№ 40 (22059) субота 25 травня 2019 року

Переглядів: 2436

Дуелянти й секунданти

Важко жити у часи перемін, а писати про них — ще важче. Щось не так — потрапиш пальцем у небо. І добре, якщо в небо. Підсумувати враження від промови, яку Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді 20 травня, легко. Воно таке ж, як від вчинку 11 квітня, коли він кинув слухавку в розмові з Петром Порошенком. Але спонтанна грубість, дозволена кандидату на посаду президента, главі держави вже не дозволена. Тим більше, що «рукавичку» кинуто в обличчя верхньому ешелону влади України, включаючи уряд і парламент.

Запрошення на референдум

Секундантами дуелі на стороні Зеленського нібито виступає 73% громадян України, які проголосували за нього у другому турі виборів, але керувати державою ці відсотки не можуть і навіть не уявляють, як це робиться. Команду ж, яку шостий Президент України привів на Печерські пагорби із шоу-бізнесу, ніхто не обирав, але вона, здається, готова братися до роботи під загальним гаслом «ламати — не будувати».

Переглядів: 641

Розколу нема. Єдності — теж

У п’ятницю відбувся Священний синод Православної церкви України, по завершенню якого митрополит Епіфаній заявив, що двовладдя у ПЦУ нема, але почесний патріарх Філарет не підтримав рішення щодо статуту Церкви.

«Синод засвідчив, що у своєму подальшому житті та діяльності ПЦУ керуватиметься Священним переданням, Священним Писанням та статутом, який був прийнятий 15 грудня у стінах святої Софії Київської. Ми практично були всі одностайні, але останні рішення не були підписані тільки одним членом — патріархом Філаретом», — цитує слова першоієрарха «Релігійно-інформаційна служба України».

За його словами, учасники Синоду обговорили ситуацію у Церкві, зокрема й останні заяви владики Філарета: «Ми обговорювали ситуацію, яка склалася в ПЦУ, і ті заяви, які лунали протягом останніх днів. Патріарх засвідчив на засіданні Священного синоду те, що він оприлюднив раніше, що існує Київський патріархат, що його не знято з реєстрації. Всі ми намагалися переконати, довести, що юридично і фактично вже нема УПЦ КП, що Київський патріархат ліг в основу Помісної православної церкви. Тому певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що святіший патріарх Філарет, на жаль, залишається утверджений у своїй думці».

Переглядів: 4329

...І дух твій простий і ясний вселиться в нас

Хроніка 22 травня в Одесі: День перепоховання Тараса Шевченка

Погідний сонячний ранок… Біля пам’ятника Кобзареві — майже нікого. Ось проходять на свої заняття курсанти; молоді матусі котять візочки до головної алеї парку, інші — наглядають за чадами; декотрі городяни вийшли вигуляти домашніх улюбленців…

Довкола пам’ятника — літературні паркові лави, майстерно розмальовані шевченківськими сюжетами. Можна присісти, поміркувати…

Коли забирали прах Тараса Шевченка зі Смоленського цвинтаря в північній столиці, Пантелеймон Куліш, вірний друг і соратник, у своєму прощальному слові сказав:

— З’явися, Батьку, серед рідного краю, під червоною китайкою, заслугою козацькою, загромадь навкруги себе сліпих, глухих і без’язиких, нехай побачать, як далекі вони від правди, нехай почують із мертвих уст твоїх Твоє слово безсмертне, нехай хоч, помолячись, зачнуть глаголити непозиченою мовою після столітніх позичок…

Переглядів: 4369

Дочасний старт

23 травня газета «Урядовий кур’єр» опублікувала указ Президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення позачергових виборів до Верховної Ради, тож у п’ятницю виборчий процес розпочався.

ЦВК, зокрема, відкрила номер спецрахунку для зарахування грошової застави кандидатів у народні депутати та партій, які братимуть участь у виборах, що заплановані на 21 липня.

Застава для партій — 4 мільйони 173 тисячі гривень, для кандидатів-мажоритарників 41 тисяча 730 гривень.

Переглядів: 703

Інформує ЦВК

ПЕРЕЛІК

одномандатних виборчих округів

для позачергових виборів народних депутатів України

21 липня 2019 року

Одеська область

Одномандатний виборчий округ № 133

Центр — місто Одеса, Київський район.

Межі: Київський район міста Одеси.

Переглядів: 655

Історія двох книжок, або Про дівчинку Майю і лукаву Муху-Цокотуху

Коли довго живеш — є з чим порівнювати і чим дорожити. Тим більше, коли кожен день приносить якісь новини і потрясіння.

Хіба у далекі тридцяті роки для нас, дітвори, не стало приголомшливим дивом почути від батьків, що земля, на якій живемо, широкий Дніпро з його кручами, безкраї, аж кудись за Каховку, степи — що все це називається Україною і є нашою Батьківщиною? І тому всі ми — наша рідня, ближчі і дальші сусіди — звемося українцями. А ось Росія — то вже інша земля, з іншою мовою, з іншими звичаями і звичками.

Живуть собі — то й нехай, а у нас свої принади. Хочеш — посидь з вудочкою на карася. Набридне — вирий знічев’я на березі широченьку ямку, і на твоїх очах з її дна та стінок заб’є-задзюркоче джерельна вода: буль, буль, буль... Готова криниця! Своїми руками! Наскучить біля Дніпра — піднімися кручею до степу, і там десь у затишку дерев натрапиш на гніздо перепілки з кладкою яєць. Пташина злякано пурхне вгору й почне відволікати тебе від гнізда, бо ж мають вилупитися її дитинчата. Батьки завжди вчили: не чіпайте гнізд! Птахи теж хочуть жити!..

Переглядів: 4251

Система олігархів проти команди реформаторів

Люди залишатимуться ляльками історії, допоки вони самі не усвідомлять своїх інтересів. Голосування на виборах Президента Україні не тільки засвідчило сумний досвід минулого, а й показало, як відбувається обман людей.

Переглядаючи виступи блогерів на YouTube, звернув увагу на одного з них, який, нібито, є палким прихильником команди реформаторів Петра Порошенка. В своїх виступах блогер часто цитує брехню з-за «поребрика», повторюючи чужі вислови три-чотири рази і забуваючи наголошувати, що сказане не відповідає дійсності. В результаті елементарного неуміння розкривати брехню цей «прихильник» успішно виконує роботу «п’ятої колони», бо в пам’яті людей, які слухають цього блогера, відлунює тричі повторена брехня. До того ж, блогер, людина з технічною освітою і не надто підготовлений у питаннях просвіти, повторює слова про необхідність «зламати систему» і дбати про «справедливість». Мовляв, у цих питаннях вина команди реформаторів.

Переглядів: 775

Фолк переміг попсу

Минулих вихідних в Одесі в рамках святкування Днів Європи з великим успіхом пройшли Дні Щецина. Це низка заходів, організованих містом Щецин та Західнопоморським воєводством Республіки Польща у співпраці з Одеською обласною державною адміністрацією. Вони мали на меті познайомити мешканців нашого краю з культурою, мистецтвом, історією, а також кухнею регіону Західного Помор’я.

Центральною подією Днів Щецина був концерт ансамблю народної пісні і танцю «Szczecinianie» («Щециняни») в Театрі музкомедії ім. Михайла Водяного.

Переглядів: 4278

Бонуси від Odessa Classics

П’ятий міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics триватиме з 1 по 9 червня. У його рамках — дев’ять концертів зірок світової класичної сцени, дві експозиції, чотири концерти паралельної програми «Пілігрими. Музика, як шлях», лекції, майстер-класи та багато іншого.

Головна мета музичного свята — познайомити українського слухача з найновішими класичними програмами, які слухає Європа в найкращому виконанні провідних світових артистів. Популяризація класики — одна з мрій Олексія Ботвинова, тому ціла низка подій безкоштовна для відвідування.

Це, зокрема:

 • опенейр на Потьомкінських сходах (7 червня, 21.00);
 • концерт Романа Федюрка — першого переможця Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. Серафими Могилевської (26 травня, 18.00, школа Столярського;
 • скрипковий майстер-клас Даніеля Хоупа (5 червня, 15.00, школа Столярського);
 • світова прем’єра документального фільму про Гію Канчелі (2 червня, 15.00, Єврейський культурний центр «Бейт-гранд»);
 • лекції до концертів Odessa Classics (3, 4, 5, 8 та 9 червня, 18.00, Одеська філармонія).

Вся інформація про концерти та інші події Odessa Classics на сайті http://ua.odessaclas-sics.com/programa

Переглядів: 4270

Не псуй личко, полуничко!

Полуниця, дуже смачна і така ж корисна, водночас, через обробку її фунгіцидами та інсектицидами, очолює перелік найзабрудненіших продуктів, застерігають у Міністерстві охорони здоров’я України.

У полуниці багато вітамінів, мікроелементів та антиоксидантів. Вісім ягід містять більше вітаміну С, ніж цілий апельсин зі шкіркою. До речі, вміст цього вітаміну не зменшується, якщо зірвані полуниці зберігати в холодильнику. Полуниці містять також вітамін К та фолієву кислоту. У них багато калію та магнію — мікроелементів, яких часто в організмі бракує. Ці ягоди багаті на низку глікозидів — біологічно активних сполук, що так чи інакше сприяють молодості та відновленню.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net