Недооцінений огірок
Користь огірків для організму людини неоціненна, попри те, що вони на 95% складаються з води. Бо ж у решті 5—6% містяться 2% цукру (глюкоза і фруктоза, крохмаль), 1,5% білка, 0,75% клітковини, ароматичні речовини. Вітаміну В2 у них більше, ніж у редисці, В1 — ніж у буряку, йоду — ніж в інших овочах.
Зауважимо, що у дрібних огірках більше аскорбінової кислоти, ніж у великих, тому найвищий вміст вітаміну С у перших і масових зборах.
В огірках є також каротин, хлорофіл, фолієва, кавова та інші кислоти. А ще — калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо, кремній, хлор, алюміній, марганець, нікель, мідь, цинк, свинець, хром, срібло, титан, кобальт, цирконій та інші речовини. Ґрунтові овочі багатші за вмістом поживних речовин, ніж тепличні. Ось вам і недооцінений огірок!
Дієтичні й лікувальні властивості мають 8—12-денні зав’язі. Високий вміст калію прискорює рух води в організмі. Огірок є сильним сечогінним засобом, видаляє набряки, знижує артеріальний тиск, попереджає дистрофічні й запальні процеси в міокарді сприятливо діє при порушеннях серцевого ритму, має також антисклеротичну, антитоксичну, болезаспокійливу, гіпотензивну, жарознижуючу, протипухлинну, послаблюючу, спазмолітичну дію.
У народній медицині використовується вся рослина. Поєднання лужних солей, калію та йоду незамінне при серцево-судинних захворюваннях і хворобах щитовидної залози. Органічні кислоти необхідні при розладах травлення, секреції шлунка і підшлункової залози, печінки, моторної функції кишечнику. Лікувальний ефект огі-рки мають при зниженій кислотності, старечих спастичних та атонічних запорах, розвитку гнильних процесів у кишечнику й дисбактеріозі. Кремній і сірка потрібні для регенерації покривного епітелію шлунково-кишкового тракту, при ерозивному гастриті і виразковій хворобі шлунка. Наявність цинку робить огірок корисним для діабетиків. Огірковий сік втамовує спрагу, охолоджує організм під час лихоманки, очищає його від шлаків, попереджає перехід вуглеводів у жири, сприяє кращому засвоєнню білків і жирів, нейтралізує кислі продукти, запобі-гає відкладенню солей.
У косметології м’якоть огірка використовується в масках, які відбілюють шкіру і роблять її пружною та еластичною.
Огіркові маски для оздоровлення шкіри обличчя прекрасно зволожують, матирують і тонізують її, видаляють зайвий жирний блиск і захищають від шкідливого впливу ультрафіолету.
Огіркові м’якоть та сік — ефективний засіб для лікування волосся і шкіри голови. Після огіркової маски волосся стає красивим, блискучим і здоровим.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206