Переглядів: 1028

Вони — справжні лицарі

Військові кораблі України на чолі з «Гетьманом Сагайдачним» завжди готові захищати наші кордони. Після передислокації з окупованого Криму місцем їх «прописки» стала Практична гавань Одеського морського порту. Саме тут минулої п’ятниці відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з військовими моряками, курсантами, а також родинами моряків, узятих Росією у полон після її відкритої агресії у Керченській протоці.

Цій зустрічі в Одесі передувала інспекція Верховного головнокомандувача льотних випробувань нового комплексу крилатих ракет наземного базування для ураження морських і берегових цілей «Нептун», що пройшли на полігоні в Татарбунарському районі. За його оцінкою, випробування пройшли «на відмінно».

— На полігоні в Одеській області відбулися успішні випробування нової крилатої ракети, яка здатна вести вогонь по морських цілях. Пролетівши 250 кілометрів, ракета влучила у ціль в акваторії Чорного моря, — зазначив глава держави. — Наші кораблі берегової охорони вже у грудні приймуть її на озброєння.

За словами Президента України, за випробуваннями разом з ним спостерігали представники дружніх країн, військові аташе, дипломати. Росіяни, поінформував він, також уважно стежили, намагалися завадити випробуванням, закрити небо, застосовуючи радіоелектронні засоби для створення перешкод.

Перебуваючи на полігоні, Петро Порошенко особливо підкреслив, що всі складові та комплектуючі «Нептуна» створені українськими конструкторами, вироблені на підприємствах українського оборонно-промислового комплексу, і наголосив: «Величезний внесок, у тому числі і щодо можливостей збільшення радіуса дії ракети, використання високоточного озброєння, більш потужної бойової частини, — це все досягнення оборонного комплексу України, досягнення КБ «Луч», досягнення нашого ІТ-сектора, сектора, який розробляє бронетехніку».

На зустрічі в Одесі Президент запевнив, що українська армія й надалі отримуватиме нове сучасне озброєння і техніку, які дозволять зміцнити обороноздатність нашої держави. При цьому він зауважив, що зміни, які відбуваються в українському війську, й у військово-морських силах зокрема, відповідають вимогам до майбутніх членів НАТО...

Звертаючись до присутніх, Головнокомандувач наголосив: «Морські кордони України — в надійних руках наших військових моряків, і я тут для того, щоб подякувати вам за це».

Зі словами великої вдячності звернувся Президент і до членів сімей військових моряків, захоплених агресором у полон 25 листопада, та передав їм нагороди (семеро моряків удостоєні ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, четверо — ордена «За мужність», одинадцятеро — медалі «За військову службу Україні»). Відзнаки прийняли батьки, матері, дружини та діти полонених моряків. Перед сином одного із них, вручаючи нагороду, Президент України став на коліно...

— Кожен день у полоні — це я чітко розумію — велике випробування і для них самих, і для вас, їхніх рідних та близьких. Українська держава вшановує своїх мужніх захисників, які проявили себе справжніми лицарями, справжніми воїнами, справжніми професіоналами, і відзначає їхню вірність присязі та патріотизм, — зазначив Петро Порошенко. — Я вручаю ці нагороди їхнім родинам, які виховали в них найкращі риси характеру.

Мати наймолодшого з бранців — матроса-одесита Андрія Ейдера, отримуючи орден, сказала, що вона, як і вся родина, пишається своїм сином.

За капітан-лейтенанта Сергія Попова отримала орден його мама Лілія, яка чекає на сина, не маючи від нього жодних новин. Листи від дружини та сина йому не передають, 15 квітня має бути черговий суд...

— Абсолютно чітка правова позиція: жоден російський суд не має жодної юрисдикції над нашим хлопцями відповідно до міжнародних конвенцій. Вони — військовополонені, і мають бути негайно повернені додому разом із захопленими бронекатерами й буксиром. Негайно Керченська протока має бути відкрита для вільного судно-плавства і для військових кораблів України», — наголосив Президент, зауваживши: «Мені боляче від того, що добитися звільнення, попри потужну світову солідарність з Україною, поки що не вдалося. Ключ від повернення додому — в руках однієї людини, й ім’я цієї людини — президент Росії». І додав: «Я вірю, що цей щасливий день настане, і це буде дуже скоро».

Того ж дня родинам вісьмох полонених моряків, зокрема й батькові нашого земляка Василя Сороки, вручили сертифікати на квартири.

Ольга ФІЛІППОВА.
Фото Михайла ПЛІНЧАКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net