Переглядів: 784

Між відстороненням і звільненням

Президент України Петро Порошенко відсторонив від посади голову Одеської облдержадміністрації Максима Степанова, проте останній не погодився з таким рішенням.

У понеділок на сайті Адміністрації Президента були опубліковані два укази, датовані ще 6 квітня. Перший з них — про відсторонення від посади Максима Степанова, другий — про призначення тимчасовим виконувачем обов’язків керівника області Сергія Паращенка, який менше місяця тому — 11 березня — обійняв посаду першого заступника голови ОДА.

Тоді ж, у понеділок, Максим Степанов скликав брифінг, на якому заявив, що Президент відсторонив його незаконно, а тому залишати свою посаду він не збирається. Якщо діяти у правовій площині, то, сказав глава держави може звільнити його тільки за поданням Кабінету Міністрів, а такого подання, підкреслив, не було.

На брифінгу тримався досить упевнено, зазначивши, що багато зробив для області, зокрема провів чесні вибори, чого від нього, власне, і вимагав Президент. Додав, що має багато справ і планів, аби вивести Одещину у лідери. Про всяк випадок повідомив, що цілком здоровий і витримає будь-який тиск, а ще акцентував на тому, що не має згубних залежностей.

Сергій Паращенко, зі свого боку, заявив, що приймає пропозицію глави держави та очолюватиме ОДА, виконуючи всі розпорядження Президента.

Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook сфотографувався з аркушем паперу, на якому написано: «Забезпечив чесні вибори! Відсторонений?».

Варто зауважити, що у документі не вказано причини, з якої Петро Порошенко відсторонив голову ОДА від посади. Тому точно не відомо, чим саме не догодив посадовець, якому начебто спершу було запропоновано написати заяву за власним бажанням, чого він не зробив. Можливо, причиною опали став занадто низький відсоток виборців Одещини, які 31 березня віддали свої голоси за Петра Порошенка (9 відсотків, 93 тисячі осіб), що забезпечило чинному Президенту лише третє місце в нашій області. А можливо, і дружба Максима Степанова з Ігорем Палицею (його називають «людиною Коломойського»), яку він ніколи, сказав, не приховував.

Свого керівника підтримали декотрі з підлеглих, які на своїх сторінках у соцмережах, а також на сторінках служб та управлінь ОДА розмістили фотографії, подібні до світлини-протесту Максима Степанова. Таку підтримку йому привселюдно висловили, зокрема, очільник служби автомобільних доріг Одеської області Олег Варивода, заступники голови ОДА Світлана Шаталова і Сергій Колебошин, директор департаменту охорони здоров’я Олена Теряєва та інші. Свої дописи автори фотознімків супроводжують хештегом #чеснівибори.

Прес-служба облдержадміністрації лише анонсувала брифінг 8 квітня, проте з понеділка і до ранку середи більше ніякої інформації стосовно ситуації, яка склалася, на офіційному сайті не подала.

Голова обласної ради Анатолій Урбанський 8 квітня провів чергову апаратну нараду за участю начальників управлінь і самостійних відділів виконавчого апарату облради. Нарада розпочалася з підведення підсумків минулого тижня та обговорення організаційних питань. Розглянули також план роботи обласної ради у період з 8 по 14 квітня. Жодним словом про ситуацію

із відстороненням очільника ОДА ніхто не обмовився.

Найімовірніше, всі чекали середи, 10 квітня, коли Кабмін мав розглянути офіційне подання, а відтак вирішити подальшу долю Максима Степанова.

Сенсації не сталося: уряд погодив президентське подання про звільнення Максима Степанова з посади голови Одеської облдержадміністрації.

За наявною інформацією, таке рішення підтримали всі учасники засідання, крім міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Того ж дня уряд звільнив з посади голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, який написав заяву «за власним бажанням».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net