Переглядів: 4266

Доленосне питання Придунав’я

У рамках робочого візиту до Ізмаїла перший заступник голови Одеської обласної ради Вадим Шкарівський (на знімку) разом з начальником відділу з питань природокористування апарату облради Олександром Харлашиним провели спільну нараду щодо забезпечення Придунайського регіону водою та запобігання екологічної катастрофи.

До обговорення запросили голів і депутатів Болградської, Ізмаїльської, Кілійської та Рені-йської районних рад, керівників райдержадміністрацій цих районів, Дунайського басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю, представників наукових організацій, очільників районних управлінь водних господарств. У нараді взяли участь також депутати обласної ради Юрій Маслов і Володимир Чумаченко.

Як відомо, майже 100 тисяч жителів Ренійського, Болградського, Ізмаїльського та Кілійсь-кого районів зіштовхнулися з такими серйозними проблемами, як погіршення водопостачання, критичний стан питної води, загроза поширення епідемічних захворювань, зниження врожайності. Якщо не вжити заходів для підвищення рівня води в системі придунайських водосховищ та поліпшення ситуації з водопостачанням, це може призвести до екологічної катастрофи.

Основна причина критичного стану придунайської екосистеми полягає в тому, що майже припинилося сполучення між водоймами та річкою Дунай, зокрема канали замулені та занедбані, а деякі замуровані. Це призвело до порушення природного водообміну, надмірної мінералізації води та загибелі біоресурсів.

У водосховищі Китай вода стала непридатною навіть для технічного використання, проте для деяких населених пунктів інших джерел водопостачання просто нема. Порушено природний водообмін з Дунаєм водосховища Ялпуг. Через аварійний стан захисної дамби на водному каналі Репіда є загроза затоплення близько 5 тисяч гектарыв земель, у тому числі доріг та життєво важливих об’єктів, а місцеві жителі Болградського та Ізмаїльського районів можуть залишитися без питної води. Дамба потребує невідкладних ремонтних робіт для підвищення пропускної здатності.

Учасники засідання обговорили шляхи врегулювання гідрологічного рівня придунайських водосховищ. Окрім цього під час наради йшлося про необхідність розробки та затвердження на наступній сесії обласної ради комплексної програми, спрямованої на відновлення та охорону прісноводних ресурсів Одещини, а також вирішення питання про залучення фінансування з державного природоохоронного фонду.

«Забезпечення Придунайського регіону водою — доленосне питання для великої частини Одещини, яке потребує консолідації зусиль місцевих, обласних органів влади та відповідних профільних служб. Вирі-шувати його необхідно комплексно, і ключовим завданням є відновлення кожної аварійної гідротехнічної споруди. Безумовно, без залучення центральних органів влади та спрямування відповідного фінансування з державного бюджету вирішити цю проблему на рівні області неможливо. За результатами наради відділ з питань природокористування апарату Одеської обласної ради підготує відповідне протокольне рішення з рекомендаціями щодо спільних дій облради, обл-держадміністрації, місцевих органів влади та водогосподарських організацій, які відповідають за експлуатацію гідротехнічних споруд придунайських водосховищ. Далі буде визначено етапи проведення необхідних заходів для запобігання екологічної катастрофи та шляхи фінансування. Відповідне звернення спрямуємо і до центральних органів влади», — зазначив Вадим Шкарівський під час спілкування з представниками ЗМІ.

За матеріалами прес-служби облради.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net