Переглядів: 4173

«Ти — як крапелька дощу»

Щороку 2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму, заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 2007-у. Таких хворих називають «людьми дощу» — від назви відомого голлівудського фільму.

Кількість аутистів у світі стрімко зростає: у 1948 році один випадок реєструвався на мільйон дітей, у 2008-у — на 150 тисяч, у 2018-у — на 50 тисяч. Аутистами, кажуть, були Альберт Ейнштейн, Леонардо да Вінчі, Вінсент ван Гог, Вольфганг Амадей Моцарт...

З нагоди цього дня в Одесі відбувся брифінг Марії Вакулович, лікаря-психіатра вищої категорії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, та Світлани Матвіюк, завідувачки спеціалізованим медико-генетичним центром обласної дитячої клінічної лікарні (на знімку).

Розлад аутичного спектра, розповіли медики, — це відносно нова хвороба, яку відкрили лише в минулому столітті. Сьогодні з нею стикаються близько 67 мільйонів людей у всьому світі. У шість разів частіше на аутизм страждають хлопчики, аніж дівчатка. В Україні розлад аутичного спектра мають майже 7500 осіб. На Одещині таких 240, що складає 2% від облікованої кількості всіх психічних відхилень.

Аутичний розлад виявляють у перші три роки життя. До його симптомів належать: порушення комунікаційних здібностей, асоціальність у спілкуванні, поява специфічних фізичних дій, що повторюються. Таке захворювання часто супроводжується епілепсією, депресією або ж гіперактивністю. Страждає й інтелект: лише 20% дітей, хворих на аутизм, не є розумово відсталими. Міф про появу розладу аутичного спектра через введення малюкам вакцин проти паротиту та краснухи спростований ученими, які провели низку наукових досліджень. До цього, вважають, призводять генетична схильність, погана екологія, похилий вік батьків, закороткий термін між двома вагітностями тощо.

Аутизм є невиліковною недугою, проте, залежно від ступеня її важкості, можна скоригувати поведінку дитини. Марія Вакулович зазначила, що навчання таких діток в інклюзивних класах разом з однолітками допомагає їм посильно адаптовуватися в соціумі, бо саме копіювання правильної поведінки інших може вивести хвору дитину з лабіринту власного світу, де їй комфортно.

Світлана Матвіюк акцентувала на тому, що діагностувати розлад аутичного спектра на етапі вагітності допоки неможливо. Водночас зазначила, що молоді люди, які мріють про малюків, повинні пройти обстеження в Інституті планування сім’ї, щоб виключити різні генетичні захворювання. Саме генетична схильність, а також стан екології та нездорове харчування батьків, переповнене шкідливими трансгенними жирами та консервантами, наразі є головними факторами ризику появи таких недуг.

Упродовж тижня в освітніх закладах Одеси та області, в яких навчаються й виховуються діти з особливими потребами, відбувалися різні заходи до Всесвітнього дня розповсюдження інформації про проблему аутизму. Це були екскурсії на природу, яскраві флешмоби з досить символічними назвами («Ми всі під одним небом», «Ти — як крапелька дощу», «Ми — є!», «Просто ми інші»), виставки дитячих малюнків, ігри на свіжому повітрі, уроки толерантності тощо. Учасники цих заходів, як учні, так і вчителі, волонтери, впродовж тижня носили одяг, у якому було щось синього кольору. Таким чином вони долучалися до всесвітнього благодійного флешмобу «Light It Up Blue».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net