Переглядів: 766

Ти що, ще не бачив своєї країни?

Саме таке гасло має всеукраїнський рух «Твоя країна». Це — відкрита некомерційна мережева ініціатива, яка діє із 22 січня 2014 року. Її натхненник — Євген Демченко.

«Твоя країна» — це поїздки у різні міста України на кілька днів (переважно на три). Візити передбачають насичені програми, які включають квести й екскурсії, тімбілдинг, лекції та тренінги, зустрічі з відомими людьми, відвідування музеїв, театрів, визначних місць. Окрім знайомства з населеним пунктом, учасники мають можливість поспілкуватися з однолітками, що прибули з багатьох куточків нашої країни. Організатором такого візиту може стати кожен, хто хоче показати своє місто, селище чи село.

Підготовка починається з пошуку однодумців, які готують орієнтовну програму, дати й тривалість візиту, визначають, скількох гостей вони можуть прийняти, а також складають список того, що їм потрібно й де його взяти. Після цього заповнюють коротеньку форму, повідомляючи про те, що готові до прийому. Поки потенційні учасники заповнюють анкети, організаторам треба виконати основну роботу: сформувати остаточний варіант програми (враховуючи побажання тих, хто зареєструвався), подбати про поселення, домовитися із закладами харчування, екскурсоводами, тренерами, владою, журналістами тощо, якщо цього вимагає програма. За 15—20 днів до візиту організатори збираються разом, щоб переглянути анкети, обрати тих, хто приїде, й надіслати їм запрошення.

Учасники обираються за принципом різноманітності: регіон, вік, гендерна рівновага тощо. Вік — від 18 до 25 років. Звідси випливає і друге гасло руху: «25 областей до 25 років». «Твоя країна» закликає до того, щоб кожна молода людина до 25 років бодай раз побувала принаймні у кожному обласному центрі України.

Аби долучитися до проєкту й відвідати певне місто/село, треба, як уже мовилося, заповнити анкету та чекати відповіді від організаторів, яка приходить на пошту за 10 днів до початку візиту. Основною умовою є те, що учасники самі сплачують витрати на дорогу. Також їм варто мати кошти для частини харчування, окремих екскурсій та сувенірів (за бажанням).

За п’ять років існування проєкту в ньому взяли участь 3276 осіб, було організовано 353 візити у 60 міст та містечок.

Нещодавно, а саме 4—6 жовтня, учасники «Твоєї країни» побували в Одесі. До нас завітали десятеро молодих людей з різних регіонів: Івано-Франківська, Дніпра, Львова, Харкова, Житомира, Києва, Тернополя.

Ми поцікавилися їхніми враженнями від проєкту загалом і відвідин нашого міста зокрема.

Марія, Харків: «Я раніше не бувала в Одесі, хоча завжди дуже хотіла сюди потрапити. Тільки-но побачила, що «Твоя країна» готує візит до «перлини біля моря», одразу ж подала заявку. Хвилювалася, що не візьмуть, але мені зателефонували і повідомили, що Одеса чекає на мене. Я, звісно, дуже зраділа! Ці три дні минули швидко і незабутньо, навіть дощ нам не завадив. Дякую «Твоїй країні» за нові міста, екскурсії, нові знайомства, враження. Обов’язково ще братиму участь у проєкті».

Дмитро, Київ: «Я не новачок у цьому проєкті. Вже побував в Івано-Франківську та Запоріжжі, маю намір організувати візит до Києва. А Одеса — то щось особливе. Я вдруге в цьому місті й закохався в нього, в цих людей, у цей колорит, який є тільки тут. Дякую всім за круті вихідні!».

Олена, Львів: «Одеса — не тільки місто біля моря, це місто, яке надихає, навіть якщо на вулиці дощить. Команді «Твоєї країни» це аж ніяк не заважало блукати одеськими вуличками. Тут вирує життя у будь-яку погоду. Я рада, що все-таки подала заявку і що мене відібрали. «Твоя країна» — це особливий рух, бо люди прагнуть безкоштовно показати своє місто іншим, чужим, людям. А хто краще покаже своє місто, ніж місцевий, той, хто знає всі його секрети?! Організатори — великі молодці, з ними було дуже весело. Вони надихнули мене долучитися до команди організаторів у моєму місті, а відтак Львів теж чекає на гостей».

Анна, Івано-Франківськ: «Я сама була організатором «Твоєї країни». Знаю, як важливо все обміркувати, знайти людей, які цікаво проведуть екскурсію, якийсь майстер-клас, лекцію або тренінг. Потрібно подумати, що показати гостям, які місця, заклади, щоб вони полюбили місто так само, як любимо його ми. Скажу вам чесно: це непросто. Тому щиро хочу сказати «дякую» організаторам «ТК Одеса», що зробили наші вихідні, попри погоду, незабутніми. А заодно закликаю всіх брати участь у цьому прекрасному проєкті. Лише три дні, а скільки вражень, досвіду, зна-йомств!».

Наступні візити «Твоя країна» планує до Харкова, Дніпра, Сторожинця, Чернівців, Ужгорода, Львова та Луцька. Анкету можна заповнити на фейсбук-сторінці проєкту: https://www.facebook.com/tvojakrajina/.

Ганна МАРУЩЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua