№ 20 (22039) четвер 14 березня 2019 року

Переглядів: 4208

Про субсидії та інклюзивну освіту

На початку апаратної наради голова облдержадміністрації Максим Степанов представив свого щойно призначеного першого заступника — Сергія Паращенка, фахового правника, підприємця, депутата обласної ради, який родом із Виноградівки Арцизького району. На цій посаді він відповідатиме за житлово-комунальне господарство, правоохоронні органи і цивільну оборону, екологію, будівництво та архітектуру.

Із ЖКГ, власне, й розпочали апаратну, конкретніше — з того, як триває процес нарахування і надання на Одещині субсидій.

Переглядів: 604

Тарасова колекція в уявному музеї

Одеський художній музей презентує виставковий проект «Тарасова колекція в уявному музеї» — перлини з колекції Тараса Максим’юка, доповнені роботами з колекції україніки самого музею та приватних зібрань.

Урочисте відкриття виставки відбудеться 15 березня о 17.00 (вхід на відкриття — вільний), в наступні дні, а виставка працюватиме до 15 квітня, за квитком на огляд основної експозиції.

Переглядів: 563

Ми зріднені «Чорноморкою»

Шановні друзі-читачі!

Звісна річ, номер, який ви тримаєте в руках, бачився нам інакше. І в планах-макетах він виглядав не таким. Але через великий обсяг офіційних передвиборних матеріалів, що регламентовані конкретними термінами їх оприлюднення, ці плани-макети довелося скоригувати й частину підготовлених журналістами та позаштатними авторами статей перенести на наступні числа газети.

Переконані: ви нас зрозумієте, оскільки саме завдяки рекламі, зокрема й виборчій, нам наразі вдається виходити за графіком і в повному форматі, ба навіть збільшуючи, як у цьому випадку, кількість шпальт, аби бодай частково задовольнити ваші потреби у різноплановій інформації. Дякуємо за розуміння.

Переглядів: 4156

Квест неймовірною Одесою

У суботу, 16 березня, об 11.00 на Соборній площі стартує двогодинний квест центральною частиною Одеси, організований проектом «Зміцнення соціальної згуртованості» благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ».

Учасники квесту пройдуться слідами знаменитих діячів Одеси, дізнаються, як вони вплинули на історію і культуру міста, зможуть придивитися до маленьких деталей архітектури і по-новому поглянути на, здавалося б, звичне для нас місто.

Переглядів: 4152

«Учительське покликання — це і є саме життя»

Бути справжнім учителем — це талант і дар від Бога. Вшановуючи педагогів, які безмежно віддані своїй професії, з повагою кажемо про них: учителі, які надихають.

Про те, як обрана професія стала її долею, розповідає вчителька молодших класів Одеської загальноосвітньої школи №55 Олена Василівна ГОНКІВСЬКА:

— Ще з дитинства мріяла про оту стежину, що веде до школи, хотіла стати вчителькою. До речі, навіть день мого народження припав на професі-йне свято освітян. Тож, як мовиться, мені сам Бог велів обрати цю професію.

Багато секретів учительської майстерності запозичила у мого класного керівника Ніни Петрівни Розлуцької, яку згадую з особливою повагою та вдячністю. Вона назавжди залишилася для мене тим маленьким далеким вогником, що осві-тив початок мого шляху. Але найважливіше те, що завдяки їй зрозуміла: вчителювання — це моє, і саме цій професії хочу присвятити своє життя.

Переглядів: 4024

Олег ЛЯШКО: «Людям — захист, добробут, майбутнє!»

У переддень 8 березня, коли ми вітаємо весну, до Балти прибув «ляшкобус» — пересувна приймальня народного депутата України, кандидата в президенти нашої держави Олега Ляшка.

Переглядів: 2532

«Наші», які не наші, або Що хоче змурувати нам Мураєв?

Як багаторічні читачі й автори нашої «Чорноморки», останнім часом відстежуємо те, що публікується в ній про хід передвиборних перегонів і про деяких кандидатів у президенти. Як відомо, українське законодавство гарантує всім учасникам виборчого процесу однаковий доступ до ЗМІ. І це ж саме законодавство не позбавляє українських громадян права реагувати на агітаційні матеріали й висловлювати свої бачення та оцінки фігурантів цих матеріалів, звісно, без образ-ярликів і голослівних звинувачень.

Переглядів: 3093

Мовна ідентифікація: українець

За радянської доби, опинившись у багатьох сферах суспільного життя на периферії, українська мова прагнула зберегтися як життєвий організм. Утім і зі становленням України як держави мовна політика, на жаль, була хиткою: крок уперед — два назад. Переважно це питання збуджувалося в період виборчих кампаній. Спочатку на ньому спекулювали комуністи, згодом — «регіони», зараз — «Опоблок».

Ще в 1989 році був ухвалений закон «Про мови в Українській РСР». Уже не існувало Української Радянської Соціалістичної Республіки, а він продовжував діяти, бо численні суперечки у політикумі не надали жодному із законопроектів (а таких було чимало!) сили нового закону.

Переглядів: 826

Булінгу лише законом не зарадиш

Конфлікти, розбіжності, суперечки — це ті ситуації, які супроводжують людину впродовж усього її життя. Іноді ці ситуації виходять за рамки допустимого і стають справжніми проблемами, особливо для дітей і підлітків, які просто не в змозі самостійно вирішити їх. Як наслідок — дедалі частіше чуємо про випадки булінгу (перекладі з англійської — знущання, цькування чи залякування).

Непорозуміння серед підлітків переростають у ситуацію, коли хтось із них стає об’є-ктом систематичних кепкувань, принижень і навіть побиття. Жертвою булінгу, втім, як і булером, може стати абсолютно кожен із школярів, незалежно від статі, віку чи фінансового становища його сім’ї. Діти вирішують свої конфлікти за допомогою залякування, бойкотів, бійок, а потім проблеми виникають у батьків та вчителів, які повинні відповідати за скоєне неповнолітніми. Через це дорослі часто влаштовують дискусії-перепалки: хто більше винен — школа чи родина.

Переглядів: 557

Автобус з подвійною підлогою

У рейсовому автобусі, який прямував через пункт пропуску «Серпневе» в Молдову, прикордонники виявили цілий склад контрабандних товарів.

Маючи оперативну інформацію щодо можливої контрабанди, прикордонники спільно з працівниками митниці провели детальний огляд маршрутного мікроавтобуса сполученням «Одеса — Чимішлія».

Переглядів: 4343

ЧЕРГОВІ ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

ЧЕРГОВІ ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

31 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ

Окружна виборча комісія з виборів Президента України територіального виборчого округу №139 (Одеської області)

ПОСТАНОВА №11

 м. Роздільна 11 березня 2019 року 21 год. 30 хв.

Про утворення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року у територіальному виборчому окрузі №139

Розглянувши подання кандидатів на пост Президента України щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій територіального виборчого округу №139 з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року та додані до них документи, відповідно до частини третьої статті 2, пункту 2 частини четвертої статті 11, частини третьої статті 13, частин першої, другої, шостої — чотирнадцятої статті 24 Закону України «Про вибори Президента України», керуючись пунктом 3 частини першої статті 26 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія територіального виборчого округу №139 п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 755

Сни — будівничі, вчителі й лікарі людських душ

Скажи мені, що тобі сниться, і я скажу тобі — хто ти. Бо сни — це наше життя у всіх його забарвленнях. Фізичне тіло людини живе 100 років, душа — 1000, дух — багато тисячоліть! Сни «зшивають» тіло, душу і дух. Якщо ми розгадаємо таємницю снів, ми знайдемо нові дороги до довголіття і безсмертя!

Сни звичні як дихання, тому ми їх не цінуємо, хоча в структурі капіталів вони займають особливе місце. В історії бувають то денні, то нічні епохи. «Прогрес — це сновидіння ХIХ століття, подібно до того, як воскресіння із мертвих було сновидінням Х століття», — стверджував німецький філософ Артур Шопенгауер. «Не випадково, що в сновидіннях перед людьми проходить усе те, чим вони займаються у повсякденному житті, про що думають, турбуються, що бачать і роблять, поки бадьоряться (Цицерон, «Про гадання», I.22). Запитаємо: чи могла Тарасу Шевченку явитися вночі «Періодична система елементів», яку знаменитий хімік Менделєєв побачив у сні? Ні, поет бачив інші сни.

Переглядів: 554

Фатальна помилка Феміди

У Сполучених Штатах Америки чоловікові, який був неправомірно засуджений за подвійне вбивство та провів майже 40 років за ґратами, виплатять компенсацію у розмірі 21 мільйона доларів.

«Помилково засуджений погодився на угоду з владою Каліфорнії та компенсацію у розмірі 21 мільйона доларів після того, як він провів 39 років у в’язниці за вбивство, якого не скоював», — повідомляє ABC News. З місцевого бюджету Коулі отримає 4,9 мільйона доларів, решта суми буде покрита за рахунок страхування та з інших джерел. Представники влади заявили, що ця угода дозволить уникнути довготривалого судового процесу, який коштував би сторонам багато грошей і не є необхідним.

Переглядів: 601

Мийтеся вчасно і правильно

Щоденне приймання душу чи ванни — звична процедура для людей, котрі дбають про себе. Але більшість з них навіть не замислюється, що відпрацьоване до автоматизму не завжди є корисним. Ось кілька із найпоширеніших звичок, які, радше, шкодять організму.

Мити голову щодня. Кожному хочеться мати чисте, сяюче волосся. Але це не означає, що мити голову потрібно щодня. Річ у тім, що занадто часте обполіскування висушує шкіру голови, подразнює її, а відтак стимулює сальні залози до активнішої роботи. За розрахунками фахівців, тонке волосся слід мити двічі, а густе чи кучеряве — раз на тиждень.

Переглядів: 658

Україна і Афон

В одному з попередніх чисел «Чорноморських новин» (за 16.02.2019) я з хвилюванням прочитав про перший ОФІЦІЙНИЙ(!) візит на святу гору Афон делегації Православної церкви України. Ця одна з давніх, найочікуваніших мною подій, нарешті, відбулася.

Вочевидь, Українське православ’я, про яке я особисто говорив ще у 1997 році, активно себе стверджує у світовому одновір’ї. Це радує і надихає, бо назавжди обірвалася ще одна навіть не нитка, а товстелезний морський канат, що впродовж кількох століть тугим вузлом пов’язував Україну з Московщиною.

Переглядів: 708

Сторінками «Зорі вечорової»

Не знати, якими вже зусиллями, але вчергове побачив світ літературно-художній, культурно-просвітницький та історично-публіцистичний журнал-піврічник «Зоря вечорова» — завершальне за 2018 рік число 2(39), який на громадських засадах видає у містечку Доброслав на Одещині засновник і видавець Дмитро Мартинюк.

Ось уже два десятки літ існує це унікальне видання. Таки подія! Надто коли згадати, що впродовж двох десятиліть різне траплялося, бо сказати, що нелегка це справа — значить нічого не сказати. Але про це — згодом, колись.

Переглядів: 564

Без бронзового напилення

Щорічні — вже нині двадцяті — традиційні Шевченківські читання відбулися в Одеській національній науковій бібліотеці. Попри 205-у річницю великого Кобзаря, вони були присвячені 180-річчю від часу написання творів «Перебендя», «Тополя», «Іван Підкова». В ротонді, де зазвичай відбуваються подібні заходи, сиді-ли студенти історико-філософського факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова, Одеського інституту МАУП, педагогічного училища.

У національно-заангажованому культурному середовищі країни останнім часом — надто після Майдану — багато говориться про те, що треба вже, нарешті, поглянути на Шевченка під іншим кутом зору, властиво, поміняти підходи до цієї постаті. Попри те, що залишається непорушною парадигма «Шевченко — це наше все», наголошується на тому, що треба більш олюднити його — себто зняти, образно кажучи, з постаменту, стерти оте «бронзове напилення». Адже пам’ятаємо ще зі шкільної лави оту нехіть до нудних уроків української літератури, а передовсім — уроків з вивчення творчості Тараса Шевченка. Звісно, була в цьому і вина вчителів, і всієї совєтської системи освіти в Україні, яка, зрозуміло, не була національно спрямованою.

Переглядів: 679

Шевченківський іспит художників

У четвер, 7 березня, у виставковій залі Одеської організації Національної спілки художників України відкрилася традиційна Шевченківська виставка.

Довгоочікуваний березень знову приносить нам не лише яскраві сонячні дні — до нас наче повертається зі своїх мандрів наш Тарас. Повертається, щоби підтримати підупалі настрої та підживити наші душі. І душа сміється й плаче разом з ним, і тривожиться, і плекає світлі сподівання. Народини Шевченка — один день. Але в сонмі довколишніх днів — і до, й опісля — він поряд з нами, і зримо, й відчутно.

Переглядів: 565

Повернення часів Ноя?

Зима, що минула, для деяких материків стала справжнім випробуванням у сенсі погодних умов. Весна, що прийшла, вже накоїла немало лиха й в Україні — пилові бурі, шквальний вітер... Багато хто навіть каже, що на Землю знову прийшли часи Ноя, адже аномальна спека, сильний град та повені були провісниками всесвітнього потопу.

Події в Австралії змусили мешканців Зеленого континенту добряче похвилюватися — цієї зими там були зафіксовані дві хвилі аномальної спеки. Слідом за ними на північному сході материка пройшли такі зливи, що річки повиходили з берегів і перевищили можливості водосховищ, у зв’язку з чим довелося відкривати шлюзи. Дійшло до того, що крокодили, отруйні змії й комахи разом з великою водою з’явилися на вулицях, де мешкають люди.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net