№ 47 (22066) четвер 20 червня 2019 року

Переглядів: 819

За земні діла — і вінці небесні

Відкритий лист Почесному Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету

Слава Ісусу Христу!

Ваша Святосте!

Уклінно прошу дочитати цей лист до кінця в цілковитій впевненості, що написати його мене спонукала лише безмірно глибока пошана до Вас і до тієї жертовної праці, яку Ваша Святість зложили на вівтар нашої Української Церкви.

Ви, Ваша Святосте, знаєте, що я була першою, хто, ніким не заохочуваний і ніким не підтримуваний, узяв на себе ризик заявити на весь світ про неканонічність підпорядкування Української Церкви Московському патріархату і першою прокричати на весь світ: «Московський патріархат не має в Україні жодного квадратного сантиметра канонічних територій».

Переглядів: 704

Ціною мільйонів життів, ціною мільйонів подвигів

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Дорогі  земляки!

Щорічно 22 червня ми вшановуємо пам’ять синів і дочок українського народу, полеглих у Другій світовій війні.

Багато бід і страждань принесла війна нашому народу. Як і всі громадяни України, мешканці Одещини бережуть пам’ять про ті страшні роки. Тисячі наших земляків полягли в боях за свободу рідного краю, тисячі віддавали сили і здоров’я в тилу, тисячі відбудовували наш край після звільнення, аби подарувати нам, своїм нащадкам, радість життя на вільній землі.

Переглядів: 708

Де дитина?

Минулого четверга, 13 червня, Іванівку сколихнула страшна новина: по дорозі до танцювального гуртка зникла 11-річна Даринка Лук’яненко. Коли дівчинка не повернулася додому, батьки почали обдзвонювати її друзів і з’ясували: донька на занятті не була.

По тривозі на пошуки дитини підняли представників місцевої поліції. Трохи згодом приєдналися волонтери, нацгвардійці, водолази й пошукова авіація.

Переглядів: 834

Одеські нотки для «Голосу» змін

Минулого тижня команда партії «Голос» Святослава Вакарчука презентувала одеситам «Коворкінг змін» — майданчик, де волонтери зустрічатимуться з командою цієї нової політсили, допомагатимуть її виборчому штабу, де відбуватимуться тренінги й народжуватимуться нові ідеї для політики.

Координатор команди «Голосу» в Одеській області — 37-річний підприємець і венчурний інвестор, засновник популярної у США платформи для монетизації відеореклами Adtelligent Олександр Бортняков. Зовсім нещодавно отримав третю вищу освіту — закінчив Колумбійський університет у Нью-Йорку, заради чого повністю відійшов від бізнесу.

Переглядів: 729

На нашій кінохвилі

Громадська організація «Культпросвіт» уже втретє проводить кінотур обласного значення «Одеська кінохвиля-2019». Цього разу проект уже приймали Ананьївський та Ширяївський райони, Великомихайлівська, Знам’янська та Красносільська ОТГ. Сьогодні кінохвиля докотилася до Саврані, а завтра навідається у Дубинове цього ж району.

У програмі — по 4 некомерційні сеанси сучасного українського і європейського кіно та анімації для широкої аудиторії.

Переглядів: 675

Карантин через сказ

У курортному селищі Затока запровадили карантин терміном на два місяці через кішку, інфіковану сказом.

Агресивну тварину з посиленим слиновиділенням помітили люди. Фахівці деякий час спостерігали за нею, а після її загибелі зробили в Одесі відповідні аналізи. Лабораторія підтвердила: кішка була інфікована сказом. На щастя, від контакту з хворою твариною ніхто не постраждав.

Переглядів: 677

Центральна виборча комісія повідомляє

про відкриття поточного рахунку виборчого фонду

кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 137.

Переглядів: 4314

Два німі вечори у Літньому

22-23 червня в Одесі відбудеться щорічний кінофестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі», метою якого є популяризація та переосмислення німої кінокласики засобами сучасної музики.

Отож у суботу в Літньому театрі Міськсаду можна буде подивитися «Штурмові ночі» (1931, Одеська кінофабрика Українфільму, 56 хв. Режисер та автор сценарію — Іван Кавалерідзе, оператор — Микола Топчій, художник — Володимир Каплуновський. У ролях — Степан Шкурат, Тетяна Вечора, Семен Свашенко, Євген Пономаренко, Іван Твердохліб, Віра Шершньова). Музика — Алла Загайкевич (Україна) та Аркадій Готесман (Литва).

Переглядів: 4249

Одесько-галицьке літнє спілкування

(Як пора відпусток актуалізує мовне питання і як поступово «притираються» регіони)

Не знаю, наскільки ефективним буде на практиці новий «мовний» закон, але те, що він уже збурив частину суспільства — це точно. Наткнувся на цікавий допис та його активне обговорення у соцмережах і тепер з раді-стю ділюся інформацією з читачами.

Переглядів: 4195

Тимошенко запропонувала Зеленському «коаліцію дій»

Від підсумків майбутніх парламентських виборів залежатиме, хто очолить уряд і як розвиватиметься країна. Протестуючи проти минулої влади, українці обрали президентом яскравого актора Володимира Зеленського. Тепер якомога більше голосів потрібно дати політсилі, лідер якої стане прем’єр-міністром і виведе економіку з кризи.

Партія «Батьківщина» заявила про участь у виборах до Верховної Ради. На з’їзді 10 червня Юлія Тимошенко представила свою команду, з якою йде рятувати країну від занепаду й зубожіння. Показово, що лідерка «Батьківщини» зробила ставку на досвідчених фахівців — управлінців, економістів, фінансистів.

Переглядів: 4426

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

14 червня 2019 року     м. Київ    № 1002

Про зміни в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, витяги з протоколів засідань окружної виборчої комісії щодо відмови членів цієї комісії скласти присягу, відповідно до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’ятої — сьомої, десятої, одинадцятої статті 27, пунктів 2, 8 частини третьої, частин четвертої, сьомої, десятої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 614

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ЗМІНИ
в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України
на позачергових виборах  народних депутатів України 21 липня 2019 року

Одеська область

Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 143

Переглядів: 607

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

14 червня 2019 року м. Київ    № 1003

Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в дномандатних виборчих округах у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви громадян України про самовисування разом з іншими документами для реєстрації їх кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Переглядів: 736

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

перелік
кандидатів у народні депутати України зареєстрованих на позачергових виборах народних депутатів України
21 липня 2019 року
в одномандатних виборчих округах,
утворених у межах Одеської області

Одномандатний виборчий округ № 135

Варламов Сергій Сергійович, народився 13 сiчня 1994 року в місті Бельци, Молдова, громадянин

України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, провідний фахівець юридичного відділу, Головне управління Держпрод-споживслужби в Одеській області, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС», проживає в місті Одесі, судимість відсутня, самовисування.

Переглядів: 611

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА    

15 червня 2019 року             м. Київ        № 1017

Про зміни в складі окружних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України на позачергових виборах
народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 ро-ку про заміну членів окружних виборчих комісій, витяги з протоколів засідань окружної виборчої комісії щодо відмови членів цієї комісії скласти присягу, відповідно до пункту 1 частини другої стат-ті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’ятої — сьомої, одинадцятої стат-ті 27, пунктів 2, 8 частини третьої, частин четвер-тої, сьомої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 635

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ЗМІНИ
в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України
на позачергових виборах  народних депутатів України 21 липня 2019 року

Переглядів: 709

Закон читацького тяжіння

Закінчення. Початок у номері за 15 травня.

Хто він, Пантелеймон Петренко?

Не шукайте це ім’я на літературній мапі, ані в енциклопедіях. Не знайдете його і в списках Розстріляного Відродження, ані серед української діяспори обидвох півкуль. Хоча номінально його можна числити і з тими, й з іншими.

Пантелеймон Петренко народився в Києві, у 1908 році. Навчався в гімназії, далі де — невідомо. Про його життя в Україні, назагал, майже нічого ми не знаємо. Був талановитим поетом, художником, добре розумівся на шрифтах. Знав французьку мову. В середині 1930-х переїхав до Грузії. Є припущення, що це мати перевезла його до Тбілісі, рятуючи від можливих репресій: поезія, що її творив у тих роках, не могла сподобатися тим, хто відстежував крамолу. А крамолу тоді вишукували у всьому. Кажуть, що його твори перегукуються з поезією Василя Стуса.

До Тбілісі Пантелеймон Петренко приїхав вже знаним поетом. Провадив тут богемне життя, дуже ностальгував за Києвом, писав під настрій. Це гальмувало творчий процес. «Мені не вистачає рим», — це його слова того періоду. Перекладав французьких поетів — Кокто, Аполінера, а також з грузинської. І саме тут він здійснив найважливішу справу всього свого короткого життя: майже повністю переклав найвидатніший твір грузинського класика Шота Руставелі — поему «Витязь у тигровій шкурі». Не знаючи грузинської мови, отже, працював з підрядником. Кажуть, що йому вдалося передати дух поезії Руставелі. У Грузії вважають це кращим перекладом на російську.

Переглядів: 1067

Невтомний дослідник мовних глибин

Дослідження української мови —
найсолодше моє заняття.
Олекса РІЗНИКІВ.

Одеську національну наукову бібліотеку й Одеську обласну організацію Національної спілки письменників України єднає багаторічна творча співпраця на ниві українського слова. Вже стало традицією під час виставки «Українська книга на Одещині» представляти нові видання наших поетів, прозаїків, літературознавців та мовознавців.

Переглядів: 736

Найвимогливіша авдиторія

Уже вкотре одеські письменники побували у промотурах, організованих департаментом культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації задля популяризації літератури рідного краю.

Підставою для проведення таких промотурів стало видання збірників творів дитячих письменників «Одеська читанка» та «Одеська хрестоматія», які вже вибороли низку нагород як кращі книжки для маленьких та юних читачів. Щоб популяризувати їх і загалом здобуток одеських майстрів пера, й були зініційовані творчі поїздки в райони області.

Переглядів: 4488

Одеса, море, пароплави...

Це яскрава палітра тем нового видання Віктора Михальченка «Порт приписки — Одесса», що побачило світ у видавництві «ТЕС» і було презентоване на інтелект-форумі «Українська книга на Одещині»-2019

Віктор Олександрович Михальченко — інженер-електромеханік, моряк далекого плавання, директор музею «Християнська Одеса», краєзнавець, фотохудожник, партнер і друг ОННБ. Упродовж багатьох років він досліджує історію одеських храмів, і тих, які нині прикрашають місто, і тих, що не збереглися, генеалогію церковних діячів, династій священнослужителів та купців, історію знатного роду Курісів.

Переглядів: 4319

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

15 червня 2019 року         м. Київ    № 1018

Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах
у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви громадян України про самовисування разом з іншими документами для реєстрації їх кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Переглядів: 4458

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

перелік
кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих на позачергових виборах народних депутатів України
21 липня 2019 року
в одномандатних виборчих округах,
утворених у межах Одеської області

Одномандатний виборчий округ № 133

Берендєєв Іван Вікторович, народився 17 березня 1978 року в місті Києві, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта професійно-технічна, тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, самовисування.

Переглядів: 4334

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

17 червня 2019 року         м. Київ         № 1032

Про зміни в складі окружних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України
на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, витяги з протоколів засідань окружних виборчих комісій щодо відмови членів цих комісій скласти присягу, відповідно до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’ятої — сьомої, десятої, одинадцятої статті 27, пунктів 2, 8 частини третьої, частин четвертої, сьомої, десятої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 4349

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

17 червня 2019 року         м. Київ         № 1033

Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України,
які балотуються в одномандатних виборчих округах
у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви громадян України про самовисування разом з іншими документами для реєстрації їх кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Переглядів: 682

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ЗМІНИ
в складі окружних виборчих комісій з виборів
народних депутатів  України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

Одеська область

Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 133

Переглядів: 743

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

перелік
кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих на позачергових виборах народних депутатів України
21 липня 2019 року
в одномандатних виборчих округах,
утворених у межах Одеської області

Одномандатний виборчий округ № 133

Демідов Сергій Михайлович, народився 3 серпня 1955 року в місті Одесі, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта загальна середня, радник генерального директора, німецька компанія «ІГБ Індустрі Ганделс-Унд Бетайлігунгсгезельшафт Мбг», безпартійний, проживає в місті Одесі, судимість відсутня, самовисування.

Переглядів: 4320

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

18 червня 2019 року         м. Київ         № 1046

Про зміни в складі окружних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України
на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

Розглянувши подання суб’єктів подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року про заміну членів окружних виборчих комісій, заяву секретаря окружної виборчої комісії про складення його повноважень без припинення членства в цій комісії, відповідно до пункту 1 частини другої статті 13, частин першої — третьої, п’ятої — сьомої статті 26, частин п’ятої — сьомої, десятої, одинадцятої статті 27, пунктів 1, 2 частини третьої, частин четвертої, сьомої, дев’ятої статті 37, частини другої статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 1 — 3, 17 статті 19 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 4323

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ЗМІНИ
в складі окружних виборчих комісій з виборів
народних депутатів  України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

Одеська область

Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 138

Переглядів: 4348

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

ПОСТАНОВА

18 червня 2019 року         м. Київ         № 1047

Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України,
які балотуються в одномандатних виборчих округах
у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви громадян України про самовисування разом з іншими документами для реєстрації їх кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Переглядів: 4596

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ІНФОРМУЄ

перелік кандидатів у народні депутати України,
зареєстрованих на позачергових виборах народних депутатів України
21 липня 2019 року в одномандатних виборчих округах,
утворених у межах Одеської області

Одномандатний виборчий округ № 134

Вайвала Володимир Володимирович, народився 21 червня 1989 року в місті Шпола Черкаської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, інженер з охорони праці, ТОВ «Інфрабуд», безпартійний, проживає в селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, судимість відсутня, самовисування.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net