закінчивши художнє училище ім. М.Б. Грекова та художньо-графічний факультет педінституту ім. К.Д. Ушинського, довгий час працювала в техніці монументального живопису, створювала мозаїки та вітражі. Серед її монументальних робіт слід відзначити вітражі в Одеській обласній дитячій лікарні, мозаїки в санаторії «Куяльник», мозаїку «Материнство» на фасаді пологового будинку №7. Масштабний та величний монументальний живопис потребує від митця особливої уваги для його органічного поєднання з архітектурою, що, у свою чергу, навертає художника до заглиблення в структуру мови та пошуку її ясності й чистоти.

Нинішня виставка виразно демонструє наснагу та радість творчого піднесення, що втілилося в гармонійний станковий живопис і неповторну графіку Наталії Бережної.

Лейтмотив експозиції — легкість та піднесеність. Це виражено, по-перше, в чистих кольорах, а по-друге, у тому, що художниця вільно переходить від динамічних абстракцій до предметного живопису. І є в цьому дивні елементи невимушеності та гри, але щирої та чесної, яка йде від самого серця, від найчистіших почуттів!

Персональна виставка художниці, а це водночас сповідь про себе та вихід за власні межі, стала значущою подією у мистецькому житті Одеси.

Катерина ЄРГЄЄВА,
провідний науковець
Одеського літературного музею.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua