Неформальні наслідки формального рішення
Одещина наразі не має офіційно затвердженого перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад.
От і 20 червня питання «Про розроблення Стратегії розвитку Одеської області на період 2021—2027 років і Плану заходів на 2021—2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Одеської області на період 2021—2027 років» не було включене до порядку денного сесії облради.
Як прокоментував ситуацію Віктор Бондарук, радник з питань регіонального розвитку Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, це досить формальне рішення, але воно дало б підставу облдержадміністрації створити відповідну робочу групу й запустити процес розробки проєкту стратегії розвитку області на новий програмний період.
Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, регіони мають затвердити свої стратегічні документи на 2021—2027 роки до кінця 2019-го. Більшість областей вже розпочали цей процес. Наслідки ж відсутності таких документів для Одещини можуть бути зовсім не формальними. Це, по-перше, відсутність орієнтирів у місцевої влади, адже ціла низка громад розробляє свої прогнозні документи саме на період до 2027 року. І, по-друге, суттєвий ризик неможливості, починаючи з 2021-го, використовувати кошти Державного фонду регіонального розвитку.
За словами Віктора Бондарука, чинний порядок передбачає, що заявки до обласної комісії мають бути подані до 5 березня 2020 року, і кожна з них повинна містити посилання на технічне завдання з проєкту Стратегії розвитку області. Таким чином, Одещина ризикує втратити можливість доступу до грошей державного бюджету у кількасот мільйонів гривень. Цьогоріч це понад 300 мільйонів, а в 2020-у – близько 400 мільйонів, які до нас, навіть з формальної причини, можуть просто не дійти.
Яна СТАСІНА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206