Переглядів: 2696

Не всі страви для морозилки

Крем-суп або бульйон. Заморожувати можна тільки крем-супи і бульйони з будь-якого м’яса чи риби. А ось звичайні супи або борщі, в складі яких є картопля, в процесі заморожування і розморожування перетворяться на кашу. Що картопля, що холод забирають вологу, а відтак такий суп втратить усі свої корисні властивості.

Перш, ніж ставити крем-супи чи бульйони у морозилку, дочекайтеся, поки вони охолонуть і перелийте в одноразовий контейнер або зіп-пакети. Такий суп можна їсти і через місяць. Головне — потім його правильно розморозити: не при кімнатній температурі, а в холодильнику при +4... +6°С.

Соус. Заморожувати можна тільки ті соуси, в складі яких нема вершків. Справа в тому, що при мінусовій температурі жир від білкової маси вершків відділяється, і на виході ви отримаєте неприємний смак кислого молока, та ще й консистенція виглядатиме непривабливо.

Зберігати заморожені соуси можна при температурі —18°С до двох-трьох місяців.

Солона риба. Солону сиру рибу, приготовлену в домашніх умовах, легко заморозити, якщо зробити це правильно. Обов’язково її потрібно рясно полити будь-якою рослинною олією, яка закриє пори і не дасть волозі вимерзнути. А отже, рибу потім ви отримаєте майже свіжу й соковиту. Зберігатися в холодильнику вона може до півроку.

Курячий рулет і в’ялене м’ясо. З м’ясних продуктів заморожуванню піддаються лише курячий рулет і різні в’ялені продукти: бастурма, сухі ковбаси. Курячий рулет краще відразу після запікання загорнути в харчову плівку і покласти в морозилку. Потім його можна їсти і через два-три тижні.

Борошняні вироби. Листкові тістечка, штруделі, яблучний пиріг нормально переносять мінусову температуру через те, що в їхньому складі є сухе тісто, а тому властивості та смак продуктів не міняються. Для тривалішого зберігання їх краще загорнути в кілька шарів целофанового пакета і класти в морозилку тільки в охолодженому вигляді. Штрудель так може лежати до двох місяців, яблучний пиріг і слойки — до місяця.

До речі, спокійно можна кілька разів заморожувати торт-морозиво. А ось бісквітні та кремові торти в жодному разі в морозилці не залишайте.

Млинці. Якщо млинці потрібно заморозити, то відразу після зняття зі сковорідки рясно промазуйте їх вершковим маслом. Це захистить їх від ламкості після зберігання в морозильній камері.

Якщо ж ви збираєтеся заморожувати млинці з ягідною або фруктовою начинкою, то додавайте туди натуральний загущувач — крохмаль. Тоді після відтаювання не відчуєте, що смак і зовнішні властивості солодкого млинця змінилися. Зберігати у замороженому вигляді млинці можна до двох тижнів.

Сир. У жодному разі не залишайте сир у морозильній камері нарізаним. Він розвалиться на шматочки і стане несмачним.

Якщо сир залишається, а можливості його з’їсти не буде, то найкраще натерти його на тертці і покласти в целофановий пакет. Використовувати потім такий сир можна для заправки жульєну, пасти тощо. Зберігатися сир у замороженому вигляді може до місяця-двох.

Кефір. Пачку кефіру можете спокійно покласти в морозилку і навіть зберігати його там до місяця. Заморожений кефір слід викласти на марлю і дати стекти. Після того, як він стече, ви отримаєте ... сметану, яку можна вживати ще п’ять-сім днів.

Що не можна заморожувати. Смажене м’ясо (курка, свинина, яловичина) після заморожування просто розсиплеться. Бо ж у результаті смаження ви отримуєте підсушений продукт, а в результаті заморожування з нього вийде остання волога, яка з’єднувала тканинні волокна.

Категорично не можна заморожувати картопляне пюре, будь-які види салатів, котлети, бефстроганов, гуляш. При розморожуванні вони розваляться, а салат перетвориться на неїстівну кашу. Загалом, продукти, що містять вологу, краще не заморожувати. При заморожуванні волога випаровується набагато швидше, ніж при висушуванні, а відтак страви втратять і свої властивості, і смак.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net