До глибин регіональної історії
Кафедра історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету, маючи у своєму доробку багато важливих ініціатив, знову виступила з новаторським починанням: відкрила магістратуру за науково-ос-вітньою програмою «Регіональні історії України».
Ціль вивірено точно. У громадян незалежної України неабияк зріс інтерес до правдивої історії свого краю, рідного міста чи села. З’являються нові й нові краєзнавчі книжки та музейні кімнати. Потенціал ентузіастів значний, але бракує фахівців, здатних на науковому рівні організувати цю роботу. На їх підготовку і спрямована ця програма.
Магістри вивчатимуть різноманітні проблеми історії регіонів, методології регіональних досліджень, музеєзнавство та архівознавство. При цьому вони отримуватимуть навички, необхідні для написання локальних історій, а також набудуть компетентності за обраним фахом для роботи у наукових установах, музеях, органах державної влади, місцевого самоврядування та громадських організаціях, діяльність яких спрямована на вивчення специфіки регіонів та збереження їх культурної спадщини.
… Коли я прийшов на кафедру, потрапив у напружений робочий ритм: йшла екзаменаційна сесія, проводився набір до магістратури, формувався новий збірник «Інтелігенція і влада». Вже постають й обриси Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 30-річчю заснування Руху, яка планується на вересень. І цей ритм задає завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Григорій Гончарук.
Нова магістратура теж здавна виплекана в душі Григорія Івановича. Він переймається найщирішими і найтеплішими чуттями до, як він сказав, рідних джерел енергетики. Це за його підказки автор цієї замітки колись побував у рідному селі вченого — Новогеоргіївці Ананьївського району — і вмістив у «Чорноморських новинах» розлогу розповідь (9.08.2014). Григорій Іванович має намір і сам написати про рідну Ананьївщину.
Від любові до малої батьківщини народжується патріотичне почуття до Батьківщини. Певно, саме це мав на увазі Володимир Сосюра, коли писав:
Любіть Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води…
Якраз у дусі такої любові до Вітчизни навчатимуть майбутніх магістрантів пізнавати-досліджувати свій рідний край на кафедрі історії та етно-графії України ОНПУ.
Валентин ЩЕГЛЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206