Переглядів: 4405

Три чолобитні до Києва

Причину скликання позачергової сесії обласної ради, яка відбулася у понеділок, 7 жовтня, її голова Сергій Паращенко пояснив, як то кажуть, постфактум, на підсумковому брифінгу (на знімку).

Оскільки чергова сесія облради, сказав, запланована на 25 жовтня, а проєкт закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин обговорюватиметься у парламенті 12—13 жовтня, то зібралися завчасно, щоб донести до Києва думку нашої обласної громади. Цього вимагали депутати. А заодно, додав, обговорити і спільно погодити ще кілька важливих звернень до керівництва країни.

До слова, зранку під дощем під стінами обласної ради стояли пікетувальники. Люди тримали в руках плакати з вимогою заборонити продаж землі, що, на їхнє переконання, є прямою загрозою суверенітету країни.

Отож, першим питанням позачергової сесії й було обговорення звернення Одеської обласної ради до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо недопущення скасування заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук з трибуни сказав, що на продаж планують виставити 42% земель сільгосппризначення, передати їх у приватні руки. При цьому малий і середній бізнес, дрібні фермери, заявив, залишаться ні з чим, а відтак — село вимре.

«Землею має володіти той, хто на ній працює і тут живе, а не керує процесом із Монако», — наголошували обранці обласної громади. Говорили про те, що продавати землю сьогодні не можна, оскільки це загрожує втратою суверенітету. Їх підтримали й народні депутати України Микола Скорик та Олексій Гончаренко, які були присутні на пленарному засіданні й також висловилися проти такого непродуманого кроку. У своїх виступах вони посилалися на світовий досвід, коли країни відкривали ринки землі і лише втрачали від цього.

До слова, заступник голови обласної ради Вадим Шкарівський слушно дорікнув, що при вирішенні таких важливих загальнодержавних питань, як намір продавати землю, у залі мали б бути всі депутати від Одещини, обрані до Верховної Ради. Ці слова присутні підтримали оплесками.

У тексті звернення, за яке проголосувала наша облрада, пропонується провести широке публічне обговорення питання про відкриття ринку землі задля визначення оптимальних механізмів захисту українських інтересів, зокрема через всеукраїнський референдум.

Під час пленарного засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час смертельної ДТП, яка сталася 21 вересня між селами Нова Долина та Прилиманське Овідіопольського району. Тоді, нагадаємо, загинуло дев’ятеро людей, четверо були тяжко травмовані.

Відтак на обговорення винесли питання про звернення до прем’єр-міністра щодо подальшого фінансування будівництва об’єкта з такою ось довгою назвою: «Мостовий перехід через Сухий лиман з підходами в с. Малодолинське на автомобільній дорозі Одеса — Чорноморськ». Практично всі мешканці приміських районів Одеси, йдеться у зверненні, добре знають причину трагедії — жахливе перевантаження автомагістралі. Отож депутати звернулися до уряду з проханням роз-глянути можливість ще нинішнього року виділити цільовим призначенням місту Чорноморськ 87352,196 тисячі гривень з держбюджету на фінансування будівництва проблемного об’єкта.

Уже в залі порядок денний засідання доповнили ще одним важливим для громади питанням: про узаконення застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Депутати Владислав Фінік та Андрій Івашов звернулися до колег з проханням підтримати накладання вето на відповідні закони, скеровані нібито на те, щоб уникнути приховування розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Пояснили вони це тим, що тільки в Одесі на обліку перебуває 138 тисяч підприємців, 90 тисяч з яких — на єдиному податку, А придбати касовий апарат, зареєструвати його, отримати експертний висновок на нього — це і час, і немалі гроші, які доведеться витратити підприємцям. Наведенню ж порядку це, переконані, аж ніяк не сприятиме. Касові апарати, повний облік і контроль усіх фінансових операцій, аргументували вони, — це правильно, але не на часі, бо суб’єкти малого бізнесу не витримають ще й такого тягаря. Доведеться або згортати підприємництво, або платити хабарі, щоб уникнути досить чималого штрафу за невиконання закону. Відтак спершу необхідно навести лад з податковим законодавством, щоб унеможливлювати корупцію і хабарництво, а вже потім спускатися до інших вимог.

Більшістю голосів і цю пропозицію підтримали.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net