Переглядів: 758

Святкове Южне мовою цифр

За даними Головного управління статистики в Одеській області, на 1 серпня нинішнього року у Южному, яке сьогодні святкує День міста, мешкало 32,6 тисячі осіб.

Середньооблікова кількість штатних працівників підприємств, установ, організацій міста у другому кварталі 2019-го становила 10,6 тисячі осіб, а середньомісячна заробітна плата була найвищою на Одещині — 15233 грн, що майже вдвічі перевищує показник по області.

У місті працюють п’ять дошкільних закладів, у яких виховується тисяча дітей, та чотири загальноосвітні, де 272 педагоги навчають 3,5 тисячі учнів.

Великі та середні підприємства міста у січні—червні 2019-го отримали 428,3 млн грн прибутку.

У другому кварталі обсяг послуг, реалізованих споживачам відповідними підприємствами, склав 881,7 млн грн. За видами економічної діяльності переважали послуги транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, освіти.

У січні—червні 2019-го підприємства та організації Южного за рахунок усіх джерел фінансування освоїли 310,6 млн грн капітальних інвестицій, найвагомішу частку яких спрямовано в матеріальні активи, в тому числі у придбання машин, обладнання і транспортних засобів — 73,4%, у житлові-нежитлові будівлі й інженерні споруди — 15,8%.

У першому півріччі обсяг роздрібного товарообороту підприємств міста, які здійснювали діяльність з роздрібної торгівлі, становив 331,4 млн грн. На купівлю товарів у роздрібній мережі одна особа в середньому витратила 10,2 тис. грн (7-е місце по області).

Підприємства міста, що працювали за будівельними контрактами, у січні—липні виробили будівельної продукції на суму 147,8 млн грн. Обсяги розподілилися так: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення — 63,1%, з капітального ремонту — 5,5%, поточного — 31,4%. У січні—червні прийнято в експлуатацію 1336 м2 загальної площі житла (нове будівництво).

Южне — місто з розвинутою промисловістю. У першому півріччі тамтешні підприємства реалізували продукції на 6546,6 млн грн (18,8% від обсягу по області). За цим показником на одну особу (201,6 тис. грн) серед інших адміністративно-територіальних одиниць Одещини місто посідає перше місце.

У Южному виробляється промислова продукція за такими видами: нерафінована і рафінована олія, торти й інші кондитерські вироби, пляшки зі скла для напоїв та харчових продуктів, вікна та рами до них, двері, коробки й пороги з пластмас, меблі, основи апаратури для контролю та розподілення електроенергії, речовини й продукти хімічні (азот, кисень, аміак безводний, сечовина).

За перше півріччя підприємства автомобільного транспорту перевезли 8,9 тис. тонн вантажів, що на 2,2% більше, ніж за аналогічний період торік. Вантажооборот склав 2,8 млн т/км.

За те ж перше півріччя обсяги експорту товарів склали 89,6 млн дол. США, імпорту — 38,6 млн дол.

Основу товарної структури експорту становили жири та олії тваринного або рослинного походження — 71,3%, готові харчові продукти — 27,3%. Найсуттєвіші експортні поставки здійснювалися до Малайзії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Китаю, Нідерландів.

У товарній структурі імпортних надходжень значними були жири та олії тваринного і рослинного походження, машини, обладнання й механізми; електротехнічне обладнання. Найбільші надходження були з Індонезії, Данії, Сінгапуру та Малайзії.

У січні — червні обсяг експорту послуг становив 8,3 млн дол. США, імпорту — 2,4 млн дол. Транспортні послуги, які займали 100,0% від загального обсягу експорту послуг, зокрема морського транспорту, склали 96,3%. Серед країн найбільші обсяги послуг надавалися Малайзії, ОАЕ, Норвегії та Франції. Найбільша частка в загальному обсязі імпорту послуг припадає на фінансові — 60,2%, транспортні — 20,3% та ділові — 8,9%. За обсягами наданих послуг провідні місця займали Нідерланди, Кіпр, Сінгапур, Данія.

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал), вкладених в економіку міста, на 1 липня 2019-го сягнув 93,6 млн дол. США. Інвестиційно-привабливими були підприємства промисловості. Серед країн світу лідерами прямого іноземного інвестування в економіку Южного були Сінгапур та Кіпр.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net