Переглядів: 4362

Що, й Україну винести «за дужки»?

Президент України Петро Порошенко наголошує на тому, що і влада, й громадяни України мають об’єднатися задля збереження нашої держави від тих викликів і загроз, які зараз стоять перед нашою країною, та задля подальшого її розвитку. «Ми маємо захистити державу, ми маємо продовжувати будувати сектор оборони і безпеки. Ми маємо зберегти і розширити міжнародну коаліцію, яка була сформована на захист України», — підкреслив він під час програми «Свобода слова» на каналі ICTV.

«Якщо цього не буде, то ризики, які зараз концентруються над Україною, зашкалять. І ризики щодо обслуговування зовнішнього боргу цього року, і ризики курсу, і ризики інфляції, і ризики економічного зростання, і ризики втрати держави», — застеріг Петро Порошенко і додав: «Саме тому я хочу скористатися цією можливістю для того, щоб звернутися до кожного з вас: ми маємо зараз, в першу чергу я, в першу чергу влада, зробити висновки для того, щоб відновити довіру. Ту довіру, на базі якої можна продовжити будівництво держави».

«Ми всі — громадяни України. Абсолютна більшість з нас любить Україну понад усе. І захистити Україну від руїни, в жодному разі не послабити нашу державу для того, щоб ми могли продовжити той історичний шлях повернення України в родину європейських народів, — це теж наше спільне завдання», — підкреслив глава держави.

Саме тому український Президент повинен бути сильним, компетентним і професійним, переконаний він: «Бо головна його функція як Верховного головнокомандувача — це безпека й оборона держави. І кожен громадянин України має відчувати себе у безпеці. Не тому, що наш північний сусід помилує нас, проявить милість. Бо в 2014 році ця милість не була нам дарована, і в умовах позаблоковості російські війська окупували Крим. Й відтоді більше 13 тисяч українців загинули внаслідок російської агресії».

З огляду на це Петро Порошенко закликав кожного українця поставитися відповідально до питання обрання кандидата на найвищу посаду в державі: «Єдине, що я вас закликаю, щоб цей вибір був зроблений відповідально. Керуючись не емоціями. Піклуючись про долю держави. Вона у нас одна і вона найкрасивіша держава в світі… Ми з вами спільно маємо захистити народ і країну. Я би дуже хотів скористатися цією можливістю для того, щоб ми один одного почули».

На переконання Петра Порошенка, проведення дебатів між кандидатами в Президенти є не лише вимогою закону, а й необхідною умовою для свідомого вибору українців: «Мені не цікаве спілкування щодо форми дебатів. Я вважаю, що дебати — це ключовий елемент демократії. Не може 45-мільйонна країна «купувати кота в мішку» — голосувати за віртуальну людину, яку вона бачить лише по телебаченню, з фільмів. Ви маєте право поставити питання і на них отримати відповіді. Ви маєте право почути, які позиції цього кандидата з ключових аспектів існування держави: безпека, зовнішня політика, права і свободи громадян, економіка, боротьба з корупцією, боротьба з олігархами… Бо програє, якщо країна «купить кота в мішку», не той, хто зайняв друге місце, а програє велика нація. Бо вона позбавляється майбутнього. Кожен громадянин, його дружина, його батьки, його діти... І це величезна ціна... Ми маємо право вимагати, що дебати мають бути».

Президент зазначив, що саме тому він відреагував на пропозицію Володимира Зеленського і сказав: стадіон — так стадіон. Водночас нагадав, що 19 квітня, відповідно до закону, мають відбутися дебати в студії Суспільного телебачення.

Петро Порошенко зізнався, що за результатами першого туру президентських перегонів почув потужний меседж від українських громадян та зробив висновки з нього: «На виборах у першому турі я почув й інші сигнали і повідомлення від суспільства — люди незадоволені. Люди незадоволені тому, що реформи рухаються надто повільно, рівень життя є таким, який не задовольняє абсолютно більшу частину українських громадян. Не подолана корупція, важко знайти справедливість у судовій гілці влади».

Претензії людей до влади глава держави вважає цілком об’єктивними. «І тому я дякую кожному з понад трьох мільйонів громадян, хто проголосував за мене в першому турі. І розумію, і дякую за те повідомлення, яке було наді-слано владі як чинити — змінюйтеся, бо в такому форматі ми не збираємося далі це терпіти», — сказав він.

«Перша помилка — комунікаційна. Стратегічна комунікація була повністю зруйнована. Рішення приймалися кулуарно, тож навіть якщо були абсолютно правильними, не викликали довіри в суспільства. Бо треба було навчитися в нових умовах. Це те, що нас теж відрізняє від Росії: ти маєш переконати суспільство, і це буде правило наступних п’яти років. І зміна стратегічної комунікації: коли ти поясниш, коли ти врахуєш зауваження громадських активістів, — це точно працюватиме краще. Я визнав цю помилку», — наголосив Президент.

«І друга помилка — помилка в кадровій політиці. Дійсно, не помиляється той, хто нічого не робить. Але були очевидні помилки в призначенні тих чи інших прізвищ. Я не буду називати вам прізвища. Але хочу наголосити наступне: ніяких бізнес-партнерів, ніяких близьких людей Петром Порошенком більше призначено не буде поки він є Президентом, у тому числі під час другого терміну», — запевнив він.

«Ви запитаєте: а хто ж буде призначений? Лідери об’єднаних територіальних громад — молоді люди, які вчилися органі-зовувати стратегічну комунікацію. Лідери, які вирішували проблеми громади, які турбувалися й піклувалися про людей, які безпосередньо з маленького села, селища, міста сьогодні стали реальними лідерами. Не ті політикани, які ходять по ток-шоу, а вони», — сказав Петро Порошенко і додав: «Хочу наголосити, що перший кадровий резерв, перші соціальні ліфти, з яких я формуватиму команду, нову команду, будуть лідери громад, які вміють забезпечувати стратегічну комунікацію, спілкуватися з громадянським суспільством, які знають, що таке покращувати життя громади, які знають, як служити державі. Впевнений, що все в нас буде добре».

Попри все, глава держави підкреслив, що останні п’ять років були найважливішими у його житті і точно найважчими, адже «за ці п’ять років вдалося зробити дуже багато».

«По-перше, за ці п’ять років Україна стала набагато сильнішою, ніж була п’ять років тому, і, можливо, найсильнішою за всю свою історію. Вона має гаранта своєї незалежності і суверенітету — Збройні сили, армію, яка є однією з найефективніших у Європі. Проведено низку важливих реформ, починаючи від безвізу, де Європа просто відкрила для українських громадян в’їзд і завершуючи Угодою про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Зроблено величезні кроки і в освітній реформі — нова українська школа. Децентралізація. Просунулася медична реформа. Зроблено низку кроків з реформування системи державних закупівель», — нагадав Петро Порошенко, зауваживши, що перелік можна ще дуже довго продовжувати.

«Реформи є успішними. Ключова позиція — внесені зміни до Конституції і визначений напрямок, яким має рухатися Україна. І цей напрямок — повернення України в родину європейських народів, де кінцева мета — членство в ЄС. А це є верховенство права, це є демократія, це є свобода, це є, врешті-решт, рівень життя людей. Це той напрямок, куди ми маємо йти. І я, як лідер держави, намагався все зробити для того, щоб ми рухалися в цьому напрямку і пішли якомога далі від російської окупації, від російської агресії, від ризиків для прав і свобод громадян», — заявив Президент.

Він укотре підкреслив, що кроки щодо євроатлантичної інтеграції є надважливими, адже після анексії Криму та агресії Росії проти нашої держави на сході Північноатлантичний альянс залишився єдиним у світі механізмом захисту. «За 70 років існування НАТО ніхто не порушив кордону жодної країни-члена НАТО», — констатував Петро Порошенко.

Відповідаючи на запитання, як він налагоджуватиме комунікацію з людьми, які не сприйняли його головні повідомлення під час виборчої кампанії у першому турі, президент наголосив, що у своїй політиці розбудови держави не переслідував бажання сподобатися, а займався тим, що, на його переконання, є найважливішим для всього українського суспільства.

«Не можна вірити штампам, які нав’язують нам із-за кордону. Суспільство розколює виборча кампанія, яка намагається створити штучні образи, що зіштовхують людей. І це точно не український інтерес. 21 квітня вибори закінчаться. Все буде добре. Ми нікому не дамо розколоти країну. Друзі, перша позиція — ми маємо зберегти Україну», — наголосив Глава держави.

«І коли говорять, що мова розколює і мову ми маємо винести «за дужки». Друзі мої, це точно неправда. Головне, щоб мову не нав’язувати, не примушувати когось. Я вважаю, що за ці п’ять років нам вдалося дуже обережно пройти, не примушуючи нікого спілкуватися україн-ською мовою. А навпаки, це стало класно, драйвово, модно. Не тільки спілкуватися, а й слухати українські пісні, дивитися українські фільми і читати українські книги. Вони продаються, і люди їх люблять. А ви кажете — «за дужки», — зазначив Петро Порошенко і наголосив, що «російськомовні громадяни боронять зі зброєю в руках аж ніяк не гірше, ніж україномовні, і люблять Україну, аж ніяк не менше». При цьому запевнив, що ніхто не зазіхатиме на право спілкуватися російською мовою.

Він нагадав, що народився на півдні Одеської області і спочатку спілкувався винятково росі-йською. «Я готовий позмагатися з ким завгодно і написати диктант або твір російською. Давайте позмагаємося», — запропонував він. А ще зауважив, що розуміє болгарську і румунську, вивчив англійську і достатньо добре розуміє французьку та польську мови. «Це абсолютно нормально для європейської країни, коли громадянин України не бореться за право не знати мову. Бо це є божевілля. Головне — не утискати, це право спілкуватися в побуті, в школі, на навчанні тією мовою, якою йому зручніше. Вивчіть українську — і все у вас буде добре», — наголосив Петро Порошенко.

Коментуючи питання щодо інших тем, які нібито «розколюють країну», Президент сказав: «Якщо ми говоримо про армію, а мій опонент каже, що армія розколює країну і ми маємо винести армію «за дужки», я тут буду категорично проти, бо армія об’єднує країну. Армія сьогодні є державною інституцією, яка користується найбільшим рівнем довіри і поваги суспільства». На його переконання, теза про те, що «армія розколює», є тезою, яку нав’язує п’ята колона.

А ще глава держави підкреслив, що питання віри також

об’єднує країну: «Коли ви кажете, що і церкву треба винести «за дужки». Про що ви кажете? Навпаки, церква має об’єднувати. Вона цьому служить. Головне — не тисніть, не захоплюйте храмів, не намагайтесь спекулювати лаврами, священиками, владиками, бо в кожного україн-ця — своя дорога до Бога. І не нав’язуйте українцеві, в яку церкву ходити, він сам без вас розбереться».

«А якщо ви вже і церкву, і мову, й армію виносите «за дужки», то й Україну «за дужки» виносьте, як пропонують мої опоненти», — наголосив Петро Порошенко.

За матеріалами
прес-служби Президента України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net