Переглядів: 4273

Пластикова чума

Як уже повідомляли «ЧН», 3 липня в Україні пройшла акція «День без полі-етилену», до якої долучилося більше сотні магазинів, кафе, аптек та інших установ і компаній, аби привернути увагу кожного свого клієнта до проблеми забруднення довкілля, продемонструвавши при цьому власну готовність до дієвого захисту планети від пластикової чуми.

Цього дня екологічно відповідальні люди відмовилися від використання виробів із пластику: рукавичок, чашок, кришок, столових приборів чи упаковки, а такі ж відповідальні установи й організації запропонували їм натомість тару, безпечну для природи.

Одещина, яка відчутно потерпає від змін клімату (що кожен з нас відчуває й у ці спекотно-грозові дні), на жаль, активності в акції не проявила. Але й у нас є ті, на кого варто рівнятися. Це, зокрема, магазин подарунків GiftLab (тут замість «кульків» пропонують екосумки, екомішечки та паперові пакети за зниженою ціною); торговельна мережа «Ашан. Україна» (пропагує відмовитися від поліетиленових торбинок і пакетів на касах, замість одноразових поліетиленових рукавичок використовувати щипці, лопатки та силіконові прихватки, а замість пластикового посуду у відділах кулі-нарії — дерев’яні виделки і ножі та картонні тарілки й стакани); мережа екочисток одягу KIMS (у кожній точці якої можна здати поліетиленові пакети на переробку і яка вже відмовилася від використання поліетилену для пакування речей, замінивши його плівкою, що розкладається біологічним шляхом).

Як підрахували фахівці Програми розвитку ООН (натхненниці акції й партнера українського парламенту в питаннях сталої енергетики та охорони довкілля), пластик уже став частиною харчового ланцюга людини, адже його споживають тварини та риби. Останні дослідження Всесвітнього фонду дикої природи показали, що кожен з нас щотижня з’їдає до 5 грамів пластику разом з водою, повітрям і продуктами харчування, 21 грам — щомісячно і 250 грамів — щорічно. Для порівняння: це означає, що ми перетравлюємо одну кредитну картку за тиждень, гребінець — за три тижні або вішак для одягу — за п’ять тижнів.

«ПРООН підтримує Україну в удосконаленні її екологічної політики, підвищенні екологічної свідомості та покращенні інформаційно-аналітичного забезпечення з питань сталої енергетики та довкілля серед представників влади та суспільства, — зазначила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева. — Кампанією «День без поліетилену» ми хотіли б заохотити кожного українця задуматися над шкідливим впливом пластику на економіку, навколишнє середовище і здоров’я кожного з нас. Ми сподіваємося мотивувати більше людей надавати перевагу екологічним альтернативам. Але це лише перший крок. Використання багаторазової торбинки або чашки — це вагомий внесок, але щоб побачити реальні зміни, громадяни мають власною поведінкою створити попит як на сталий, екологічний бізнес і торгівлю, так і на ефективнішу систему управління відходами».

«Я закликаю всіх українців підтримати цю ініціативу, адже лише на перший погляд здається, що проблема з поліетиленом закінчується на смітнику, — наголосив Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України. — Наукові дослідження свідчать про інше. Давайте покажемо, що ми можемо відмовитися від поліетилену — і не тільки 3 липня. Давайте не обмежуватися одним днем у календарі, а зробимо це щоденною звичкою».

Сьогодні понад 60 країн світу впроваджують заходи щодо скорочення використання пластику, особливо поліетиленових пакетів. Ці практики включають добровільні угоди, повну або часткову заборону продажів, додатковий фінансовий збір для роздрібних продавців та інформацію для споживачів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net