Переглядів: 4158

Тиск у нормі — життя у формі

Департамент охорони здоров’я Одеської міської ради та Одеський міський центр здоров’я за підтримки проекту «Україна 80+» в усіх центрах сімейної медицини упродовж тижня проводили акцію «Дні профілактики гіпертонії», під час якої всім, хто побажав, безкоштовно вимірювали артеріальний тиск і рівень цукру в крові.

Акція була підхоплена і на обласному рівні. Загалом у ній взяли участь понад 15 тисяч осіб. Проведення заходу дозволило виявити кілька тисяч випадків підвищеного артеріального тиску, про що певна частина людей раніше навіть не здогадувалася, та більше тисячі — підвищеного рівня глюкози в крові.

Пацієнти отримали консультації медиків. Частині з них було рекомендовано додаткове обстеження у профільних спеці-алістів. Паралельно з акцією проводилося інформування населення про важливість підписання декларацій із сімейними лікарями.

У рамках акції медичні праців-ники та волонтери з числа студенів-медиків інформували мешканців області про симптоми, лікування та профілактику артеріальної гіпертонії, роздаючи людям листівки та агітки.

Серцево-судинні захворювання, йдеться у них, є основною причиною втрати людей в Україні й у всьому світі. На артері-альну гіпертонію страждає близько третини дорослого населення Одеської області.

Гіпертонія на початкових етапах може протікати безсимптомно, тому важливо своєчасно звертатися до сімейного лікаря для профілактичного огляду і вимірювання тиску. Високі цифри артеріального тиску без належного лікування можуть призвести до інфаркту, інсульту, ниркової або серцевої недостатності та інших тяжких ускладнень.

Лікування артеріальної гіпертонії є довічним. Нормалізація тиску забезпечується за допомогою лікарських препаратів і здорового способу життя. Препарати можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою за державною програмою «Доступні ліки» за рецептом сімейного лікаря.

Профілактика артеріальної гіпертонії

  1. Відмова від куріння. Навіть одна цигарка завдає серйозної шкоди кровоносним судинам. Шкідливе також пасивне куріння й альтернативні способи тютюнопаління, наприклад, кальян.
  2. Регулярні фізичні навантаження. Необхідно фізично працювати не менше трьох разів на тиждень тривалістю не менше 45 хвилин, контролюючи пульс. Для контролю пульсу підійдуть будь-які гаджети (пульсометри, розумні годинники і т. ін.), які будуть з вами під час роботи чи тренування.
  3. Можна придбати прилад для вимірювання тиску, попередньо порадившись із лікарем, або ж пошукати відгуки про них в Інтернеті.
  4. Підтримка нормальної маси тіла. Літо — благодатний час для схуднення. Нормальний темп — мінус 2—3 кг за місяць, але не більше.
  5. Обмеження вживання солі. За рекомендаціями ВООЗ, споживання солі не повинно перевищувати 5 г на добу (одна чайна ложка). Особливу увагу треба приділяти продуктам, які мають «приховану» сіль: ковбаса, копченості, готові соуси тощо.
  6. Зменшення вживання алкоголю. Чим більше спиртного ви вживаєте, тим більший ризик підвищення тиску. Безпечної дози алкоголю не існує.
  7. Обмеження вживання насичених жирів, простих вуглеводів і холестерину, якими багаті солодощі, консерви, ковбаси. Потрібно зробити вибір на користь сезонних овочів, фруктів і зелені, а також повноцінних перших та других страв замість перекусів з пакетиків і пластикових баночок.
  8. Використання різних методик релаксації та психоемоційного розвантаження, тобто жити, радіючи кожній хвилині, і не зациклюватися на проблемах.

Тиск необхідно узяти під свій повний щоденний контроль.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net