Переглядів: 4191

Це так Путін йому пообіцяв?

Не вперше перед виборами бачимо по телевізору, як хтось розбиває пам’ятники комуністичного минулого. І щоразу більшість українців, у тому числі етнічних, обурюється варварським руйнуванням витвору мистецтва якогось талановитого скульптора, до рівня якого не здатний досягнути той, хто розбиває ці пам’ятники культури.

Люди, про яких нагадують нам ці пам’ятники, зробили для народу багато чого поганого і не достойні пошанування. Але навіть у парламенті представники української нації казали, що витвори мистецтва треба збері-гати, але десь в окремому місці, або залишивши на тому ж місці, почепити табличку з переліком злодіянь цих діячів.

Здавалося б, усі розуміють, що протести у вигляді руйнування праці інших, а також приниження людей киданням їх у смітники не знаходять масової підтримки серед народу, й останнім часом протестувальники поводилися культурніше. Поліція повинна не допускати ніяких руйнувань без дозвільних документів. І те, що знову перед виборами почали скидати пам’ятник Жукову в Харкові, наводить на думку, що це більше схоже на провокацію, щоб нашкодити партіям етнічних українців, які захищають свою мову від наслідків комуністичного режиму, коли всіх нас, незалежно від національності, переробляли на російськомовних.

Ні для кого не секрет, що Путін мав і має в Україні своїх відданих служок, які виконували всі його забаганки, здавали Україну по частинах. От і зараз ті політсили, що постали на уламках Партії регіонів, на догоду Путіну хочуть зробити області в нас автономними, бо Путіну не вдалося повністю захопити Луганську та Донецьку, а коли вони будуть автономними, забрати їх, як Крим, легше. Тим паче, що п’ята колона заздалегідь почала в цих областях боротьбу проти україномовних шкіл, як це робилося в Криму, де українці боялися навіть сказати, що вони — українці. Начебто ніхто не знає, що до Другої світової війни на Кримському півострові жило більше українців, ніж росіян, які приїхали туди після того, як виселили татарів. У нас і так усі області самостійні, й не треба їх робити автономними.

Ми всі хочемо відбудувати Луганську та Донецьку області й повернути всіх вимушених переселенців у їхні домівки. Ми можемо гарантувати, що всі етнічні росіяни будуть забезпечені національними школами, що діти представників інших національностей також вивчатимуть рідні мови. І ніхто не заборонятиме простим людям говорити рідною мовою. Але державною мовою в Україні скрізь повинна бути українська.

Чому Бойко каже, що коли він стане прем’єр-міністром і Луганська та Донецька області будуть автономними, то тоді, мовляв, запанує мир? Це так йому Путін пообіцяв? А в народу України не треба питати? Бойко у нас працював в «Нафтогазі» і тільки багатів сам, а не народ. Отже, ще тоді добре знав, що ціну на газ можна було знизити.

Сьогодні Путін — наш ворог, який захопив наші землі, і тільки тоді, коли виведе всі свої війська з України, можна буде торгувати з Росією. Коли буде мир, буде й дружба. І не треба засилати до нас провокаторів і своїх ставлеників, які спочатку піднімають ціни, а потім обіцяють знизити.

Я, етнічна українка, багато років писала про те, що представники національних меншин повинні мати свої національні школи. А це можна зробити тільки після перепису населення і відмітки в паспорті про національність, щоб знати, де і скільки національних шкіл треба відкрити. А де учнів якоїсь національності мало, то школа повинна бути українською, а мову тієї меншини вивчати як другу іноземну. Тоді ми всі знатимемо більше мов.

А щоб діти мали рівні можливості вступати в різні виші України, останні два-три роки всі предмети в школі читати україн-ською, продовжуючи вивчати до останнього класу й мови національних меншин.

Ми не можемо в парламенті говорити на 130 з лишком мовах, які, кажуть, є в Україні, тому державна мова у нас повинна бути одна — українська. Нехай психологи вирішують, з якого класу дітям у національних школах треба вивчати українську, але все населення повинно знати її. Втім, усі народжені в Україні її знають, бо вивчали в школі. Її можуть не знати тільки ті, хто приїхав з Росії та інших республік колишнього СРСР, а також деякі їхні діти, бо в радянські часи їм два роки після приїзду дозволяли не вивчати українську мову. А якщо то були два останні роки навчання в школі, то такі діти не могли розмовляти нею і потім, упродовж всього свого життя.

На моє переконання до парламенту і в депутати різних рівнів можуть обиратися тільки ті, хто народився в Україні, незалежно від національності, і навчався в наших школах. Бо навіть у національних школах вивчали й вивчатимуть україн-ську мову. Неприпустимо, що у владу йдуть люди, які живуть в Україні п’ять-десять років.

Я за те, щоб вивчати мови своїх сусідів, але я категорично проти будь-якого ущемлення української мови в Україні.

Людмила НАДІЄВА.
м. Одеса.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net