Переглядів: 363

Правдивий, а не проплачений олігархами

У прес-центрі «Паритет-інфо» відбулася зустріч з представниками міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк», які презентували нову медійну програму в Україні, розповіли про грантові можливості у сфері ЗМІ та правила підготовки проєктних пропозицій.

Нова медійна програма, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), покликана надати місцевим ЗМІ засоби й можливості для того, щоб розширити доступ громадян до високоякісних новин та інформації. Ця програма, виконавцем якої є МГО «Інтерньюз Нетворк», почала діяти в Україні з минулого року і триватиме до 2023-го.

— Це найбільший проєкт з розвитку медіа в історії України, — зазначила Джуліан МакКормак, голова «Інтерньюз Нетворк» в Україні. — Загальна вартість заходів програми — 35 мільйонів доларів США. Мабуть, це наш найбільший проєкт із тих, що будь-коли реалізувалися у Європі.

І ці значні ресурси будуть безпосередньо вкладені у розвиток незалежного медійного сектора України. Це певний знак інтересу до того, як розвивається Україна.

Джуліан МакКормак розповіла про напрямки програми, що фінансуватимуться за кошти американського народу, а саме: створення високоякі-сного контенту, здатного залучати різні цільові групи до якісного споживання інформації, медіаграмотність, розвиток критичного мислення, впровадження медіареформ, зміцнення медійних інституцій та організацій, проведення резонансних журналістських розслідувань та підтримка проєктів у сфері журналістики даних, висвітлення виборчих процесів тощо.

Перший із конкурсів буде оголошений уже найближчим часом.

— Наша цього конкурсу — створити альтернативний, не проплачений олігархами контент, який допоможе сформувати адекватну картину того, що відбувається в країні, — повідала менеджерка з регіонального розвитку «Інтерньюз Нетворк» Ірина Савченко.

Це проєкт для тих, хто переживає за долю України. Зазвичай медіа — активний учасник виборчих перегонів, і ми хотіли б підтримати грантами ті організації, які створюватимуть напередодні місцевих виборів незалежний, політично незаангажований контент, що допоможе українцям побачити справжню картину, справжні обличчя кандидатів, проголосувати свідомо, не «за гречку». Одеська область — одна з пріоритетних у цьому напрямку, тому у вас є можливість зі знаком «плюс» подаватися на конкурси з підвищення медіаграмотності у регіоні.

Катерина Марущак, директорка з грантів, розповідаючи про бюджет проєктів, наголосила:

— Дуже важливими є три моменти: витрати мають бути обґрунтованими, цільовими і дозволеними. Це — головне, і тому, в принципі, ви можете просити все, що вам потрібно для виконання проєкту. У нас нема обмежень на різні види витрат, бо ми розуміємо, що проєкти можуть бути спрямовані на різні види діяльності.

Середня тривалість проєктів становитиме шість місяців, а розмір бюджету для однієї організації — 35000 доларів США. Тож для медіаорганізацій відкривається чудова можливість створювати незалежні проєкти з допомогою грантів, і до цього варто долучитися. Усю інформацію щодо конкурсів можна знайти на офіційному сайті «Інтерньюз Нетворк» і на сторінках партнерських органі-зацій — «Паритет-інфо», «ГУРТ» та «Громадський простір».

Ольга ФІЛІППОВА.  
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua