Переглядів: 690

Спочатку — реформа, потім — вибори

25 липня в Українському кризовому медіацентрі відбулася дискусія, присвячена питанням можливості дострокових місцевих виборів, необхідності законодавчих змін для місцевого самоврядування та долі децентралізації.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан на цьому зібранні наголосив, що проведення місцевих виборів можливе лише за умови завершення реформи місцевого самоврядування, та акцентував увагу на необхідності обговорення не децентралізації, а саме реформи місцевого самоврядування. Адже прийнятий 1 квітня 2014 року документ так і називається: «Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади». «Децентралізація — це принцип проведення цієї реформи на основі субсидіарності», — підкреслив він.

«Останнім часом мені не подобається міфологізація того, що у місцевого самоврядування дуже багато грошей. Зараз реалізований тільки перший етап бюджетної децентралізації — реформа міжбюджетних відносин, тобто взаємодія центру та місцевого самоврядування щодо розподілу суспільного блага — коштів платників податків», — зазначив виконавчий директор АМУ.

Отже, перший виклик для місцевого самоврядування, який постане вже восени, — це бюджет місцевого самоврядування на 2020-й. Є велика загроза, що надходження місцевих бюджетів наступного року зменшаться: за даними Мінфіну, доходи громад упадуть на вісім відсотків. Про це треба думати, бо Концепція реформування місцевого самоврядування передбачає, що реформа полягає не у кількості об’єднаних громад, а у формуванні спроможних органів місцевого самоврядування, які здатні надавати якісні послуги населенню.

Олександр Слобожан зазначив, що вже досить давно гостро стоїть питання нестачі субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення життєдіяльності громад, водночас фінансові зобов’язання постійно зростають, що значно уповільнює реформу, а також соціально-економічний та інфраструктурний розвиток міст, селищ і сіл. Він запевнив, що Асоціація міст України готова до діалогу задля подолання цієї кризи й формування спроможного місцевого самоврядування європейського зразка.

Оксана ПІДНЕБЕСНА,
регіональний консультант Асоціації міст України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net