Переглядів: 4196

Зелена аптека

Добрий  лікар  Помідор

Помідори — улюблені овочі багатьох, якщо не більшості з нас. Бо ж соковиті, смачні, а головне — дуже корисні: малокалорійні і з високим вмістом вітамінів.

До речі, це один з овочів, які найкраще продаються в світі. Чому ж такі популярні помідори?

Джерело вітамінів і харчових волокон

У помідорах багато вітамінів A, C, K, B6, а також фолієвої кислоти і калію. У них низький вміст натрію і мало калорій. Крім того, в томатах міститься тіамін, ніацин, магній, фосфор і мідь. Не кажучи вже про те, що це багате джерело харчових волокон та води. Одна чашка свіжих помідорів забезпечить організм 57,3% щоденної дози вітаміну С, 22,4% — вітаміну А і 7,9% — волокна. А ще 11,4% — щоденної дози калію, 5,6% — ніацину, 7% — вітаміну В6 та 6,8% — фолієвої кислоти.

Покращують стан шкіри

Бета-каротин у томатах (він також є у картоплі й моркві) захищає шкіру від шкідливих УФ-променів. Менш чутливою до ультрафіолетового опромінення робить шкіру і лікопін, запобігаючи появі передчасних зморщок.

Зміцнюють кістки

Помідори корисні й для опорно-рухового апарату. Вітамін К і кальцій роблять кісткову тканину міцнішою та здоровішою. Той же лікопін покращує стан кісток і запобігає остеопорозу, тому жінкам після 40 рекомендується включити в свій раціон більше помідорів.

Проти раку

Завдяки тому ж таки компоненту — лікопіну помідори захищають організм від розвитку ракових клітин (у простаті, шийці матки, яєчниках, у горлі, шиї, стравоході, шлунку й кишечнику). Антиоксиданти, що містяться в томатах, допомагають боротися з вільними радикалами, які пошкоджують клітини. Корисні властивості лікопіну посилюються, коли помідори вживати з їжею, багатою жиром, наприклад, з авокадо або оливковою олією.

Регулюють цукор у крові

Хром у помідорах допомагає підтримувати рівень глюкози в організмі на оптимальному рівні. Це, звичайно ж, не означає, що ви, вживаючи томати, можете без обмежень смакувати солодощами. Як відомо, баланс — це головне.

Захист зору

Вітамін А в помідорах допомагає поліпшити зір (особливо нічний). Дослідження показали, що регулярне споживання помідорів скорочує ризик виникнення макулярної дистрофії.

Користь для волосся

Не тільки шкіра стає кращою завдяки помідорам, а й волосяний покрив. Вітамін А зміцнює волосся й робить його блискучим. Періодично робіть маску з помідорів.

Допомагають ниркам і жовчному міхуру

Помідори запобігають появі каменів у нирках і засміченню жовчного міхура. Недавні дослі-дження показали, що в тих, хто вживав томати без насіння, менша ймовірність утворення каменів у нирках і виникнення проблем із жовчним міхуром.

Послаблюють біль

Каротеноїди і флавоноїди в помідорах володіють неймовірними цілющими властивостями — допомагають послабити біль, особливо в спині.

Контролюють вагу

Страви на основі томатів допоможуть вам залишатися у формі. Завдяки воді та волокнам помідори є відмінним ситним перекусом. Ви втратите відчуття голоду, не вдаючись до споживання жирних продуктів.

Помідори легко включити в раціон в різних формах: у салатах, бутербродах, омлетах, супах, запечені або у вигляді соусу. Не важливо, в якому вигляді ви вживаєте помідори, знайте — ви зробили правильний вибір!


 

...І  чашка  зеленого  чаю

Зелений чай — найпопулярніший напій з багатьма цілющими властивостями.

Він містить різні корисні рослинні сполуки, які можна поділити на три основні категорії.

Катехіни. Ця група антиоксидантів включає епігаллокатехін галат (EGCG) та епігаллокатехін (EGC). Вважається, що вони є головною причиною потужних лікувальних властивостей зеленого чаю.

Кофеїн. Цей стимулятор, який також міститься в каві, шоколаді та інших чаях, активізує роботу нервових клітин, покращуючи настрій, реакцію та пам’ять.

Амінокислоти. Найпоширенішою амінокислотою у зеленому чаї є теанін, який поліпшує функцію мозку, знижує стрес і сприяє релаксації.

У поєднанні ці сполуки дають досить позитивний результат для здоров’я, покращуючи роботу мозку, посилюючи захист від раку і зменшуючи ризик розвитку діабету 2-го типу та хвороб серця, знижуючи вагу.

Завдяки таніну зелений чай може також допомогти поліпшити якість сну. Впливає на зменшення пов’язаних зі стресом гормонів і збудження нейронів у мозку, а відтак дозволяє йому розслабитися.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net