Переглядів: 4274

Віденські дивовижі

Чудернацький Гундертвассер, зацукровані фіалки і ЛГБТ-поцілунки

Відень — з тих міст світу, де можна із задоволенням відпочити в будь-яку пору року. У столиці Австрії — і це аж ніяк не залежить від сезону — розкішні палаци та живописні парки, великий вибір музеїв як для дорослих, так і для дітей, розважальні центри, вишукана випічка та незвичні солодощі.

«Сьогодні кожен українець може випити кави в Братиславі, полетіти лоукостом до Варшави або відвідати Віденську оперу», — сказав рік тому з нагоди отримання Україною безвізу колишній президент Петро Порошенко. Таки справді, Віденський оперний — один з найкрасивіших, найбагатших, найвідоміших і ще багато «най-» у світі. Діапазон його репертуару не має собі рівних! А раз на рік сцена тамтешньої опери перетворюється на величезний танцювальний зал — то торжествує-тріумфує Віденський бал. Його у присутності президента Австрії відкривають більше ста пар дебютантів у вишуканих вечірніх сукнях і фраках. Віденські бали занесені ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини світу.

На жаль, історія будівлі та архітекторів Віденської опери трагічна. Після її зведення творці зазнали жорсткої критики: жителям і чиновникам не сподобався проєкт. Архітектор Е. ван дер Нюль наклав на себе руки, а А. Зіккард фон Зікардсбург невдовзі помер від інфаркту.

Люди їдуть у Відень і за гастрономічним туризмом. Бо це одне з небагатьох міст, що має страви власної рецептури. Віденський шніцель, сосиски, яблучний штрудель, віденська кава і торт «Захер» — знайомі кожному мандрівникові. Та найперший смаколик, який варто там скуштувати, — зацукровані фіалки. Це їстівні квіти, законсервовані в цукровому сиропі або цукрі. Такі фіалки були улюбленим десертом принцеси Сісі (Єлизавета Баварська — дружина імператора Франца Йосифа I), й пригощають ним в австрійській столиці й донині.

Відень манить гостей історичною архітектурою. Але там можна зустріти й модернові, унікальні, карколомні споруди. Як-от будинок Гундертвассера. Стіни й підлога в ньому — нерівні, хвилясті. А на балконах і даху ростуть понад 200 дерев! Будівля розфарбована в яскраві кольори. Помилуватися нею можна лише зовні — всередину заходити заборонено, щоб не потривожити її мешканців. Будинок — муніципальний, а проживають у ньому ті, хто стоїть у квартирній черзі. Навпроти нього з колишньої шинної майстерні створили своєрідний торговельний центр, який називають «селом Гундертвассера».

У центрі Відня розташована резиденція… коней. У ній із XVII століття поселилися коні рідкісної ліпіціанської породи. Тварини народжуються темними, але, виростаючи, стають білими. Місцеві жителі пишаються багатовіковою історією резиденції, що прописалася всередині палацу Гофбурґ. Школа верхової їзди існує тут уже понад 440 років.

Відень визнаний найкращим і найбезпечнішим для життя містом у світі. А знаєте, що є найбільшою гордістю тутешнього люду? Водопровідна вода. Віденці просто відкривають крани і п’ють її, навіть не скип’ятивши. Ця вода починає свій шлях з гірських джерел Австрійських Альп і через 36 годин під найсуворішим контролем потрапляє в авст-рійську столицю.

У Відні кожен почувається вільно, бо там нема суспільного осуду. Тож зрозуміло, чому це місто полюбляють ЛГБТ-спільноти. На вулицях можна зустріти двох дівчат чи хлопців, які закохано тримаються за руки. Одностатеві стосунки нормально сприймаються і владою, і громадою. Віденська мерія навіть встановила світлофори, на яких світяться силуети одностатевих пар. Ці світлофори як знаки толерантності з’явилися на 120 перехрестях після перемоги в конкурсі «Євробачення» австрі-йської співачки-трансвестита Кончити Вурст.

На околиці міста на 1350 квадратних кілометрах розкинувся знаменитий Віденський ліс. Він став домівкою для 2000 видів рослин, 150 видів птахів і багатьох тварин, які під загрозою зникнення.

З Віденським лісом пов’язано багато історій та легенд. Наприклад, на оглядовому майданчику Бельвю, за переказами, Зигмунду Фрейду відкрилася таємниця сновидінь. Ну а чарівний вальс Штрауса «Казки Віденського лісу» — то справжній апофеоз цьому місцю.

Інна ЯКИМЕНКО.
Одеса — Відень — Одеса.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua